jg
Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce KLASYFIKACJA MEDALOWA - Polska wygrała! 3.03 AKTUALNE TABELA MEDALOWA Glasgow 2019 HME fot. Paweł Relikowski
Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce KLASYFIKACJA MEDALOWA 1.03 Ile medali mają Polacy? AKTUALNE TABELA MEDALOWA Glasgow 2019 HME w lekkoatletyce SKŁAD POLSKI. Przed dwoma laty w Belgradzie Polska wygrała klasyfikację medalową halowych mistrzostw Europy. W Glasgow zdobyliśmy mniej medali, ale i tak wygraliśmy tabelę medalową! Biało-czerwoni ze Szkocji wrócą z pięcioma złotymi i dwoma srebrnymi medalami.

Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce KLASYFIKACJA MEDALOWA 2.03 AKTUALNE TABELA MEDALOWA Glasgow 2019 HME w lekkoatletyce SKŁAD POLSKI

16.Francja, Ukraina023
Polscy sportowcy w Berlinie imponowali nie tylko sukcesami sportowymi, ale też tatuażami. Zobaczcie tatuaże naszych zawodników, którzy startowali na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ STRZAŁEK.

Tatuaże naszych lekkoatletów w Berlinie [ZDJĘCIA]

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie kibice podziwiali nie tylko zmagania sportowe, ale też piękne zawodniczki z ponad 200 krajów świata. Która Waszym zdaniem była najładniejsza? Zobacz zdjęcia i oceń sam >>>

To się oglądało! Najpiękniejsze lekkoatletki [ZDJĘCIA]

Sobota 2.03
To był polski dzień na halowych ME w Glasgow. Dwa medale wywalczyli nasi tyczkarze - Paweł Wojciechowski zdobył złoto, a Piotr Lisek srebro. Mistrzynią Europy na 60 m została Ewa Swoboda. Po drugim dniu zmagań w Glasgow mamy trzy złote medale i jeden srebrny.
RELACJA - Złoto, srebro, złoto! Co za dzień Polaków w Glasgow!

Piątek 1.03
Po pierwszym dniu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce Polacy zajmują drugie miejsce w klasyfikacji medalowej HME 2019. Do tak wysokiej pozycji wystarczył złoty medal Michała Haratyka. Przypomnijmy, że w oficjalnej tabeli medalowej w pierwszej kolejności brane są pod uwagę właśnie złote krążki.

Prowadzą Brytyjczycy, którzy mają dwa złota, srebro i brąz. Za nami są za to Niemcy - mają co prawda dwa medale, ale oba srebrne. Po pierwszym dniu czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce zajmują wspólnie Czechy i Francja.

Kadra - skład Polski na halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Glasgow 2019

Kobiety: Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin), Karolina Kołeczek (AZS UMCS), Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków), Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok), Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin), Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław), Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot), Justyna Saganiak (UKS 55 Łódź).

Mężczyźni: Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn), Mateusz Borkowski (RKS Łódź), Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów), Marcin Lewandowski (Zawisza), Dominik Bochenek (Zawisza), Damian Czykier (KS Podlasie Białystok), Sylwester Bednarek (RKS Łódź), Norbert Kobielski (MKS Inowrocław), Piotr Lisek (OSOT Szczecin), Robert Sobera (AZS AWF Wrocław), Paweł Wojciechowski (Zawisza), Tomasz Jaszczuk (AZS AWF Katowice), Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław), Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn), Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała), Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Tymoteusz Zimny (Śląsk Wrocław)