Icemania przy al. Piłsudskiego jednak będzie czynna

Artur JurkowskiZaktualizowano 
Icemania jednak będzie czynna przy al. Piłsudskiego
Icemania jednak będzie czynna przy al. Piłsudskiego Archiwum
Lublinianie nie stracą możliwości korzystania z lodowiska Icemania w tym sezonie zimowym. Ślizgawka zostanie przeniesiona na stadion przy al. Piłsudskiego. Decyzję podjął w środę MOSiR Bystrzyca.

- Icemania będzie tej zimy funkcjonowała na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego - poinformował Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR "Bystrzyca".

Jeszcze kilka dni temu sprawa nie była taka pewna. Pisaliśmy o tym dzisiaj. Komunalna spółka twierdziła, że przeniesienie lodowiska pociągnie za sobą wysokie koszty, które nie zwrócą się ze sprzedaży biletów.

- Jako spółka musimy kierować się wynikiem ekonomicznym. Mamy jednak też do spełnienia misję społeczną, czyli zagwarantowanie szerokiego dostępu mieszkańców do obiektów sportowych i rekreacyjnych. W tym przypadku działalność misyjna wzięła górę nad komercją - tłumaczy Bednarczyk.

W miejscu Icemanii przy al. Zygmuntowskich stanie Hala Lodowa. Tafla ślizgawki została już rozebrana, trwa rozbiórka namiotu.

- Chcemy, aby lodowisko zaczęło funkcjonować przy al. Piłsudskiego od połowy listopada. Jednak o terminie otwarcia zadecyduje ostatecznie aura - dodał Bednarczyk.

Nie wiadomo jakie będą ceny biletów wstępu na lodowisko w tym sezonie zimowym.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 32

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kulka

Przecież to jest oczywiste... Na Globusie swoje mecze rozgrywa chociażby MKS Lublin i UMCS Lublin... te same zespoły codziennie mają też treningi... Treningi można niby przenieść do hali MOSiR na Zygmuntowskich, ale mecze musza odbywać się na Globusie... A ściąganie tafli na weekendy, na mecze byłoby nie do przyjęcia dla żadnej ze stron... Dla klubów, bo graliby mecze na nieogranej hali, dla łyżwiarzy, bo ślizgawka byłaby nieczynna w weekendy oraz dla MOSiRu, bo generowałoby to ogromne koszty...

w
w Lublinie z wyboru

To stwierdzenie zjada własny ogon - skąd się mają wziąć wyniki sportowe, skoro nie ma warunków do uprawiania sportu? Zapotrzebowanie społeczne jest - wystarczy poczytać informacje z mosiru o ilości osób przewijających się przez Icemanię. Ludzie, którym zależy na dostępie do lodu dla sportowców są odsyłani z kwitkiem. Ja też chętnie bym widział lodowisko na Globusie, ale osobom decyzyjnym to akurat nie pasuje.

B
Bartosz Michałkiewicz

Nasz Mosir broni się przed niegospodarnością. Dlatego nie chce podejmować ryzyka rozstawiania lodowiska gdy boi się, że wpływy nie przekroczą kosztów. Halę buduje wg projektu i koncepcji zatwierdzonej przez właściciela, który to dał prawo projektowania kompleksu basen-lodowisko zwycięzcy w konkursie sprzed lat. Wtedy Mosir nie był jeszcze spółką a gdy doszło do realizacji nie mógł sam projektować bo ktoś miał zagwarantowane go tego prawa autorskie. Stąd cena za projekt, i niebotyczna wartość hali lodowej. Jak im zaprojektowano tak muszą zrobić. Nie ma tu co na Mosir psioczyć bo inaczej zrobić nie bardzo mogli. Mieli związane ręce.

B
Bartosz Michałkiewicz

Gdybyś Panie zadał sobie odrobinę trudu i z pełnym zrozumieniem przeczytał oba artykuły Kuriera Lubelskiego na temat lodowiska wiedziałbyś już wszystko.
Informacja podawana zawsze jest subiektywna chociażby ze względu na to, że nie sposób wszystkiego napisać. Moje wypociny są i tak dla większości nieczytelne bo nie pisane hasłami i równoważnikami zdań oraz za długie. Korzystam z forum by kreować opinie - taki mam cel i takie jest moje prawo. Każdy może polemizować. Zadaj konkretne pytania a odpowiem.
Co do marketingu i PR niestety masz rację - ważny jest też w sporcie a sport jest wykorzystywany dla PR, jak nasze szczypiornistki w hali Globus.

B
Bartosz Michałkiewicz

Miejmy nadzieję...
Czy przypadkiem nie przyszedł ten czas kiedy należy z tego skorzystać i przezbroić Globus na lodowisko?

B
Bartosz Michałkiewicz

Zarząd sp. z o.o. ma odpowiedzialność cywilną za podejmowane decyzje i członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za zobowiązania spółki. Niegospodarność jest działaniem na niekorzyść spółki i jest ściągana z KK. Doucz się zanim skomentujesz.
Zarząd Mosiru dobrze o tym wie i dlatego bronią się przed działaniami potencjalnie nierentownymi - zgodnie zresztą ze wszelkimi standardami. Problem z rozkładaniem Icemanii właśnie taką ma genezę. To kwestia spojrzenia. Zarząd ma generować zysk z definicji a właściciel każe wydać kasę bo misja jest ważna. I tak w koło Macieju. To wynik niefortunnego przekształcenia przedsiębiorstwa komunalnego w sp. z o.o.

p
psyco

zastanawiam się skąd Panie tyle wiesz ... :> gratuluję umiejętności manipulowania informacją i choć w wielu kwestiach się zgodzę, to nie masz Pan racji :)
Czy marketing jest ważniejszy od sportu ? - Niestety przyszło mi żyć w czasach gdzie marketing i "PR" jest najważniejszy :/

M
Marek

Jedna hala z trybunami już jest. Jeśli będzie zapotrzebowanie społeczne i będą wyniki sportowe, da się odpalić Globus.

j
jan

Włos się na głowie jeży! Powinna się tym zająć prokuratura, NIK , a na początku jakaś stacja telewizyjna pokazująca jak to funkcjonuje.
Wygląda to na kompletny brak profesjonalizmu, niegospodarność, brak wiedzy ?
Może warto zainteresować te organy? Chociaż moim zdaniem jak to przeczytają powinni wszcząć postępowanie z urzędu i przyjrzeć się temu wszystkiemu.

B
Bartosz Michałkiewicz

Byłem w Mosirze, rozmawiałam, podpowiadałem, konsultowałem się z lubelskim doświadczonym architektem i nie mogę powiedzieć, że nie słuchali. Nawet mówili, że przekazywali sugestie architektowi. Ale zaprojektowano jak widać inaczej.
Nie wierzę, że można zatrzymać budowę, nie widzę celu i nawet bym już tego nie chciał. Tu chodzi o pokazanie jak nie należy do tematu podchodzić by nikt więcej takiego błędu nie popełnił.
1. Mosir był skazany na architekta i musieli mu zapłacić wręcz haracz za projekt mimo, że gdyby ogłosili przetarg kosztowałby on kilka razy mniej - prawa autorskie do koncepcji.
2. Architekt trzymał się pierwotnej koncepcji kompleksu basen-lodowisko, "stwierdził" że nie zmieści trybun i szatni. Czy tak było naprawdę nie wiem. Zmieściła się za to wielka restauracja. Czy architekt o tym decydował?
3. Kuleje koncepcja samochodzików elektrycznych w hali lodowej i wywiązanie się z programu unijnego Miasteczka ruchu drogowego.
4. Nastawienie Mosiru jako spółki prawa handlowego na maksymalizację zysków z obiektu powoduje, że sport jest spychany jako problematyczna działka. Zwróćcie uwagę co mówi rzecznik z uporem maniaka. "Budka DJ-a" jest podstawą budowania PR wokół obiektu. Nie ma sportu, nigdy treningi hokeistów czy łyżwiarzy figurowych nie pojawiły się w grafiku pracy Icemanii. A były czasy(dawno temu), że plakaty "szkółki łyżwiarskiej" były zdejmowane jako niepasujące do wizerunku.
Przykro mi to stwierdzić ale czujemy się jak wrzód przeszkadzający w zarabianiu kasy.
Czym się sport łyżwiarski różni od np piłki ręcznej? Tym, że obiekt z którego korzysta przynosi zyski. Gdyby lodowisko było deficytowe jak Globus miasto wyłożyłoby kasę na utrzymanie a kluby sportowe miałyby czas na treningi. Tu jest odwrotnie jest kasa i jest problem.
Bardzo racjonale finansowo byłoby uruchomienia lodowiska w Globusie! Nie trzeba by płacić na ustawienie Icemanii na Starcie (200tys), Nie trzeba by płacić za odnowienie murawy na Starcie, ślizgawki w hali przyniosłyby kolosalne zyski (ludzie wejdą "drzwiami i oknami"). Można by sprzedać instalację Icemanii na pniu a kasę włożyć do wora deficytu... np kupując nowa rolbę. Chętnego na zakup znajdę w 5 min. W czasie pracy lodowiska na Globusie hala nie generowałaby strat co daje następne konkretne pieniądze. Jedyne ale to strategiczny szczypiorniak i PR miasta do którego miasto dokłada miliony za grę kilkunastu zawodniczek i utrzymanie oddanej im do dyspozycji hali. I jak to się ma do rekreacji dziesiątków tysięcy lublinian? Czy marketing jest ważniejszy od sportu, zdrowia i zadowolenia ludzi?

j
jan

Bartosz, czy Ty nie możesz się tym zająć i poruszyć niebo i ziemię?
Czy nie możesz wpłynąć poprzez posłów, radnych na władze miasta, aby ktoś z głową jeszcze raz to przeanalizował? Może warto powołać zespół roboczy, który wypracuje rozwiązanie aby nie popełnić błędu w Lublinie, o którym wyżej piszesz? Moim zdaniem warto zablokować tą inwestycję, niech hala powstanie za 2 lata ale taka jaka powinna być i myślę, że budżet jest wystarczający. W tym czasie powinni uruchomić Globus w końcu była to inwestycja w halę wielofunkcyjną.

B
Bartosz Michałkiewicz

Albo masz problem z analizowaniem albo celowo prowokujesz.
Jeżeli to pierwsze to nie ma z kim dyskutować a jeżeli to drugie to masz w tym jakiś cel...
Ale odpowiem pytaniem.
Dasz sobie rękę uciąć, że za 3,5,10 lat nie będzie takiej potrzeby? Czy wtedy napiszesz że zbudowali halę, która za te pieniądze mogła być uniwersalna a nie jest i wydali kasę na bubla?

B
Bartosz Michałkiewicz

To nie tak. Można robić coś bardziej uniwersalnego. Hala będzie używana nie 3 a może nawet 30 lat. Daj sobie rękę uciąć że za 3,5,10 lat nie będzie potrzeby by miała trybuny. Co powiesz gdy okaże się, że potrzeba. Wtedy napiszesz że ktoś bubla wybudował? Cały problem w tym, że za te same pieniądze można było postawić halę z trybunami a nie z antresolą. Co byś nie mówił to jest w Lublinie łyżwiarstwo figurowe i hokej.

G
Gość

Na pewno nie zakres odpowiedzialności, bo ten jednoznacznie reguluje KSH. To, że politycy robią wszystko żeby KSH nie obowiązywał w spółkach miasta Lublina, to całkiem inna sprawa.

Poczytaj jak w Hiszpańskim mieście Bali skazano 43 miejskich urzędników na łączną i bezwzględną karę 130 lat pozbawienia wolności i ponad 500 milionów Euro konfiskaty mienia, z którego pieniądze przeznaczone zostaną na spłatę gigantycznego długu.

"Wszystko przed nami!"

#12

Liczyłem, że oddadzą Globus ale dobre i to jako "przejściówka" do Najdroższej Ślizgawki Świata"...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3