Iga Świątek mówi o kontuzji uda. "Trwa diagnostyka"

OPRAC.: Filip Bares
Iga Świątek z bolącym prawym udem, co zmusiło ją do skreczowania w meczu ćwierćfinałowym Italian Open z Jeleną Rybakiną EASTNEWS
"Trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach" - takie informacje ws. kontuzji przekazała Iga Świątek w mediach społecznościowych. Z powodu urazu uda polska tenisistka nie dokończyła meczu z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie.

Kontuzja Igi Świątek

"Cześć. Zapewne zastanawiacie się, co stało się w nocy. Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach" - napisała Świątek na Twitterze.

Polska liderka światowego rankingu skreczowała przy stanie 2:2 w trzeciej, decydującej partii spotkania z Rybakiną. Po świetnej grze podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała pierwszego seta 6:2, w drugim też wyraźnie prowadziła, ale nie zdołała utrzymać przewagi, ale jego losy rozstrzygnęła na swoją korzyść w tie-breaku tenisistka z Kazachstanu.

Właśnie w tej części pojedynku po jednej z długich wymian Świątek na chwilę znieruchomiała, w jej oczach pojawiły się łzy, ale dokończyła rozgrywkę, a przed trzecim setem poprosiła o przerwę medyczną, pomoc fizjoterapeuty i udała się do szatni. Na kort wróciła z zabandażowanym udem. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach trzeciej odsłony zdecydowała się przerwać grę i zrezygnować z dalszej rywalizacji.

Iga Świątek po doznaniu kontuzji uda pod koniec drugiego seta meczu z Jeleną Rybakiną nie mogła powstrzymać emocji kolaż screenshots Canal+

Turniej w Rzymie, gdzie Świątek była najlepsza w dwóch poprzednich edycjach, był jej ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 28 maja wielkoszlemowym French Open. W Paryżu 21-letnia raszynianka triumfowała w 2020 i ubiegłym roku.

Wynik meczu 1/4 finału:
Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Iga Świątek (Polska, 1) - 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 i krecz Świątek.

W półfinale w Rzymie Rybakina zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Drugą parę tworzą Rosjanka Weronika Kudermietowa i Ukrainka Anhelina Kalinina.