Horror w Turcji, Polska pokonała Słowację 3:2

IARZaktualizowano
Polscy siatkarze pokonali Słowację 3:2 (21:25, 25:15, 25:10, 14:25, 16:14) w meczu II rundy mistrzostw Europy. Dzięki zwycięstwu podopieczni Daniela Castellaniego zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw.

Mecz lepiej rozpoczęli Słowacy, którzy wygrali pierwszego seta 25:21.W polskiej drużynie słabo funkcjonowało przyjęcie, biało-czerwoni nie potrafili również odrzucić serwisem swoich rywali od siatki.

Drugiego seta doskonale rozpoczęli Polacy wychodząc na prowadzenie 4:0. W drużynie prowadzonej przez Daniela Castellaniego zaczął funkcjonować blok - nasi reprezentanci zdobyli w ten sposób cztery punkty.

Skutecznymi atakami popisywali się Bartosz Kurek oraz Piotr Gruszka.Ostatecznie nasi zawodnicy wygrali tę partię 25:15.

Kolejna odsłona to prawdziwy popis biało-czerwonych. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 9:3. Bardzo dobrze funkcjonował polski blok. Skuteczny w ataku był Bartosz Kurek. Polacy doskonale serwowali i ostateczni wygrali czwartego seta 25:10.

W czwartym secie przebudzili się Słowacy, którzy poprawili przyjęcie oraz blok. Polacy zupełnie nie przypominali drużyny z poprzedniego seta. Słowacy konsekwentnie budowali przewagę i wygrali tę partię 25:14.

W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali Polacy. Słowacy prowadzili w piątym secie już 10:8, ale dzięki doskonałej grze polskiego bloku i skutecznym kontrom, nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie i wygrali ostatecznie 16:14.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: Horror w Turcji, Polska pokonała Słowację 3:2 - Polska Times