0 1 połowa

Raków Częstochowa

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Po bramce samobójczej Igora Sapały Górnik Zabrze pokonuje Raków Częstochowa!

• Jęk zawodu w Zabrzu! Igor Angulo ruszył do prostopadłego podania z głębi pola i przebiegł z piłką prawie połowę boiska! Uderza z "szesnastki" minimalnie obok prawego słupka!

• Seria dośrodkowań w pole karne gospodarzy. Po ostatnim Felicio Brown Forbes uderza nożycami kilka metrów nad bramką.

• Jeszcze 3 minuty potrwa dłużej druga odsłona. Tyle dolicza Bartosz Frankowski.

• Felicio Brown Forbes na spalonym.

• Ależ kontrę marnuje Górnik, który wychodził trzech na dwóch! Będący w środku Igor Angulo zwlekał z podaniem do boku, aż wreszcie podaje na prawo do Daniela Ściślaka. Ten przekładał piłkę na strzał i w ostatniej chwili blokuje go Dawid Szymonowicz!

• Szymon Matuszek zmienia Łukasza Wolsztyńskiego.Marcin Brosz wzmacnia środek pola.

• Kąśliwe zagranie Daniela Bartla na dalszy słupek! Felicio Brown Forbes i Tomas Petrasek na wślizgu nie sięgnęli piłki tuż przed pustą bramką!

• Gramy do końca! Rakowie, gramy do końca!

- skandują kibice gości. Oni wierzą, że da się wywieźć z Zabrza (co najmniej) punkt

• Sebastian Musiolik zmienia Igora Sapałę, który nie będzie dobrze wspominać tego spotkania.

• Felicio Brown Forbes nie miał szans, by uderzyć głową piłkę wrzuconą przez Petra Schwarza. No, może gdyby miał 3 metry wzrostu...

• 9/5 Strzały/strzały celne 13/2

• Petr Schwarz uderza lewą nogą z ok. linii 16. metra. To była najsłabsza próba z dotychczasowych - ze 2 metry obok lewego słupka.

• Bryan Nouvier zmienia Andriję Lukovicia.

• A teraz szczęście uderzeniem z dystansu szukał Łukasz Wolsztyński. Nie znalazł- posyła piłkę daleko od bramki gości.

• Michał Gliwa spokojnie łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Erika Janży.

• Igor Angulo na spalonym.

• Stały mecz na (prawie) wszystkich meczach Ekstraklasy

• Przerwa w grze. W walce o piłkę zderzyli się Alasana Manneh i Patryk Kun. Konieczna interwencja sztabów medycznych.

• Daniel Bartl zastępuje Arkadiusza Kasperkiewicza.

• Górnik idzie za ciosem, ale tak nieśmiało. Uderzenie z dystansu paruje Michał Gliwa.

• To mógł być kolejny gol dla Górnika! Erik Jaża zagrywa w pole i nieczysto w piłkę trafia... Emir Azemović. Piłka wychodzi na korner tuż przy słupku! Po centrze z rzutu rożnego Przemysławowi Wiśniewskiemu niewiele brakowało, by trafił do siatki!

• Erik Janża podłączył się do akcji ofensywnej i zagrywa ostro w pole karne. Niefortunnie na wślizgu interweniował Igor Sapała, który przelobował Michała Gliwę i piłka wpada do siatki!

• CO ZA PECH IGORA SAPAŁY! SAMOBÓJ!!!

• Trzecia próba Petra Schwarza w krótkim odstępie czasu i (ponownie) minimalnie chybił! Posyła piłkę tuż obok słupka bramki Martina Chudego!

• Przewinienie Arkadiusza Kasperkiewicza. Wskoczył na Igora Angulo. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Ależ było blisko bramki byli goście! Najpierw Petr Schwarz obija słupek (dobitka zablokowana) a po chwili uderza on tuż nad poprzeczką!

• Przemysław Wiśniewski "szczupakiem"... blokuje strzał Petra Schwarza. Niecodzienna interwencja, ale - co ważne -skuteczna.

• Rzut rożny dla Rakowa po interwencji Borisa Sekulicia. Przerwał on rajd Patryka Kuna.

• Żółta kartka dla Felicio Brown Forbesa.

• Andrija Luković trafia w mur.

• Dawid Szymonowicz został kopnięty przez Mateusza Matrasa. Rzut wolny blisko pola karnego.

• Nie o taką "powtarzalność" chodzi w Zabrzu

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w ekipie gości.

• ... a za Davida Kopacza pojawia się Daniel Ściśllak.

• Podwójna zmiana w Górniku. Alasana Maneh zmienia Filipa Bainovicia...

• Wracamy do Zabrza na drugą połowę meczu Górnik - Raków Częstochowa w 4. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej mamy bezbramkowy remis i typowy "mecz walki".

• +3' Koniec pierwszej polowy. Górnik Zabrze remisuje bezbramkowo z Rakowem Częstochowa.

• +1' Przewinienie Dawida Szymonowicza w ofensywie.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• To powinien być gol dla gości! Po centrze z prawej strony na dalszy słupek niepilnowany Andrija Luković główkuje tuż obok bramki!

• Korner dla gospodarzy. Raków oddala niebezpieczeństwo.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Górnika. W jej finalnej części Jesus Jimenez podaje za mocno do Davida Kopacza.

• Bez zagrożenia pod bramką Martina Chudego.

• Igor Sapała mądrze rozrzuca grę na prawą stronę do Dawida Szymonowicza. Zagrywa płasko w pole karne, ale Boris Sekulić wybija na rzut rożny.

• Bardzo złe zgranie Przemysława Wiśniewskiego do Martina Chudego. Przypominało ono samobójcze trafienie Urosa Koruna w meczu z Rigą FC. Tutaj bramkarz Górnika zdołał złapać piłkę przed linią.

• Próba podania na lewą stronę do rozpędzonego Andriji Lukovicia. Za plecy Serba -aut dla Górnika.

• Jesus Jimenez na lewej stronie "łamie" akcję na prawą nogę. Uderza z ok. linii bocznej pola karnego w stronę bliższego słupka, gdzie stał Michał Gliwa. Ten spokojnie łapie piłkę.

• Żółta kartka wystarczyła w tej sytuacji. Rzut wolny dla Górnika.

• Bartosz Frankowski zbiega do monitora VAR, by obejrzeć jeszcze raz przewinienie Pawła Bochniewicza. Czerwona kartka wisi w powietrzu?

• Da radę?

• Żółta kartka dla Pawła Bochniewicza za faul na Miłoszu Szczepańskim ok. 35 metrów od własnej bramki.

• Przemysław Wiśniewski przechwycił piłkę, uprzedzając Felicio Brown Forbesa. Podaje nie w tempo do rozpędzonego Jesusa Jimeneza i kontra zakończyła się przed linią środkową.

• Jesus Jimenez przeniósł się na prawą stronę. Chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Borisa Sekulicia, ale wmieszał się w to Arkadiusz Kasperkiewicz.

• 34% Posiadanie piłki 66%

• W odpowiedzi uderzał z dystansu Miłosz Szczepański. W sam środek bramki, czym znacznie ułatwił interwencję Martinowi Chudemu.

• Od kilku minut mocno przeważają zabrzanie. Atak skrzydłem Jesusa Jimenza nie przynosi jednak zagrożenia. Michał Gliwa wznawia grę z "piątki".

• Niezła centra w ok. lewego narożnika pola brakowego, skąd niepilnowany Igor Angulo główkuje nad bramką.

• Pojedynek powietrzny Łukasza Wolsztyńskiego z Tomasem Petraskiem. Gospodarze mają rzut rożny.

• Próba górnego podanie w pole karne do wbiegającego Felicio Brown Forbesa. Skutecznie przed linią 16. metra interweniuje Paweł Bochniewicz.

• Łukasz Wolsztyński bez problemu poradził sobie na skrzydle z Arkadiuszem Kasperkiewiczem i podaje przed bramkę. Igora Angulo uprzedza Tomas Petrasek, który wybija na uwolnienie.

• Anemiczny strzał głową Igora Angulo nie sprawił problemu bramkarzowi Rakowa. Hiszpan za bardzo wszedł "pod piłkę", przez co nie miał szans na mocniejsze uderzenie w stronę bramki.

• Zabrzanie chcieli wyjść z kontrą poprzez dalekie zagranie na wolne pole do Igora Anuglo. Na przedpolu czujny był Michał Gliwa.

• Filip Bainović zmienia tor lotu piłki kierowanej do wbiegającego w "szesnastkę" Miłosza Szczepańskiego. Raków ma rzut rożny, po którym nie udało się zagrozić Martinowi Chudemu.

• Andrija Luković na spalonym.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Górnika z lewej strony na prawą. Po centrze Borisa Sekulicia obrona Rakowa wyjaśnia sytuację wybiciem z własnego pola karnego.

• Diagonalne zagranie na lewą flankę do Jesusa Jimeneza było bardzo niedokładne. Atak gospodarzy spalił na panewce.

• Przerwa w grze. Tomas Petrasek powalczył o górną piłkę z rywalem, ale zdaniem arbitra faulował. Piłkarz Górnika mocno ucierpiał w tym starciu.

• Przebojowa akcja Patryka Kuna. Najpierw został zablokowany, a po chwili wywalczył rzut rożny.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego zaczyna się pierwsza połowa!

• Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Z kolei beniaminek jest dwa "piętra" niżej z jednym "oczkiem" na koncie mniej. Co ciekawe, piłkarze Marka Papszuna przegrali oba mecze rozgrywane w Bełchatowie jako gospodarz (0:1 z Koroną i 1:3 z Cracovią), a w Białymstoku udało się wygrać po bramce Tomasa Petraska.

Z kolei Górnik: zremisował z Wisłą Płock (1:1), wygrał z Zagłębiem (1:0), i przegrał z Wisłą Kraków (0:1) po bramce w 94. minucie.

• Rezerwowi Górnika: Kudła - Manneh, Koj, Bauza, Ściślak, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz.

Rezerwowi Rakowa: Szumski - Piątkowski, Domański, Musiolik, Nouvier, Babenko, Skóraś, Bartl, Apolinarski.

• Witamy i zapraszamy do Zabrza, gdzie już za 20 minut Górnik zmierzy się z Rakowem Częstochowa!