Górnik Łęczna w 1/16 Fortuna Pucharu Polski dzięki bramkom z końcówki meczu. Orlęta Radzyń Podlaski poza turniejem

Bartosz Litwin
Bez niespodzianek w 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Niewiele brakowało jednak do sensacji. Górnik Łęczna dzięki bramkom z ostatnich minut spotkania ostatecznie zwyciężył z Polonią Nysa 3:1 i zagra w kolejnej fazie turnieju. Orlęta Radzyń Podlaski uległy na własnym boisku faworyzowanej Pogoni Siedlce 0:2.

Górnik Łęczna zwyciężył wyjazdowe starcie z Polonią Nysa i zameldował się w kolejnej rundzie krajowego pucharu. Łęcznianie jednak przegrywali w Nysie od 13 minuty. Bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Mamis. W przerwie Kamil Kiereś zdecydował się zmienić aż trzech zawodników. Gospodarze utrzymywali korzystny wynik prawie do końca regulaminowego czasu gry. W 90 minucie bramkę wyrównującą zdobył Serhij Krykun. W doliczonym czasie gry dwa gole dla łęcznian dołożył Przemysław Banaszak, odbierając trzecioligowej Polonii Nysa szansę na występ w kolejnej fazie turnieju.

O tym kto będzie rywalem łęczyńskiego Górnika w kolejnej fazie rozgrywek, dowiemy się w drodze losowania. Spotkania 1/16 finału zaplanowano na okres między 30 października, a 2 listopada. Finał tradycyjnie ma się odbyć 2 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie.

Niespodzianki nie sprawiły radzyńskie Orlęta, które na własnym boisku przegrały z drugoligową Pogonią Siedlce. Podopieczni Artura Bożyka przegrywali już od pierwszej minuty po bramce Kamila Walkowa. Drugi gol autorstwa tego samego zawodnika padł w 70 minucie. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił.

Polonia Nysa - Górnik Łeczna 1:3 (1:0)
Bramki: Mamis 13 - Krykun 90, Banaszak 90+, 90+

Górnik: Kostrzewski - Orłowski, Baranowski (46 Midzierski), Pajnowski, Leandro (56 Rozmus) - Cierpka (46 Tymosiak), Kalinkowski (65 Stromecki), Stasiak, Korczakowski (46 Krykun), Struski - Banaszak. Trener: Kamil Kiereś

Polonia (skład wyjściowy): Charęza - Markiewicz, Izydorczyk, Błaszkiewicz, Danieluk, Golus, Redek, Bobiński, Majerski, Perkowski, Mamis. Trener: Arkadiusz Bator

Żółte kartki: Pajnowski, Baranowski - Bobiński, Setla

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)

Orlęta Radzyń Podlaski - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)
Bramki: Walków 1, 70

Orlęta: Klebaniuk – Wiatrak (76 Idzikowski), Chyła, Kursa, Szymala – Nowosadko (57 Rycaj), Kobiałka (80 Korolczuk), Kamiński (80 Sastre), Maciej Wojczuk, Jakub Syryjczyk – Baniulis (76 Kuźma). Trener: Artur Bożyk

Pogoń: Smyłek - Pierzchała, Krawczyk, Walków (82 Falon), Kozłowski II (63 Kozłowski I), Więdłocha, Olszewski, Rymek (82 Kostyk), Ocenas, Brodziński (71 Margol), Kołodziej (64 Marciniec). Trener: Bartosz Tarachulski