Hetman z PSL do PiS: „Chcieliście rower, macie rower i pedałujcie"

Sławomir Skomra
Konferencja prasowa PSL
Konferencja prasowa PSL sko
Udostępnij:
- Nie będziemy wkładać kija w szprychy, ale będziemy się przyglądać jak wam idzie ten wyścig - dodaje marszałek województwa, Sławomir Sosnowski. PSL po 10 latach traci władzę w sejmiku województwa.

PiS wprowadzi do sejmiku województwa radnych i tym samym przejmuje władzę w regionie. Tym samym przestaje rządzić koalicja PSL - PO.

Krzysztof Hetman, prezes lubelskiego PSL mówił w czwartek, że szanuje wynik wyborów, ale jednocześnie ludowcy będą analizowali każdy wpływający do nich sygnał o nieprawidłowościach podczas głosowania.

- Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaufali naszym kandydatom. Którzy nie uwierzyli w kłamstwa i oszczerstwa kierowane pod adresem PSL. Chciałem podziękować naszym kandydatom za odwagę, że stawili czoła tym kłamstwom - mówił Hetman.

PSL już wstępnie analizował wynik wyborów. Na pełną ocenę poczeka do zakończenia drugiej tury głosowania. Ludowcy już jednak teraz mówią, że na wyniki zaważyła np. TVP i przekazywane w telewizji informacje o PSL.

- Jak mogliśmy wygrać z taką firmą PR-owską mającą budżet powyżej 2 mld złotych? - pytał lider PSL.

Kolejnym powodem przegranej jest też, w ocenie PSL, upolitycznienie wyborów.

- W naszym przypadku ludzie głosują na nazwiska kandydatów. W przypadku PiS na szyld partyjny. A w ciągu ostatnich 30 lat nie było w Polsce tak upolitycznionych wyborów samorządowych - oceniał Hetman i dodał, że PSL wcale nie wygrał tych wyborów. - Wróciliśmy do poziomu z 2010 roku. Nie straciliśmy wyborców, a PiS wcale ich nie zyskał - diagnozował.

Mimo przegranej politycy PSL życzą szczęścia następcom z PiS.

- Chcieliście rower, macie rower. A teraz pedałujcie. Spotkamy się za rok w tym samym miejscu i wówczas zapytamy, na którym miejscu jest województwo lubelskie w statystykach Eurostatu? O ile pozycji się przesunęło? - dodał prezes regionalnego PSL.

Marszałek województwa, Sławomir Sosnowski, który będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem tłumaczył: - Nie będziemy wkładać kija w szprychy, ale będziemy się przyglądać jak wam idzie ten wyścig.

W ocenie PSL sukcesem 10-letnich rządów tej partii na Lubelszczyźnie jest wydanie 6 mld zł na inwestycję czy spadek bezrobocia.

- Sukcesów było wiele i trudno wszystkie wymienić. Myślę, że sukcesem jest to, że przez ostatnie trzy lata ciągłych ataków, kontroli nie wykazano żadnych uchybień w rządzeniu - dodał Sosnowski.

ZOBACZ TEŻ: Euforia w sztabie Krzysztofa Żuka

Wieczory wyborcze w Lublinie:

Krzysztof Żuk wygrywa wybory na prezydenta Lublina po raz tr...

Wyniki wyborów w Lublinie. Sylwester Tułajew: To była bardzo...

Wyniki wyborów w Lublinie. Biesiada na wieczorze wyborczym M...

Wyniki wyborów w Lublinie. Jakub Kulesza na trzecim miejscu

Wyniki wyborów w Lublinie. Co działo się w sztabie PSL? (ZDJĘCIA)

Wyniki wyborów w Lublinie. Magdalena Długosz ze słabym wynik...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 56

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

:-(
Aj waj! Aj waj! Aj waj!
S
Seba
Ciesz się, że w Polsce mieszkasz a nie na Ukrainie. Twoja matka musiała się z osłem puścić, że takiego z j e b a powiła. Wal się!
S
Seba
Pan Hetman własną aparycją jest bliski lubelskiemu PISowi.
n
no way!
W Lublinie jest zakaz pedałowania, chyba, że Lubelskim Rowerem Miejskim :)
C
Chełmianin N
Matole! Gdzie owa Lubelszczyźnie się znajduje w Polsce!
L
Lejba
przyjście do urzędu za 5 m-cy. Pobili w nasim Lublinie chyba rekord obsługi bezrobotnych. W końcu złożyłem pismo o wypisanie mnie z listy bezrobotnych.... szef MUP wezwał mnie do siebie na rozmowę i zmusił do podania na piśmie powodu rezygnacji z ubiegania się o pracę. Nie ma to jak nasi demokracja. Nasi do nasiego po nasie.
M
Murr
46 tys głosów. No bo "były" głosy nieważne i to zadecydowało o kuchennych drzwiach.
G
Georg S.Cretina
Głupszych, jak ci od POamtoulstwa i zielonej zgnilizny trudno będzie znaleźć - nawet w PiS. Chyba, że ta szarańcza i tam się rozlezie.
R
Rynio P. Madeira
Toż POstępowcy POszuści mogli razem z Peezel to zmienić przez 11 lat wsPOlnych rządów w województwie i 8 lat koalicji rządowej w Warszawie. Nikt im nie mógł przeszkodzić.
C
Chłopek Warszawski
Ci co dzisiaj określają się mianem PSL, to jest prosta kontynuacja komunistycznej przybudówki ZSL (1949-1989/90). Z historycznym, patriotyczno-chrześcijańskim i centrowym ruchem ludowym (np. PSL pod przywództwem Witosa czy Mikołajczyka) mają niewiele wspólnego.
G
Gość
Przez 1 rok - Panie Hetman - to się Pan możesz PO ya yach POdrapać (tych od ministry Bieńkowskiej, u której POdnóżkiem był Niezgoda - ale teraz wypiął się na was i PO szedł sobie PO paszę do korytka prez. Owada). ===== Rządziliście w różnych konfiguracjach województwem ponoć przez 18 lat (w tym od 2007 roku wespół z Partią Oszustwa i malwersacji - czyli łącznie 11 lat ścisłego sojuszu). Przez ten czas nie wykorzystaliście szansy na przyspieszenie rozwoju (zapóźnionego obiektywnie) województwa, kiedy w centrali mieliście przez 8 lat wspólny rząd (PO-PSL), środki europejskie, większość samorządów powiatowych i gminnych w województwie lubelskim. Korzystając z dofinansowania środków unijnych należało budować drogi szybkiego ruchu (częściowo to zrobiliście, ale za mało i za późno - obietnice Tuska dotyczyły 2012 roku- [EURO 2012], potem się wycofał) i POŁĄCZENIA KOLEJOWE z resztą świata (przede wszystkim Warszawa), a nie pakować pieniędzy w stadion (Arena im. głuPOty Lubelskiej), nierentowne lotnisko (de facto w środku miasta i dla nielicznych), a w każdym mieście mniejszej i średniej wielkości - fontannę, aqwapark, i 30 ośrodków tzw. "kultury" (de facto w większości synekury dla znajomych królika) oraz wiele innych mniej potrzebnych i mało przemyślanych wydatków. Brak było koordynacji działań (planowania) centralnych (rządowych) z regionalnymi, a tych z powiatowymi i gminnymi. Np. jeden powiat/gmina inwestował w drogę, ale inwestycja kończyła się na granicy powiatu, bo tam były inne priorytety. ======== Wnioski: więc nie rozliczaj Pan po roku swoich następców z tego, co wam (PSL-owi) nie udało się zrobić w ciągu 18 lat... Po 5 latach - pod koniec kadencji właśnie wybranych samorządów - jak najbardziej...
D
Denerwujący
Byłem w komisji wyborczej. Dwa razy storpedowałem szwindle. Po raz pierwszy przy liczeniu otrzymanych kart do głosowania, tak niektórzy członkowie liczyli, że wychodziło mniej o 20 sztuk niż na paczkach otrzymanych z drukarni. Po 3-im przeliczeniu okazało się, że się wszystkie znalazły - i jeszcze 5 więcej. Drugi przypadek: w trakcie głosowania dwoje osób po otrzymaniu czystych kart wyszły sobie z lokalu (potencjalna możliwość "dodrukowania" na zewnątrz i wnoszenia z powrotem z zaznaczonymi potajemnie preferowanymi kandydatami), ale zostały cofnięte...
K
Kolarz
Był rower i "pedały dwa" - jak śpiewali wiele lat temu pieśniarze scen polskich.
P
Prezyd. Owad i inni
Przychodzisz do urzędu pracy co 3 miesiące (taki nakaz), a tam baba za każdym razem POwtarza jak Ferdynand Kiepski: "z wykształceniem, takim jak Pan (w tym kraju/województwie) pracy nie ma". A człowiek z wyższym wykształceniem, po 20 latach pracy - przerwa spowodowana względami zdrowotnymi.
A
Apel
Wywalić na zbity pysk POłowę tych darmozjadów z Urzędu Marszałkowskiego z czasów zielonej zgnilizny oraz Partii Oszustwa i Malwersacji. Jeśli w godzinach pracy mieli czas na wiecowanie przed budynkiem przeciw wicepremier B. Szydło, tzn. że POwstał tam ogromny przerost zatrudnienia i totalne nieróbstwo się szerzy. Niech to uPOlitycznione grono idzie na utrzymanie do prezydenta Owada i POdatników miasta Lublin.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie