MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Goście z całego świata zjadą do Lublina na Samorządowy Kongres Gospodarczy. O ile nie przeszkodzi koronawirus

Marta Grabiec
- Liczymy, że to wydarzenie rozsławi Lubelszczyznę i przyniesie bardzo wymierne korzyści gospodarcze – mówił Zbigniew Wojciechowski wicemarszałek województwa lubelskiego
- Liczymy, że to wydarzenie rozsławi Lubelszczyznę i przyniesie bardzo wymierne korzyści gospodarcze – mówił Zbigniew Wojciechowski wicemarszałek województwa lubelskiego Małgorzata Genca
Na początku kwietnia w Lublinie odbędzie się Samorządowy Kongres Gospodarczy, II Forum Regionów Trójmorza. Udział w wydarzeniu zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda i wielu gości z całego świata. Organizatorzy liczą, że w organizacji imprezy nie przeszkodzi koronawirus.

Samorządowy Kongres Gospodarczy, II Forum Regionów Trójmorza to już kolejna edycja konferencji. Pierwsza odbyła się w Rzeszowie dwa lata temu, a w tym roku gospodarzem wydarzenia będzie Lublin. Celem kongresu jest wzmocnienie współpracy społeczno-gospodarczej i naukowej samorządów oraz biznesu państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Korzyści dla województwa lubelskiego

- Jest to szansa na rozwój gospodarczy, na szybsze dogonienie pozostałych regionów w Polsce, a także dogonienie tych wysokorozwiniętych rejonów w Unii Europejskiej. Stąd ta inicjatywa. Chcemy pokazać się w Europie. Pokazać, że Lubelszczyzna jest ważnym regionem, w który można zainwestować i który będzie odgrywał znaczącą rolę nawet w polityce międzypaństwowej – mówił marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, podczas czwartkowej konferencji.

Kongres podejmie tematykę współpracy gospodarczej, zwłaszcza w kontekście impulsu rozwojowego, jakim jest Via Carpatia (szlak międzynarodowy, który powstaje wzdłuż wschodniej granicy Polski), bezpieczeństwa energetycznego, turystyki, rolnictwa oraz innowacji w biznesie i nauce.

- Liczymy, że to wydarzenie rozsławi Lubelszczyznę i przyniesie nam wymierne korzyści gospodarcze – podkreśla Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Ważni goście

Do udziału wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele państw biorących udział w Inicjatywie Trójmorza, tj.: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, a także partnerów strategicznych (Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec), regionów partnerskich województwa lubelskiego z Ukrainy i Białorusi oraz gospodarczych środowisk polonijnych z całego świata.

Udział w Samorządowym Kongresie Gospodarczym zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który swoim patronatem objął całe wydarzenie. Swoją obecność potwierdzili również premier Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin, wicepremier oraz minister aktywów państwowych.

Organizatorzy liczą, że w organizacji kongresu nie przeszkodzi koronawirus i impreza odbędzie się on w planowanym terminie: 2-3 kwietnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski