Hetman Zamość przegrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Piłkarze Hetmana Zamość ponieśli trzynastą porażkę w sezonie 2020/21. Tym razem biało-zielono-czerwoni ulegli na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg.

Faworytem tej konfrontacji byli gospodarze i od początku zawodów wyżej notowany zespół kontrolował sytuację na boisku. Już do przerwy podopieczni trenera Jarosława Czarnieckiego przegrywali na Podkarpaciu różnica trzech bramek. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gry na listę strzelców wpisał się Dawid Bałdyga, a później swoje trafienia dołożyli Kamil Kargulewicz oraz Mateusz Janeczko. Po zmianie stron zamościanie zdobyli honorowego gola, którego autorem był Paweł Szatała. Wynik rywalizacji na 4:1 ustalił Paweł Mróz w 66. minucie.

Hetman od dawna okupuje ostatnie miejsce w tabeli IV grupy III ligi. Ekipa z Zamościa jak dotąd wywalczyła tylko siedem punktów w 18 rozegranych kolejkach.

Siarka Tarnobrzeg - Hetman Zamość 4:1 (3:0)
Bramki: Bałdyga 13, Kargulewicz 33, Janeczko 42. Mróz 66 - Szatała 57

Siarka: Kowal - Wdowiak, Bierzało, Józefiak, Kowalik, Tabor (61 Orzechowski), Rogala (84 Głowa), Mróz (70 Bieniarz), Janeczko, Kargulewicz (84 D'Apollonio), Bałdyga (61 Bałdyga). Trener Grzegorz Opaliński

Hetman: Gibki - Gierowski (64 Pokrywka), Myszka (76 Dajos), Jaroszyński, Szatała, Jamroż, Wolanin, Pupeć (74 Polak), Turczyn, Białousko, Kruczkowski. Trener Jarosław Czarniecki

Sędziował: Artur Dudek (Kraków)