Górnik Łęczna wygrał z Koroną Kielce 1:0 (ZDJĘCIA, WIDEO)

MIP
Piłkarze nożni Górnika Łęczna, beniaminka T-Mobile Ekstraklasy wciąż niepokonani na własnym stadionie. W sobotę, podopieczni Jurija Szatałowa wygrali przed własną publicznością z Koroną Kielce 1:0. Gola strzelił w 37 minucie Fedor Černych. W rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa spowodowana meczami reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy 2016.

Biało-czerwoni na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się Niemcami (11 października) i ze Szkocją (14 października).

Od początku sobotniego spotkanie lekką przewagę osiągnęli gospodarze. W 29 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką upominany został Radek Dejmek i goście grali w osłabieniu. Miejscowi wykorzystali to w 37 min, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Patrika Mraza, piłkę głową do siatki skierował Černych.

źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Po zmianie stron, wciąż przeważali miejscowi, ale Korona cały czas próbowała wyrównać. Końcówka była bardzo nerwowa, ale pewnie łęcznianom grałoby się spokojniej, gdyby w 68 minucie Tomasz Nowak wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką przez Leonardo.

Górnik odniósł pierwsze zwycięstwo po trzech meczach bez wygranej i w sobotę awansował na siódme miejsce w tabeli.

Kolejnym rywalem zielono-czarnych będzie Podbeskidzie. Mecz w Bielsku-Białej zaplanowano na 18 października na godzinę 15.30.

Górnik Łęczna – Korona Kielce 1:0 (1:0)
Bramka: Černych 37
Górnik: Prusak – Mierzejewski, Szmatiuk, Bozić, Mraz, Bożok (66 Szałachowski), Pruchnik (74 Nikitović), Nowak, Bonin, Burkhardt (46 Hasani), Cernych
Korona: Cerniauskas – Malarczyk, Dejmek, Ouattara, Sylwestrzak (86 Chizniczenko), Kiełb, Jovanović (90 Aankour), Petrow, Janota, Pyłypczuk (46 Leandro), Trytko
Żółte kartki: Mierzejewski – Dejmek, Janota, Petrow, Kiełb
Czerwona kartka: Dejmek (Korona, 29 min, za drugą żółtą)