Hakerski atak na Europejską Agencję Leków. Wykradziono dane Pfizera i BioNTech o szczepionkach na Covid-19

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
OWEN HUMPHREYS/AFP/East News
Udostępnij:
Hakerzy skradli dokumenty Pfizera i BioNTech dotyczące szczepionki na koronawirusa.

Hakerski atak na Europejską Agencję Leków (EMA), która dopuszcza do użytku między innymi leki na europejski rynek.

Doszło do kradzieży dokumentów firm Pfizer i BioNTech dotyczących szczepionki na koronawirusa, które właśnie zaczęto rozpowszechniać w Wielkiej Brytanii i które niebawem maja wejść do krajów Unii Europejskiej.

Siedziba Europejskiej Agencji Leków znajduje się w Amsterdamie, dokąd przeniosła się z Londynu w ubiegłym roku po ogłoszeniu Brexitu.

Jak podaje „Guardian”, to niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech poinformowała o tym, że dokumenty dotyczące szczepionki Covid-19, którą opracowała wraz z Pfizerem, stały się „bezprawnie dostępne” po cyberataku na EMA.

Wcześniej Europejska Agencja Leków - odpowiedzialna za ocenę i zatwierdzanie szczepionek dla Unii Europejskiej - stwierdziła, że ​​była celem cyberataku. Nie żadnych podano dalszych szczegółów. Nie było od razu jasne, kiedy i jak doszło do ataku, kto był za to odpowiedzialny lub jakie inne informacje mogły zostać przejęte przez hackerów.

Brytyjskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) podało, że bada powstała sytuację i jej możliwy wpływ na Wielką Brytanię, pierwszy kraj, w którym zastosowano szczepionkę Pfizer / BioNTech.

Rzecznik NCSC dodał: Współpracujemy z międzynarodowymi partnerami, aby ocenić wpływ tego wydarzenia na unijny organ regulacyjny ds. Leków, ale obecnie nie ma dowodów sugerujących, że wpłynął on na brytyjski organ regulacyjny ds. Leków.

BioNTech stwierdziło, że EMA poinformowała ją, iż „agencja była celem cyberataku i że niektóre dokumenty związane z wnioskiem regulacyjnym dotyczącym dopuszczenia do użytku szczepionki Pfizer i BioNTech na Covid-19 „uzyskano bezprawnie”.

Dodano jednak, że żaden system BioNTech ani Pfizera nie został naruszony w związku z tym incydentem. EMA nie podała dalszych szczegółów dotyczących ataku, stwierdzając jedynie, że badała incydent z pomocą organów ścigania.

- EMA nie może podać dodatkowych szczegółów w trakcie prowadzonego dochodzenia. Dalsze informacje zostaną udostępnione w odpowiednim czasie, napisano w oświadczeniu.

Podczas pandemii nasiliły się próby włamań do placówek opieki zdrowotnej i organizacji medycznych, ponieważ napastnicy, od wspieranych przez państwo szpiegów po cyberprzestępców, usiłują uzyskać najnowsze informacje o wybuchu epidemii.

Przy różnych okazjach hakerzy powiązani z Chinami, Iranem, Koreą Północną, Rosją i Wietnamem byli oskarżani o próbę kradzieży informacji o wirusie i potencjalnych metodach leczenia.

Niedawno ostrzeżenie o możliwych działaniach grup przestępczych, których celem może być kradzież szczepionek na koronawirusa czy produkcja ich podróbek wydana została przez Interpol. Organizacja skupiająca policje ze 194 państw zalecała też ostrożność w traktowaniu kampanii reklamujących szczepionki, które mogą okazać się fałszywe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

Wideo

Materiał oryginalny: Hakerski atak na Europejską Agencję Leków. Wykradziono dane Pfizera i BioNTech o szczepionkach na Covid-19 - Polska Times

Komentarze 18

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"SARA CUNIAL WE WŁOSKIM PARLAMENCIE 14.05.2020 UJAWNIŁA ZBRODNIE SZCZEPIONKOWE BILLA GATESA PRZECIW LUDZKOŚCI: STERYLIZACJA MILIONÓW KOBIET W AFRYCE ORAZ SPOWODOWANIE PARALIŻU O 500 TYSIĘCY DZIECI."

https://www.youtube.com/watch?v=GrXvopF5lqM

G
Gość

"Dania odrzuciła prawo, które dałoby rządowi uprawnienia do przymusowego szczepienia ludzi szczepionką na koronawirusa. Z przegłosowania nowej ustawy zrezygnowano po masowych protestach publicznych trwających dziewięć dni.

„Prawo epidemiologiczne” dałoby rządowi duńskiemu uprawnienia do wprowadzenia obowiązkowych środków kwarantanny przeciwko każdej osobie zarażonej Covid-19, ale to ta część dotycząca wymuszonych szczepień wywołała największą wrzawę.

Duński urząd ds. zdrowia byłby w stanie zdefiniować grupy osób, które muszą zostać zaszczepione, aby „powstrzymać i wyeliminować niebezpieczną chorobę”.

W nowym prawie przyjęto, że osoby, które odmówią przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi, mogą – w niektórych sytuacjach – zostać zmuszone do ich przyjęcia siłą, przy czym w samym zatrzymaniu może pomóc policja.

Kiedy w Danii ogłoszono „prawo epidemiologiczne”, ludzie zaczęli stawiać opór.

9 dni intensywnych protestów poskutkowało, bo ostatecznie ustawa o przymusie szczepień została odrzucona przez rząd.

Mając w zasięgu wzroku szczepionkę na koronawirusa, rządy na całym świecie zastanawiają się, jakie środki karne zastosować wobec tych, którzy odmawiają jej przyjęcia.

Już teraz takie platformy jak Ticketmaster oraz niektóre linie lotnicze rozważają zakaz wchodzenia do obiektów i latania dla ludzi, którzy nie mogą udowodnić, że przyjęli szczepionkę przeciw koronawirusowi.

O ile więc publiczne protesty mogą uniemożliwić władzom przeprowadzenie przymusowych szczepień, w przyszłości osoby, które odmówią przyjęcia szczepionki, mogą zetknąć się z praktycznie niemożliwym prowadzeniem jakiegokolwiek życia towarzyskiego, korzystaniem z transportu publicznego, a nawet znalezieniem pracy."

https://www.odkrywamyzakryte.com/dania-odrzuca-przymus-szczepien/

G
Gość

"Zatrudnić celebrytów do promocji szczepionki, spacyfikować lekarzy. Skandaliczna wypowiedź prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej [WIDEO]

Podczas wtorkowego (8.12.2020) posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja, przedstawił swoje stanowisko na temat strategii szczepień na Covid-19. W szokującej wypowiedzi zalecił zatrudnienie celebrytów do akcji propagandowej oraz zapowiedział „przesłuchiwanie” lekarzy sceptycznych wobec eksperymentalnej szczepionki.

– Trzeba zaangażować różne osoby z pierwszych stron gazet. Takiego wpływu na świadomość ludzką, jak mają celebryci, którzy naprawdę nie mają żadnej wiedzy, mają wiedzę internetową albo gazetową, ale oni mają większy wpływ niż mowa niejednego znawcy, profesora, który mówi językiem dla społeczeństwa niezrozumiałym. Trzeba zmienić styl informowania i zachęcania do akcji szczepień – powiedział prof. Matyja.

– Pojawia się coraz więcej sceptyków wobec szczepień, mówiących o zagrożeniach. Na tej liście są także i lekarze, żebyście Państwo mieli świadomość. My wszystkich tych lekarzy w tej chwili będziemy – br[orbaźliwe]e słowa użyję – przesłuchiwać, czy wzywać do wyjaśnień ich postawy przez organy odpowiedzialności zawodowej – zapowiedział prezes NIL...

Reasumując: Polacy to idioci, którymi należy sterować za pomocą celebrytów, a jeśli ktoś ma wątpliwości co do bezpieczeństwa nieprzetestowanego preparatu o nieznanych skutkach ubocznych, to jest kołtunem wierzącym w zabobony. Lekarze, którzy wyrażają sceptycyzm wobec eksperymentalnego specyfiku, zostaną wezwani na dywanik i spacyfikowani. Oto recepta prof. Matyi na zachęcenie Polaków do przyjęcia szczepionki na Covid-19, której przyklasnął minister Niedzielski. Nie będzie żadnej merytorycznej debaty. Ruki po szwam i morda w kubeł! I do szczepienia marsz!"

https://wprawo.pl/zatrudnic-celebrytow-do-promocji-szczepionki-spacyfikowac-lekarzy-skandaliczna-wypowiedz-prezesa-naczelnej-izby-lekarskiej-wideo/

G
Gość

"W piątek (11.12.2020) Konfederacja złożyła uwagi do rządowego projektu Narodowego Programu Szczepień. – Dokument ten oceniamy jako fatalny, niekompletny i tendencyjny oraz zasługujący na to, żeby go po prostu wyrzucić do kosza – powiedział mec. Michał Wawer. Podkreślił, że program zawiera fałszywe informacje na temat bezpieczeństwa szczepionek przeciw Covid-19.

– Stoimy na stanowisku, że żadnego dzielenia Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych być nie powinno. Stanowczo sprzeciwiamy się różnicowaniu statusu prawnego Polaków w zależności od tego, czy zgodzą się poddać szczepieniu tą niesprawdzoną, nieprzebadaną szczepionką, czy nie. Napisaliśmy to w naszym piśmie i wzywamy rząd, żeby takie plany porzucił. Natomiast jeśli ich nie porzuci, to niech otwarcie, w przemyślany sposób napisze, jakie będą te obostrzenia, po to, żebyśmy mogli omówić to w debacie publicznej, a nie wprowadzać to później, po kryjomu, cichaczem, przepychając kolanem przez nocne posiedzenia rządu, czy Sejmu – zaapelował Wawer.

Poseł Dobromir Sośnierz podkreślił, że nie może być tak, że rząd dopuszcza terapię eksperymentalną, jaką będzie ta szczepionka, a zachwala ją jako bezpieczną i sprawdzoną, bo jest to po prostu nieprawda. – Domagamy się, żeby nie uciszać lekarzy – powiedział Sośnierz odwołując się do skandalicznej wypowiedzi prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Andrzeja Matyi, który zapowiedział sankcje w stosunku do lekarzy wyrażających sceptycyzm wobec szczepionki na Covid-19."

https://wprawo.pl/narodowy-program-szczepien-nadaje-sie-do-kosza-konfederacja-przedstawia-uwagi-do-rzadowego-projektu-ws-szczepien-na-covid-19-wideo/

G
Gość

"Narodowy Program Szczepień. Nie będzie funduszu odszkodowań za efekty uboczne

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” nie będzie systemu odszkodowań za ewentualne efekty uboczne szczepienia na COVID-19.

Dziś rząd ogłasza Narodowy Program Szczepień, który zakłada m.in. brak funduszu i systemu odszkodowań za ewentualne efekty uboczne szczepionki na COVID-19.

– O odszkodowania za odczyny niepożądane po szczepieniach na COVID-19 pacjenci będą musieli walczyć w sądzie – donosi DGP.

Eksperci zapewniają, że preparaty, które będą obywatelom będą skuteczne w 100 procentach, jednak ani producent, ani rząd nie chcą ponosić odpowiedzialności.

Z odpowiedzialności w Wielkiej Brytanii został zwolniony Pfizer, który w ciągu ostatnich 10 lat wypłacał gigantyczne odszkodowania za wprowadzanie klientów w błąd, a także AstraZeneca, której dyrektor wprost przyznaje, że nie jest w stanie przewidzieć skutków ubocznych przykładowo za cztery lata.

Mimo apeli lekarzy i ekspertów rząd nie zdecyduje się na utworzenie specjalnego funduszu odszkodowań, który pokrywałby straty niezależnie od tego, czy doszło do błędu ze strony lekarzy czy producentów.

– Niemniej jednak zawsze pozostaje ryzyko efektów ubocznych. Nawet jeżeli nie jest ono wysokie, przy skali milionów dawek trzeba również uwzględnić całe spektrum sytuacji – podkreśla „DGP”. Sytuacja ta oznacza, że pacjent w przypadku efektów ubocznych zostanie sam i będzie musiał się przez lata sądzić o odszkodowanie."

https://nczas.com/2020/12/08/narodowy-program-szczepien-nie-bedzie-funduszu-odszkodowan-za-efekty-uboczne/?fbclid=IwAR1W5LYkJZ0H0JuTooXbEmLi3rn1FPdVLbPbMbionLMF84jWvq79ETNld_0

G
Gość

"Dyskryminacja niezaszczepionych?! Rząd szykuje się do represji || JAKA JEST PRAWDA?"

Rząd zapowiada utrzymanie obostrzeń dla osób, które się nie zaszczepią. Co to oznacza w praktyce? Jak będzie wyglądał rzeczywistość walki z pandemią w 2021 roku? O tym w programie "Jaka jest prawda?" mówi Maciej Pawlicki, publicysta i producent filmowy. "

https://www.youtube.com/watch?v=PBBguDwxI4U

G
Gość

"Grzegorz Braun: UWAGA, mamy w Polsce ZAMACH STANU! - WOJSKO już gotowe do PRZYMUSOWYCH szczepień?"

https://www.youtube.com/watch?v=_vic-AVcwWU

G
Gość

"W dniu 30 listopada grupa ponad sześćdziesięciu naukowców i lekarzy zaapelowała do Pana Prezydenta i Rządu RP, aby szczepienia na koronawirusa SARS-CoV-2 miały charakter wyłącznie dobrowolny. Apel został podpisany między innymi przez dziesięciu profesorów tytularnych, w tym pięciu profesorów z nauk medycznych. Inicjatywa ta została zaatakowana przez prof. Andrzeja Horbana, doradcę premiera ds. walki z COVID-19, który wobec sygnatariuszy użył obraźliwego określenia „kompletna ignorancja” - piszą autorzy "Apelu" odnosząc się do wypowiedzi prof. Horbana opublikowanej przez rp.pl 3 grudnia.

Poniżej przedstawiamy treść riposty na słowa prof. Horbana:

Korzystając z zagwarantowanej prawem prasowym możliwości wyjaśnienia i obrony dobrego imienia sygnatariuszy Apelu, pokażemy, że w jego treści nie jest zawarta „kompletna ignorancja”, a przeciwnie, głęboka wiedza i troska o zdrowie współobywateli.

Treść Apelu była przygotowywana od dłuższego czasu i konsultowana z jego sygnatariuszami. Nad istotnym fragmentem Apelu, dotyczącym nowej generacji szczepionek stworzonych na bazie mRNA, pracował zespół genetyków i biologów. Naukowcy zgodnie orzekli, że „nie są to tradycyjne szczepionki, ale substancje mogące w komórkach ludzkich prowadzić do modyfikacji ekspresji genów”.

W swojej wypowiedzi opublikowanej w Rzeczpospolitej, prof. Horban zwraca uwagę, że „żadna szczepionka nie jest w stanie spowodować wad genetycznych” i dodaje „To jest coś nieprawdopodobnego u człowieka, który jest zaszczepiony”. Tymczasem w Apelu nie mówi się o spowodowaniu wad genetycznych. Nie pojawia się tam sformułowanie, że szczepionki wpływają na genom zawarty w jądrze komórkowym, a jedynie ogólne stwierdzenie o zmianach genetycznych. Zarzucając sygnatariuszom ignorancję, prof. Horban zarzuca im coś, co nie zostało napisane.

Warto więc, aby prof. Horban umiał rozróżnić między wadą genetyczną a zmianą ekspresji genów, czy ewentualnie zmianami genetycznymi typu zmienności. Wada genetyczna jest efektem losowych mutacji w obrębie genu lub genów mających znaczenie dla prawidłowej budowy organizmu i oczywiście mutacja taka najczęściej powoduje stan chorobowy. Natomiast Apel przede wszystkim mówi o zmianie ekspresji genów, a więc ich włączaniu i wyłączaniu poprzez różnorodne mechanizmy na poziomie komórkowym, w tym indukowanie lub hamowanie syntezy białek, u[wulgaryzm]mianie szlaków sygnałowych, które prowadzą do zmiany ekspresji genów itd.

Ignorancją wykazuje się ten, który nie bierze pod uwagę złożoności procesów biologicznych i wypowiada się, iż coś nigdy nie może się wydarzyć. Pomijanie faktu, że przemiany RNA w komórce są dalekie od poznania i manipulacja nimi może zaburzyć funkcjonowanie organizmu jest nie tylko ignorancją, ale także przejawem uczonej niewiedzy. Co rusz odkrywamy przecież nowe typy RNA, w tym takie, których funkcji nie znamy. Twierdzenie, że wprowadzenie mRNA w szczepionce i „zmuszenie” komórki do syntezy wirusowego białka nie wpłynie na tę komórkę jest „pobożnym życzeniem”, nie mającym uzasadnienia w najnowszych badaniach dotyczących RNA, jego roli jako pierwotnego ewolucyjnie materiału genetycznego i jego roli w regulacji ekspresji genów. Nie można wykluczyć, że wprowadzona cząsteczka RNA ulegnie przemianom w komórkach i będzie reagowała z całą masą cząsteczek RNA ludzkiego, wirusowego oraz bakteryjnego...

Warto też podkreślić, że zmiany genetyczne wywołane szczepionkami mRNA, to tylko jedno z zagrożeń. Nie do końca poznany jest także mechanizm tzw. wzmocnienia odpowiedzi immunologicznej (antibody-dependent enhancement) oraz możliwe zagrożenie chorobami autoimmunologicznymi pod wpływem szczepionek mRNA..."

prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska, UMB"

https://www.rp.pl/Covid-19/201209588-W-obronie-Apelu-w-sprawie-szczepien-Riposta-na-slowa-prof-Andrzeja-Horbana.html?fbclid=IwAR0w9usTSzKU_XweAt1AygiTTyFzlzzxlnAE8pTV53ehWQcIP7nKBZrLb0c

G
Gość

https://stowarzyszenierkw.org/polityka/tlumaczenie-ulotki-szczepionki-pfizer-a-na-koronawirusa-szok/

G
Gość

"Janusz Korwin Mikke MASAKRUJE na Komisji Zdrowia ws. PRZYMUSOWYCH SZCZEPIONEK!"

https://www.youtube.com/watch?v=iAUZDYODf9g

G
Gość

"Szczepionkowi kryminaliści!

Komentarz redakcji: nie popieramy rozbuchanych emocjami tytułów – obniża to poziom prezentowanych materiałów i nie wnosi nic do dyskusji, której tematem są kwestie przepisów i skrupulatności przy wprowadzaniu na rynek nowych preparatów medycznych.

Należy również dodać, iż Szwajcaria – państwo poważne – na podstawie tych samych ofert handlowych odrzuciło proponowane szczepionki, co również daje do myślenia."

https://stowarzyszenierkw.org/spoleczenstwo/zdrowie/szczepionkowi-kryminalisci/

G
Gość

"Głupcy czy Aferzyści?! Ujawniamy prawdę o cenach szczepionek! "

https://www.youtube.com/watch?v=gNZIuGJEuBk

G
Gość
10 grudnia, 20:48, pandemedia:

W tym roku ludzie z przerażeniem odkryli ze objawy które jesienią i zimą miewali od dekad - to nowe straaaaszne objawy. Z wypiekami na twarzy podają sobie wieści, że znajoma ma TEMPERATURĘ! O zgrozo! ŁAMIE JĄ W KOŚCIACH. Ba! Nawet pokasłuje!!!

Otóż choroba nazwana covid-19 to zwykła, poczciwa, znana od dziesiątek lat grypa, która pojawia się każdego roku jesienią i wiosną. Sztuczka polega na tym, by poczciwą grypę sezonową nazwać w sposób budzący grozę! Raz grypa sezonową jest grypą ptasią (a ptaki to wiadomo, straszne bestie są, co już zaważył Alfred Hitchock kręcąc horror „Ptaki”), raz grypą świńską ( świnie...szkoda gadać,... są brudne i nie koszerne), a to covidem-19 ( właściwie nie wiadomo co znaczy, co tym bardziej dodaje grozy grypie sezonowej).

Ehh, naiwni... Słusznie nie wybrano wirusa ospy, żółtaczki czy zapalenia mózgu. Za rzadkie. A to jest niezdzieralny samograj na wieki. Gdybyście byli "testowani" od 2017, żylibyście w schronie antyepidemicznym od 2017. Ale nie bójcie się. Od teraz jesteście zaopiekowani po wsze czasy.

Szczepionka na Covid musi być bardzo bezpieczna, skoro trzeba do niej ludzi przekonywać bonusami i kampaniami oddziałującymi na ich emocje. To ma sens. Nie, nie jestem antyszczepionkowcem, ale akcja z "Covidem" nie wzbudza mojego zaufania...

Dziękuję za uwagę i zachęcam do wyłączenia TV i samodzielnego myślenia.

Ciekawy tekst, pozwolę sobie skopiować.

A tak na marginesie:

"Dane o epidemii są ZAWYŻANE i wzrasta LĘK w społeczeństwie przed wirusem

Zbigniew Martyka: – Po pierwsze – samo wykrycie wirusa nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że ktoś zachorował. U prawie każdego człowieka dorosłego można stwierdzić obecność wirusa ospy wietrznej (VZV), który aktualnie nie daje objawów klinicznych choroby, choć w każdej chwili w sytuacji obniżenia odporności może się ujawnić pod postacią półpaśca. Ponadto, istotą problemu jest to, że WHO zmieniła definicję pandemii. Według tej nowej można nazwać pandemią każdą chorobę infekcyjną, która rozszerza się szybko po świecie. Przy dzisiejszych możliwościach szybkiego przemieszczania się można powiedzieć, że jest pandemia zapalenia płuc, HIV/AIDS, cytomegalii (CMV), mononukleozy zakaźnej (EBV), zakażeń jelitowych itp. Możemy wybierać. Najbardziej chyba rozprzestrzenia się zakażenie CMV i EBV, gdyż praktycznie każdy dorosły ma wysokie wartości przeciwciał IgG, które świadczą o przebytym zainfekowaniu tymi wirusami. W zdecydowanej większości przypadków te zakażenia przebiegają bezobjawowo, ale według nowej definicji WHO, która nie wymaga spełnienia kryterium wysokiej śmiertelności – to też można nazwać pandemią. Moglibyśmy więc także robić przesiewowe badania, zarządzać kwarantannę, obostrzenia – w stosunku do wielu innych chorób, ale wybrano wirusa SARS-CoV-2.

– A po drugie?

– Po drugie: w chwili obecnej wykonuje się wiele testów i nie jest prawdą, że wykonujemy je tylko u osób z objawami chorobowymi . Żąda się poświadczenia o braku zakażenia SARS-CoV-2 od osób wyjeżdżających do sanatorium, pacjentów skierowanych na rehabilitację, do DPS czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, przed każdym planowym przyjęciem do szpitala, nawet z powodu choroby nie mającej nic wspólnego z infekcją. Spotkałem się nawet z podobnymi wymogami u osób przyjmowanych do pracy w różnych firmach. Te osoby nie są chore – bo nie mają objawów chorobowych, ale jeśli stwierdzi się u nich obecność wirusa – kwalifikuje się jako chorych. To oczywiście także zawyża statystyki. I po trzecie – weszliśmy w okres wzmożonych zachorowań na choroby infekcyjne i jest normalne, że w tym czasie więcej pacjentów ulega infekcjom. Różnym infekcjom – i SARS-CoV-2 nie odbiega od tego trendu. Koniecznie chcę zwrócić uwagę na istotny aspekt rozpoznań „choroby Covid”. Mogę?..."

https://www.se.pl/zdrowie/dane-o-epidemii-sa-zawyzane-i-wzrasta-lek-w-spoleczenstwie-przed-wirusem-aa-cDCY-D53s-BNWC.html

G
Gość
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości link do ulotki pewnego cudownego specyfiku:

"Ulotkę w oryginalnej wersji językowej można pobrać ze strony rządu brytyjskiego z linku poniżej:

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/941452/Information_for_healthcare_professionals.pdf"

https://stowarzyszenierkw.org/polityka/tlumaczenie-ulotki-szczepionki-pfizer-a-na-koronawirusa-szok/
G
Gość

"Dr n. med. Zbigniew Martyka ocenzurowany przez Facebooka

Szanowni Państwo!

Mój wczorajszy post nt. bezpieczeństwa szczepionki na COVID-19, został ocenzurowany przez Facebooka – zniknął beż żadnego uzasadnienia, ani nawet jakiejkolwiek informacji ze strony administratorów serwisu. Ze względu na istotę przekazywanych informacji, poniżej załączam ponownie treść usuniętego posta.

Coraz więcej osób pyta mnie, czy proponowana szczepionka na SarsCoV-2 będzie bezpieczna. Jest nowatorska (po raz pierwszy w historii ma to być szczepionka wpływająca na geny). Nie było możliwości wieloletniej obserwacji i dłuższych badań, jak to jest wymagane przy wprowadzaniu na rynek nowej szczepionki. Nie mogę więc mieć informacji na temat jej bezpieczeństwa i ewentualnych odległych skutków ubocznych – z prostego powodu – nie ma ich nikt na świecie. Mogę się opierać na materiałach udokumentowanych, dotyczących tego tematu i takie też informacje mogę obiektywnie przekazywać. Nasze władze informują, że szczepionka będzie bezpieczna. Posłowie kilku klubów zadali w Sejmie dużo konkretnych pytań dotyczących szczepienia na Covid19 (https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp…)

Zacytuję pytanie nr 21: „Pan Premier powiedział publicznie, że według danych naukowców z firmy Pfizer – szczepionka nie ma skutków ubocznych. Pan Premier zaufał im na słowo, czy jest w posiadaniu jakichkolwiek badań, dowodów na potwierdzenie tej tezy?”

Firma Pfizer rzeczywiście zapewnia, że szczepionka może być szeroko stosowana na całym świecie (https://www.money.pl/…/szczepionka-na-koronawirusa…).

Tymczasem federalni prokuratorzy USA określili tę firmę mianem notorycznego oszusta i przestępcy. Firma została wielokrotnie ukarana (wypłaciła miliardy dolarów kar) za wprowadzanie w błąd w kwestii zastosowania wielu leków (np. Zoloft, Lipitor, Lyrica, Bextra). Zarzut dotyczył także nielegalnego testowania antybiotyków na dzieciach w Nigerii. Firma była zainteresowana zwiększeniem wyników sprzedaży nie licząc się ze zdrowiem i bezpieczeństwem pacjentów.

W zdecydowanej większości krajów Europy są instytucje, które finansują leczenie osób dotkniętych powikłaniami poszczepiennymi. W Polsce takiej instytucji nie ma. Jej powstanie jest skutecznie blokowane (https://wpolityce.pl/…/528159-notoryczny-oszust-i…).

Firma AstraZeneca przyznaje wprost, że skutki uboczne po szczepionce na SarsCoV-2 mogłyby ujawnić się nawet po kilku latach i dlatego firma nie może wziąć na siebie ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne powikłania (https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca… ).

Podsumowując: w razie powikłań pacjent zostanie sam ze swoimi chorobami licząc na opiekę totalnie niewydolnych placówek ochrony zdrowia. A gdyby nawet zmarł w wyniku powikłań, to nikt nie zapłaci odszkodowania.

Polscy naukowcy i lekarze, podchodząc bardzo merytorycznie do problemu w liście otwartym do Prezydenta i Rządu twierdzą, że szczepienia na koronawirusa NIE SĄ BEZPIECZNE. „Szczepionki nie zostały właściwie zbadane i ich zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów” – czytamy w piśmie.

„Wprowadzane obecnie pośpiesznie szczepionki mają charakter eksperymentu na wielką skalę. Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez szczepionki mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia” (https://dorzeczy.pl/…/lekarze-i-naukowcy-ostrzegaja…).

https://www.facebook.com/martyka.zbigniew/posts/197757102065634"

https://stowarzyszenierkw.org/spoleczenstwo/dr-n-med-zbigniew-martyka-ocenzurowany-przez-facebooka/

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie