Historyczny sukces juniorów Motoru Lublin. Nie ostatni w tym roku?

Speedway Motor Lublin
Juniorzy Motoru wygrali na torze w Częstochowie finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Młodzi żużlowcy w turnieju stracili tylko jeden punkt i zdobyli pierwszy w historii złoty medal dla Lublina w tych rozgrywkach.

Lublinianie o zwycięstwo w MMPPK walczyli z gospodarzami. Ale Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak (rezerwowy Jan Młynarski nie wystartował) byli tego dnia niemal bezbłędni. Juniorzy Motoru pięć pierwszych swoich startów wygrali po 5:1. W ostatniej serii ich przeciwnikami byli zawodnicy miejscowego Włókniarza.

Dla częstochowian, którzy startowali w składzie Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i rezerwowy Franciszek Karczewski (nie pojawił się na torze) była to ostatnia szansa na wyprzedzenie pary Motoru. Przed bezpośrednim pojedynkiem gospodarze mieli trzy punkty mniej, ponieważ wcześniej jeden z biegów wygrali tylko 4:2, a inny jedynie zremisowali 3:3.

W decydującym wyścigu najszybszy był Mateusz Cierniak, a lubelską parę zdołał rozdzielić Jakub Miśkowiak. Wygrana 4:2 Motoru przypieczętowała jednak końcowy triumf „Koziołków”. Trzecie miejsce zajęli młodzieżowcy Unii Tarnów.

Dla Wiktora Lamparta to drugi medal MMPPK zdobyty w barwach klubu z Lublina. W 2019 roku, na torze w Gorzowie Wlkp., Lampart wspólnie z Wiktorem Trofimowem i Maciejem Kuromonowem wywalczyli srebrny medal.

Triumf w Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, to nie koniec szans młodych żużlowców Motoru na tegoroczne sukcesy. Lubelscy zawodnicy są również w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Rywalizacja w tych rozgrywkach miała rozpocząć się we wtorek przy Al. Zygmuntowskich, ale opady deszczu uniemożliwiły rozegranie pierwszego z czterech planowanych turniejów finałowych.

Rywalami Motoru w DMPJ są młodzieżowcy Włókniarza Częstochowa, Ostrovii Ostrów Wlkp. i Lokomotivu Daugavpils. Kolejne zawody przewidziano na 31 sierpnia w Ostrowie. W tej formule rozgrywek, wprowadzonych od 2017 roku, lubelska drużyna nie ma jeszcze medalu. Natomiast żużlowcy Motoru w 1984 roku wygrali, a w 1990 zdobyli brąz w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Lubelski żużel wciąż także czeka na złotego medalistę Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tegoroczny finał odbędzie się 8 września, z udziałem Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka. Turniej przeniesiono z Zielonej Góry do Częstochowy. Cierniak awans do finału wywalczył w jednym z półfinałowych turniejów, natomiast Lampart (wspólnie z Miśkowiakiem) był automatycznie rozstawiony w finale.

Natomiast już w najbliższą niedzielę w Daugavpils Polacy powalczą o Drużynowe Mistrzostwo Europy do lat 23. W 5-osobowej reprezentacji naszego kraju znalazło się dwóch żużlowców Motoru – Wiktor Lampart oraz Dominik Kubera. Skład uzupełniają Jakub Miśkowiak, Gleb Czugunow i Bartosz Smektała. Zawody na Łotwie rozpoczną się o godz. 14.15, a Biało-czerwoni za rywali będą mieć zespoły gospodarzy, Niemiec i Danii.

Żużlowcy Motoru Lublin przed rundą finałową. Walka w PGE Eks...

Najbliżsi i kibice pożegnali Sebastiana Trumińskiego, byłego...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani