Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 1:0. Sparingowe zwycięstwo po pięknej bramce (ZDJĘCIA)

KK
Piłkarze Górnika Łęczna odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo w trakcie okresu przygotowawczego przed sezonem 2019/20. Podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali na własnym boisku innego drugoligowca, Stal Stalowa Wola.

Przez większość spotkania mecz był zacięty i wyrównany. Obie drużyny miały swoje szanse bramkowe, ale długo brakowało im skutecznej finalizacji akcji. Gdy wydawało się, że rywalizacja zakończy się bezbramkowym remisem, zwycięstwo zapewnił gospodarzom wprowadzony z ławki rezerwowych Jakub Zagórski. Zawodnik zielono-czarnych otrzymał piłkę na prawym skrzydle po przerzucie z drugiej strony boiska, zbiegł do środka i pięknym uderzeniem lewą nogą umieścił futbolówkę w okienku bramki rywali. Chwilę później goście mogli doprowadzić do remisu, ale zmarnowali dobrą okazję strzelecką. Zaraz potem sędzia zagwizdał po raz ostatni.

- To był pożyteczny sprawdzian - przyznaje Kamil Kiereś, trener Górnika. - W poprzednich sparingach testowaliśmy trochę inne ustawienie, a w ciągu ostatnich dwóch dni pracowaliśmy nad nowymi rozwiązaniami taktycznymi w obronie i ofensywie. Moim zdaniem to ustawienie całościowo zdało egzamin. Wiadomo, że trzeba pracować jeszcze nad detalami, ale całościowy obraz był pozytywny. Zawodnicy rywalizują o miejsce w składzie i pozostaje kwestia tego, kto odnajdzie się w tym układzie personalnym. Mogę pochwalić zespół za realizację taktyki i funkcjonowanie w zupełnie nowym ustawieniu - dodaje.

Górnik Łęczna Stal Stalowa Wola 1:0
Bramka: Jakub Zagórski 90

Górnik: (I połowa) Rojek - Leândro, Pajnowski, Baranowski, Sasin, Stromecki, Tymosiak, Wójcik, Stasiak, zawodnik testowany, testowany. (II połowa) testowany - Turek, Pajnowski (72 Jaroszyński), Midzierski, Orłowski (72 Zagórski), Stromecki (67 Wojciechowski), Szczerba (72 Nakrošius), Korczakowski, Stasiak (62 Dzięgielewski), Lewandowski (82 Kukułowicz), testowany. Trener: Kamil Kiereś

Stal: (I połowa) Konefał (Kalinowski) - Waszkiewicz, Witasik, Grasza, Sobotka, Michalik, Mroziński, Jopek, Dadok, Ciepiela, Fidziukiewicz. (II połowa) Kalinowski (Siudak) - Mistrzyk, Szifer, Śpiewak, Stępniowski, Marut, Pietras, Stelmach, D'Apollonio, Płonka, Zjawiński. Trener: Wojciech Fabianowski