Grigorij Łaguta i Mikkel Michelsen wystąpili w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

KK
Sławomir Kowalski / pomorska.pl
Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin, Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta wystąpili w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. W imprezie, która odbyła się na torze w Gdańsku lepiej zaprezentował się duński zawodnik lubelskich "Koziołków".

Michelsen zakończył udział w turnieju na półfinale, w którym musiał uznać wyższość Jasona Doyle'a i Patryka Dudka. Wcześniej Duńczyk wywalczył 8 punktów z bonusem w (2,2,u,1,3) w pięciu startach, dzięki czemu zajął dziewiąte miejsce.

Trzynastą pozycję zanotował zaś Grigorij Łaguta, który zdobył na gdańskim torze tylko cztery oczka (1,1,d,1,1). Natomiast po zwycięstwo w PGE IMME sięgnął Bartosz Zmarzlik z truly.work Stali Gorzów. 24-latek w finałowym biegu pokonał Piotra Pawlickiego, Martina Vaculika oraz Jasona Doyle'a.

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) - 12 (3,2,2,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 10 (1,2,3,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 12 (3,3,3,3,u) - 3. miejsce w finale