Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Avią Świdnik. Trenerzy testowali zawodników

know/pukus
W trzecim meczu kontrolnym przed runda wiosenną, drugoligowy Górnik Łęczna zremisował na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Avią Świdnik 3:3. Goście z trzecioligowej drużyny prowadzili 2:0 i 3:1.

Trener „zielono-czarnych” Franciszek Smuda wykorzystał sobotnią potyczkę przede wszystkim do sprawdzenia na boisku kilku testowanych piłkarzy. Szkoleniowiec zespołu ze Świdnika również wystawił zawodników przymierzanych do kadry Avii.

Wynik sparingu otworzył w 22. minucie Roman Mykytyn, wykorzystując rzut karny. Po zaledwie 120 sekundach Avia prowadziła już 2:0, a rezultat podwyższył Dominik Maluga. Gospodarzom udało się strzelić gola jeszcze przed zejściem do przerwy. Jego autorem był jeden z testowanych graczy.

PRZECZYTAJ:
Franciszek Smuda (trener Górnika Łęczna): Nie zwracam uwagi na sparingi

Po zmianie stron trzeciego gola dla Avii strzelił jeden ze sprawdzanych przez trenera Tomasza Bednaruka zawodników. Bramkę kontaktową Górnik strzelił w 62. minucie (testowany piłkarz), a 10 minut później wyrównał Krystian Wójcik.

W ekipie gospodarzy sprawdzani byli m.in. 25-letni obrońca Maciej Orłowski i 23-letni napastnik Mateusz Kompanicki.

Ten pierwszy jest wychowankiem Lecha Poznań. Jeżeli trafiłby do Łęcznej, to byłaby dla niego pierwsza zmiana klubu w przygodzie z piłką nożną. Orłowski w tym sezonie wystąpił w dwóch meczach w krajowej elicie. Zagrał też dziesięć spotkań w trzecioligowych rezerwach Lecha.

Kompanicki od kilku lat jest na celowniku kilku zespołów, ale od wiosny 2016 roku cały czas reprezentuje barwy Chełmianki. W rundzie jesiennej trwającej kampanii zdobył dziesięć bramek dla trzecioligowca z Chełma.

W szeregach Avii sprawdzany był po raz kolejny pomocnik Kamil Jakubowski. Jednak po sparingu podjęto decyzję, że były piłkarz m.in. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a ostatnio zespołu Kamienna Brody nie trafi do Świdnika. Poza tym Tomasz Bednaruk, trener gości sprawdzał m.in. środkowego obrońcę, bocznego pomocnika oraz napastnika.

Działacze świdnickiego klubu są zainteresowani Michałem Budzyńskim. Obrońca w rundzie jesiennej występował w czwartoligowym Lewarcie Lubartów, a wcześniej grał m.in. w Wiśle Puławy i Motorze Lublin.

Górnik Łęczna – Avia Świdnik 3:3 (1:2)
Bramki:
Zawodnik testowany (31, 62), Wójcik (72) – Mykytyn (22 - karny), Maluga (24), zawodnik testowany (48).

Dla Górnika Łęczna był to trzeci mecz kontrolnym w okresie przygotowawczym. Wcześniej drugoligowy zespół pokonał 4:1 Motor Lublin i zremisował 2:2 z Hetmanem Zamość. We wszystkich sparingach gole strzelali m.in. zawodnicy testowani. Z kolei Avia Świdnik rozegrała wcześniej jeden mecz sparingowy, w którym przed tygodniem wygrali z Granitem Bychawa 6:0.

W najbliższą środę (30 stycznia), Górnik rozegra kolejny mecz kontrolny. W Łęcznej zmierzy się z trzecioligową Chełmianką, dla której będzie to pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Natomiast Avia w sobotę (2 luty, godz. 11.30) podejmie czwartoligowy Powiślak Końskowola