Hat-trick Timo Wernera. Niemiec goni Roberta Lewandowskiego

Filip Bares
Filip Bares
EASTNEWS
PIŁKA NOŻNA. W niedzielę RB Lipsk rozbiło na wyjeździe Mainz aż 5:0 w meczu 27. kolejki Bundesligi. Dla gości trzy bramki zdobył Timo Werner, który jest coraz Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców.

Zespół Juliana Nagelsmanna przystąpił do spotkania z Mainz po remisie 1:1 z Freiburgiem. Złe wrażenia po powrocie na boisko szybko zatarł w niedzielę Timo Werner, który już w 13. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Zawodnicy RB Lipsk schodzili do szatni prowadząc 3:0, po tym jak siatki trafili jeszcze Youssuf Poulsen i Marcel Sabitzer.

Po przerwie Werner nie spuścił nogi z gazu. Niemiec najpierw skompletował dublet w 48. minucie, a 75. hat-tricka. Lipsk wygrało na terenie rywala aż 5:0, a Werner zbliżył się do Roberta Lewandowskiego w wyścigu po koronę króla strzelców. Polak prowadzi z 27 golami na koncie, natomiast Niemiec traci do niego już tylko trzy bramki.