Hetman Zamość z kolejną porażką w sezonie. Wygrane Podlasia Biała Podlaska oraz Chełmianki Chełm. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
W sobotnich meczach 7. kolejki sezonu 2020/21 w IV grupie III ligi wystąpiło pięć zespołów z województwa lubelskiego. Drużyny z naszego regionu radziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Niespodzianką zakończył się mecz w Białej Podlaskiej, gdzie miejscowe Podlasie pokonało KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Goście otworzyli wynik spotkania już w 5. minucie rywalizacji, ale biało-zielono-żółto-czerwoni odpowiedzieli na to trafienie aż trzema bramkami i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:1.

Po zmianie stron przyjezdni zniwelowali tylko rozmiary porażki. Ekipa prowadzona przez trenera Marcina Sasala potrafiła dwa tygodnie temu pokonać w Fortuna Pucharze Polski ekstraklasową Wisłę Kraków, ale po tym zwycięstwie zanotowała drugą z rzędu porażkę w lidze. Natomiast bialanie poprawili sobie nastroje po blamażu 1:6 ze Świdnicką Avią w poprzedni weekend.

Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (3:1)
Bramki: Chmielewski 8, Kocoł 33, Mierzwiński 37 – Stanisławski 5, Szabaciuk 89 (samobójcza)

Podlasie: Kasperek – Skrodziuk, Chmielewski, Kosieradzki, Całka, Dmitruk, Nieścieruk, Szabaciuk, Kocoł (75 Jemioł), Mierzwiński (68 Dmowski), Martynek (59 Golba). Trener: Władimir Gieworkian

KSZO: Szymkowiak – Głaz (65 M. Kaczmarek), Mężyk, Zaklika (36 Imiołek), Persona, Mąka, Trochim, Szydłowski (46 Chudyba), P. Kaczmarek (65 Chrzanowski), Paluch, Stanisławski. Trener: Marcin Sasal

Żółte kartki: Szabaciuk, Dmitruk, Nieścieruk – Zaklika, Chrzanowski, Imiołek, Trochim

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)

BYLI ZBYT GOŚCINNI

Pierwszej porażki na własnym boisku doznała świdnicka Avia. Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego musieli uznać wyższość Wólczanki Wólka Pełkińska. Goście już do przerwy prowadzili dwoma bramkami, a po zmianie stron dołożyli kolejne trafienia i zabrali ze sobą trzy punkty na Podkarpacie.

Żółto-niebiescy zanotowali natomiast trzecią przegraną w obecnych rozgrywkach. Wcześniej ekipa z "lotniczego miasta" traciła komplet oczek w wyjazdowych starciach z Cracovią II oraz Podhalem Nowy Targ. Aktualnie, Avia ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i taką samą liczbę porażek.

Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:4 (0:2)
Bramki: K. Mroczek 60, Górka 85 – Pietluch 33, Durda 40, 57, Matofij 70

Avia: Sobieszczyk (61 Androsiuk)– Dobrzyński (61 Ceglarz), Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski, Maluga (46 Oziemczuk), Wójcik (46 Drozd), Uliczny, B. Mroczek, K. Mroczek, Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

PORAŻKA W GRODZIE KRAKA

Hetman Zamość przegrał szósty mecz w sezonie. Tym razem biało-zielono-czerwoni ulegli w delegacji rezerwom Cracovii. "Pasy" strzeliły zamościanom dwa gole w trakcie pierwszych siedemnastu minut spotkania i później spokojnie broniły wyniku. Hetman walczył jednak do końca i zdobył kontaktowego gola w 84. minucie. Na wyrównanie podopiecznym trenera Jarosława Czarnieckiego zabrakło czasu.

Cracovia II – Hetman Zamość 2:1 (2:0)
Bramki: Wiśniewski 10, Rakoczy 17 - Turczyn 84

Cracovia II: Wilk – Stachera, Ziemnik, Bracik, Wiśniewski, Rubio, Supryn, Rakoczy, Malisz (90+1 Jarzynka), Cecarić (71 Vinicius), Bała (85 Biernat). Trener: Piotr Giza

Hetman: Rosiak – Wolanin, Jaroszyński,Myszka, Białousko (46 Maciaś) – Dajos (46 Pokrywka), Turczyn, Grzęda (46 Pupeć), Kruczkowski, Gierowski (46 Jamróz) - Cain. Trener: Jarosław Czarniecki

Żółte kartki: Ziemnik (22, faul)

Sędziował: Krzysztoł Pachołek (Lubaczów)

Widzów: 150

ZŁA SERIA PRZERWANA

Tomasz Złomańczuk wreszcie zasmakował zwycięstwa jako trener Chełmianki Chełm. 45-letni szkoleniowiec musiał czekać na pierwszą wygraną w roli opiekuna biało-zielonych łącznie aż dziewięć spotkań, biorąc pod uwagę ubiegły i obecny sezon.

Chełmianie wygrali 2:0 w Radzyniu Podlaskim, rewanżując się Orlętom za lipcową porażkę w finale Regionalnego Pucharu Polski. Dla ekipy prowadzonej przez trenera Artura Bożyka była to pierwsza przegrana u siebie w aktualnej kampanii. Z kolei Chełmianka sięgnęła po drugi triumf na obcym stadionie.

Orlęta Radzyń Podlaski − Chełmianka Chełm 0:2 (0:1)
Bramki: Paweł Myśliwiecki 27, Tomasz Brzyski 77

Orlęta: Klebaniuk − Kursa, Chyła, Szymala, Wiatrak (65 Idzikowski), Kobiałka, Kamiński, Syryjczyk, Baniulis (46 Nowosadko), Kalita (75 Kuźma), Rycaj. Trener: Artur Bożyk

Chełmianka: Ciołek − Kotowicz, Wołos, Kanarek, D. Brzozowski, Prytuliak (83 Adamski), Brzyski, Wójcik (65 Bednara), Grądz (83 Skoczylas), Bonin (78 Wawryszczuk), Myśliwiecki. Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Kamiński, Wiatrak, Kursa, Kuźma − Kotowicz, Bonin, Brzyski

Sędziował: Patryk Sowiński (Sandomierz)

Motor Lublin zaliczył nieudaną inaugurację sezonu. Porażka 1...

Górnik Łęczna zaczął sezon od zwycięstwa z GKS Bełchatów. Zo...