Grand Prix City Trail. Rywalizowali nad Zalewem Zemborzyckim [ZDJĘCIA]

Grand Prix City Trail w Lublinie
Grand Prix City Trail w Lublinie Łukasz Kaczanowski
Zwycięstwo odniósł Jarosław Bimkiewicz z AZS UMCS Lublin, uzyskując czas 16.20. Drugie miejsce po pasjonującej walce na finiszu wywalczył Łukasz Nestorowicz ze Stańkowa (16.22), a na trzecim miejscu został sklasyfikowany zwycięzca dwóch poprzednich edycji lubelskiego City Trail Artur Kern z Perfect Runner Lublin (16.43).

Wśród kobiet najszybszą okazała się lublinianka Magdalena Kłoda, która pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 19.09. Na drugiej pozycji bieg ukończyła najlepsza w ubiegłym sezonie Joanna Wasilewska z Biłgoraja (19.26), a trzecie miejsce przypadło Monice Kosz (z Pawłowa) 19.40.

Drugi bieg w sezonie miał rekordową frekwencję, bowiem linię mety podczas sobotnich zawodów minęło aż 426 uczestników.