Hetman Zamość zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski. Pechowa porażka Chełmianki z Sokołem Sieniawa

Marcin Puka
Facebook ChKS Chełmianka
W niedzielę dokończono 1. kolejkę trzeciej ligi. W Zamościu, Hetman, beniaminek trzeciej ligi zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1. Gości na prowadzenie w 2. minucie wyprowadził Patryk Szymala. Wyrównał w 37. min. Rafał Kycko. Natomiast Chełmianka przegrała w Sieniawie z Sokołem 0:1, tracąc gola w 89. min.

Chełmianka była bliska wywiezienia przynajmniej punktu z wyjazdowego starcia z Sokołem Sieniawa. Niestety w 89. minucie błąd defensywy gości wykorzystał Sebastian Brocki i gospodarze odnieśli skromne zwycięstwo.

Kibice Chełmianki obawiali się pierwszego meczu swojej drużyny. W przerwie letniej z ekipy biało-zielonych odeszło ponad dziesięciu piłkarzy, w tym kilku z podstawowego składu. Poza tym Sieniawa to ciężki teren, o czym przekonało się już wiele drużyn. Na dodatek do ekipy z Podkarpacia przed sezonem 2019/20 dołączyło kilku piłkarzy, występujących wcześniej w wyższych klasach rozgrywkowych.

Pierwsi groźnie zaatakowali miejscowi, ale piłka po strzale Pawła Hassa przeszła obok bramki. W 8. minucie mogło być 0:1, ale uderzenie nowego nabytku Chełmianki, Pawła Wolskiego w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców Sokoła.

Przyjezdni atakowali. Zbyt lekko uderzał Patryk Czułowski, a po kolejnej próbie Wolskiego piłka nieznacznie minęła bramkę. Identycznie było w przypadku strzału Kamila Kocoła.

Później gra się uspokoiła, a w końcówce pierwszej połowy wynik mogli zmienić Volodymyr Hladkyy (Chełmianka) oraz Damian Jędryas i Bartłomiej Purcha (obaj Sokół). Ostatecznie pierwsza odsłona potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część niedzielnej konfrontacji zaczęła się od strzału Pawła Ulicznego z około 25 metrów. Piłka przeszła obok bramki Sokoła. Za chwilę miejscowi grali w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Burka.

Goście przeważali, ale nie mieli jakiejś stuprocentowej sytuacji do zmiany wyniku. W 82. min. przyjezdnych na prowadzenie mógł wyprowadzić Patryk Czułowski. Strzał kapitana Chełmianki jednak w świetnym stylu obronił golkiper ekipy z Sieniawy.

Aż przyszła 89. min, kiedy to Brocki wykorzystał błąd chełmskiej defensywy, ustalając końcowy rezultat potyczki.

W najbliższy czwartek (15 sierpnia, godz. 17), Chełmianka zmierzy się przed własną publicznością z Motorem Lublin.

Sokół Sieniawa – Chełmianka 1:0 (0:0)
Bramka: Brocki 89
Sokół: Korziewicz – Skała (70 Drelich), Burka, Padiasek, Kardyś, Fryc (75 Lis), Rogala (65 Majda), Jędras (72 Skrzypek), Ochał, Brocki, Hass (34 Purcha)
Chełmianka: Szymkowiak - Wołos, J. Niewęgłowski, Kwiatkowski, Kraśniewski, D. Niewęgłowski, Uliczny, Czułowski, Wolski, Kocoł, Hladkyy
Żółte kartki: Burka, Rogala, Ochał – Kraśniewski, Kocoł
Czerwona kartka: Burka 52 min. za drugą żółtą kartkę

Trzecioligowe derby regionu w Zamościu bez zwycięzcy. Beniaminek trzeciej ligi Hetman zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1.

Liczną publiczność na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi już w 2. min. uciszył Patryk Szymala. Zawodnik Orląt wykonywał rzut wolny, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z graczy Hetmana i zatrzepotała w siatce.

Zamościanie dążyli do wyrównania, ale długo ich starania nie przynosiły efektów. Wreszcie w 37. min. ładnym uderzeniem popisał się Rafał Kycko, a Robert Nowacki był bezradny.

Miejscowi powinni do szatni schodzić przy prowadzeniu. W 43. min. mieli oni "jedenastkę" po zagraniu ręką Arkadiusza Korolczuka. Nowacki nie dał się jednak pokonać Przemysławowi Kanarkowi i po 45. min. był remis 1:1.

Po zmianie stron wynik już się nie zmienił. Obydwie drużyny nie stworzyły już sobie klarownych sytuacji do zdobycia goli.

Hetman Zamość – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:1)
Bramki: Kycko 37 – Szymala 2
Hetman: Sobieszczyk – Kanarek (69 Dudek), Żmuda, Rafał Kursa, Kopyciński (58 Daszkiewicz), Skoczylas (86 Turczyn), Buczek, Kycko (90 Skiba), Olszak, Oziemczuk, Myśliwiecki (58 Koszel)
Orlęta: Nowacki – Ciborowski, Radosław Kursa, Chyła, Szymala, Gałązka (90 Rycaj), Sadowski (75 Kalita), Renkowski, Korolczuk (60 Sułek), Syryjczyk (67 Ilczuk), Nowak (53 Chmielewski)
Żółte kartki: Myśliwiecki, Olszak, Buczek – Chyła, Nowak

15 sierpnia (czwartek, godz. 17) Hetman zmierzy się w Świdniku z Avią. Orlęta tego samego dnia, o tej samej porze podejmą Stal Kraśnik.