Hanka Mostowiak - za co ludzie ją kochali?

  Hanka Mostowiak - za co ludzie ją kochali?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Małgorzata Kożuchowska jako Hanka Mostowiak.

  Małgorzata Kożuchowska jako Hanka Mostowiak.

  To była cudowna przygoda, ale w moim życiu czas na nowe wyzwania - powiedziała Małgorzata Kożuchowska, rezygnując z roli Hanki. W poniedziałek po raz ostatni zobaczyliśmy ją w serialu "M jak miłość".
  Małgorzata Kożuchowska jako Hanka Mostowiak.

  Małgorzata Kożuchowska jako Hanka Mostowiak.

  - Dziwnie się czuję... Bardzo boli mnie głowa - powiedziała roztrzęsiona Hanka Mostowiak do swojej siostry Anny. Parę minut wcześniej pod koła samochodu Hanki o mały włos nie wpadła mała dziewczynka idąca poboczem. By tego uniknąć, prowadzone przez Mostowiakową auto zahamowało i wykonało gwałtowny skręt. Tylko pozornie skutkiem tego zdarzenia była drobna rana na czole Anny...

  Emitowany w ostatni poniedziałek odcinek "M jak miłość" był bodaj jednym z najbardziej dramatycznych w historii tego popularnego od 11 lat polskiego serialu. Pęknięty tętniak w mózgu sprawił, że z życiem pożegnała się jedna z głównych bohaterek serialu, Hanka Mostowiak. Na wielu forach internetowych śmierć Hanki stała się tematem numer jeden. Organizowano nawet "konkursy", jak będą wyglądały jej ostatnie chwile.

  Hanka musi umrzeć


  Kiedy w marcu tego roku okazało się, że Małgorzata Kożuchowska postanowiła odejść z "M jak miłość", wśród fanów produkcji zawrzało. "To początek końca serialu" - twierdzili niektórzy. Sama Kożuchowska sprawiała wrażenie osoby, która do tej decyzji dojrzewała długo. Aż nadszedł ten właściwy moment.

  "Po jedenastu latach wcielania się w postać Hanki Mostowiak przyszedł czas rozstania. To jedna czwarta mojego życia i dlatego nie jest to łatwa decyzja... Podejmuję ją jednak z pełną świadomością i odpowiedzialnością" - napisała aktorka w specjalnym oświadczeniu wystosowanym do mediów.

  - Za te jedenaście wspólnych lat chciałabym serdecznie podziękować przede wszystkim widzom! Hanka Mostowiak i cała rodzina "M jak miłość" na zawsze pozostaną w moim sercu. To była cudowna przygoda, ale w moim życiu czas już na nowe, zawodowe i nie tylko, wyzwania - podsumowała, wywołując niemal natychmiast falę komentarzy, że za jej decyzją może kryć się chęć powiększenia rodziny.

  Rozpoczęły się spekulacje, jak scenarzyści poradzą sobie z rezygnacją czołowej bohaterki. Wyjedzie za granicę? Zastąpi ją inna aktorka? W tej kwestii twórcy i aktorka byli zgodni: Hanka musi umrzeć, by jej wątek zakończyć definitywnie.

  - Uśmiercenie jednej z głównych postaci nie jest niczym oryginalnym. Z takimi sytuacjami mieliśmy już do czynienia. Ale na pewno pozostanie po niej taka sentymentalna smuga - twierdzi Krystyna Doktorowicz, medioznawca, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  « 2 4 »

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  organy

  Piechu (gość)

  szkoda że twórcy serialu nie pomyśleli o wykorzystaniu śmierci postaci dla promocji sprawy transplantacji narządów od zmarłych dawców . odcinek ze śmiercią Hanki oglądało ok. 8.500.000 osób

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  M jak miłość

  telewidz (gość)

  Jak można oglądać takie pierdoły i bzdury.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowa święta?

  teolog świecki (gość)

  Za 50 lat ogłoszą ją ŚWIĘTĄ, a za 100 katolicy będą myśleć, że istniała naprawdę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  w glosie ?

  sdf (gość)

  po co info o tym w glosie wielkopolskim,
  a ja nawet nie wiedziałem kto to był H. Mostowiak i byłem szczęśliwy ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki fenomen ?

  Makary (gość)

  Nie oglądałem zadnego odcinka niekończącej się historii ,chyba nie jestem jedyny któremu pani Korzuchowska przypadła do gustu tylko w Killerze ,a reszta filmów za panstwowe (abonamentowe)pieniądze...rozwiń całość

  Nie oglądałem zadnego odcinka niekończącej się historii ,chyba nie jestem jedyny któremu pani Korzuchowska przypadła do gustu tylko w Killerze ,a reszta filmów za panstwowe (abonamentowe)pieniądze powinna być wstrzymana .Niewiem czy stać TVP na taką rozrzutność ,aby robić filmy dla aktorów których gaże są olbrzymie .Może się mylę ale napisałem co ja o tym sądze .
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo