Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Remis łęcznian na starcie sezonu

KK
Piłkarze Górnika Łęczna rozpoczęli drugoligowy sezon od wyjazdowego remisu 2:2 z Gryfem Wejherowo. Punkt wywalczony na Pomorzu jest dla zielono-czarnych bardzo cenny, ponieważ po dwóch kwadransach rywale prowadzili już 2:0.

Początek spotkania był wymarzony dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Pawła Brzuzego. Kiedy na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Krzysztof Wicki, kibicom w Wejherowie wydawało się, że ich zespół pewnie zmierza po trzy punkty.

Jednak "Górnicy" pokazali charakter i walczyli o odmianę losów rywalizacji. Jeszcze przed zejściem na przerwę kontaktową bramkę dla łęcznian zdobył najlepszy strzelec poprzedniego sezonu, Patryk Szysz. Natomiast po zmianie stron trafienie na wagę remisu uzyskał nowy napastnik w szeregach zielono-czarnych, Paweł Wojciechowski, który zameldował się na placu gry w drugiej połowie.

Tym samym, zespół Rafała Wójcika wraca do Łęcznej z cennym punktem. W następnej kolejce Górnik zmierzy się przed własną publicznością ze Skrą Częstochowa. Do tej konfrontacji dojdzie 28 lipca, o godzinie 20.

Łęczyński klub prowadzi sprzedaż karnetów na sezon 2018/2019. Można je nabywać w Internecie, w kasach stadionu (od 23 lipca w godz. 9:30 – 16:30) oraz w salonikach prasowych sieci Kolporter.

Karnet normalny na trybunę A kosztuje 210 zł, ulgowy i rodzinny po 140 zł, a dziecięcy 17 zł. Natomiast na trybunę B karnety są dostępne w cenach 140 zł (normalny), 70 zł (ulgowy), 140 zł (rodzinny) i 17 zł dziecięcy.

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2 (2:1)
Bramki: Brzuzy 3, Wicki (28, z rzutu karnego) – Szysz (45, z karnego), Wojciechowski 84

Gryf: Więckowicz - Brzuzy (54 Machol), Ewertowski, Wicki, Liberacki, Goerke, Włodyka, Kołc, Sikorski, Chwastek, Czychowski (79 Rogalski). Trener: Zbigniew Szymkowicz

Górnik: Prusak – Sasin (46 Waleńcik), Pajnowski, Rogala, Zagórski, Szysz, Łuszkiewicz, Tymosiak, Sosnowski (80 Korczakowski), Czogała (29 Dzięgielewski), Chrzanowski (60 Wojciechowski). Trener: Rafał Wójcik

Żółte kartki: Wicki, Machol, Liberacki - Rogala, Korczakowski, Waleńcik.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)