Górnik Łęczna zremisował z Lechem Poznań i oddalił się od ósmego miejsca

Jakub Hereta/Archiwum
Piłkarze Górnika Łęczna zremisowali przed własną publicznością z jednym z kandydatów do mistrzostwa Polski Lechem Poznań 1:1. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej, łęcznianie do ósmego miejsca w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, dającego bezpieczne utrzymanie tracą cztery punkty.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny skupiły się na defensywie, a dogodnych sytuacji do zdobycia goli było bardzo mało. W 20 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Bonin, ale na posterunku był Maciej Gostomski. Za chwilę było 1:0. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Patrika Mraza, obrońcy Lecha zbyt krótko wybili piłkę. Dopadł do niej Filip Rudik i mocnym strzałem pokonał bramkarza Lecha. W odpowiedzi uderzał Darko Jevtić, lecz Sergiusz Prusak nie dał się pokonać pomocnikowi gości. Wydawało się, że zielono-czarni do szatni zejdą przy prowadzeniu. Niestety, w już doliczonym czasie gry pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gergo Lovrencsicsa, zupełnie niepilnowany Sadajew doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron początkowo na boisku nie działo się nic ciekawego. W 58 min uderzał Tomasz Nowak, ale wprost w Gostomskiego. W 63 min w dogodnej sytuacji znalazł się Fedor Cernych, jednak Gostomski zdołał odbić piłkę. I to by było na tyle.

Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramki: Rudik 22 – Sadajew 45
Górnik: Prusak – Mierzejewski, Bielák, Božić (46 Nikitović), Mráz – Bonin, Szmatiuk, Rudik (75 Burkhardt), Nowak, Černych – Razulis (71 Hasani)
Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henríquez – Lovrencsics (63 Formella), Trałka, Jevtić, Hämäläinen, Kownacki – Sadajew (77 Ubiparip)
Żółte kartki: Černych, Mierzejewski, Szmatiuk, Nowak – Sadajew, Jevtić
Sędziował: Tomasz Musiał z Krakowa
Widzów: 6143

Materiał oryginalny: Górnik Łęczna zremisował z Lechem Poznań i oddalił się od ósmego miejsca - Kurier Lubelski