Hubert Hurkacz w III rundzie Indian Wells. Pokonał półfinalistę Australian Open

SM
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Andrzej Szkocki/Polska Press
Hubert Hurkacz awansował do III rundy turnieju w Indian Wells. 22-letni tenisista pokonał nad ranem czasu polskiego Lucasa Pouille'a 6:2, 3:6, 6:4. W kolejnym meczu zmierzy się z Keim Nishikorim.

Najlepszy obecnie polski tenisista rozpoczął spotkanie z Lucasem Pouille'em znakomicie. Hubert Hurkacz jest notowany na 67. miejscu w rankingu ATP, Francuz na 30. Na korcie zupełnie nie było jednak tego widać. Wrocławianin świetnie posługiwał się returnem, nie miał też problemu z przełamaniem serwisu rywala. Pierwszego seta wygrał bardzo pewnie, 6:2.

W drugim młody Polak stracił kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Zmarnował dwie okazje na przełamanie Pouille'a, sam przegrał dwa gemy przy własnym serwisie. W końcówce próbował odrobić straty, ale było już za późno. Przegrał 3:6.

Trzeci set Hurkacz znów zaczął fenomenalnie. Cierpliwość i dobry serwis doprowadziły go do prowadzenia 4:1. Wyżej notowany Francuz nie miał jednak zamiaru dawać za wygraną. Doprowadził do remisu 4:4, wtedy Polak znów włączył jednak wyższy bieg. Wykorzystał swój serwis, po czym przełamał Pouille'a przy drugiej piłce meczowej. Całe spotkanie wygrał 6:4.

22-latek awansował do III rundy turnieju. Tam czeka na niego stary znajomy - siódma rakieta świata, Japończyk Kei Nishikori. Pod koniec lutego w Dubaju Hurkacz pokonał tego rywala. Czy i tym razem uda mu się sprawić niespodziankę? Przekonamy się we wtorek wieczorem.

Nastoletnia piękność z Ukrainy podbija światowe korty i serca fanów. Dajana Jastremska zachwyca naturalnością

Materiał oryginalny: Hubert Hurkacz w III rundzie Indian Wells. Pokonał półfinalistę Australian Open - Sportowy24