III liga piłki nożnej. Wisła Puławy z szóstym zwycięstwem z rzędu, Hetman Zamość z pierwszym punktem w sezonie czyli podsumowanie 6. kolejki

BLIT
Za nami szósta seria spotkań w grupie: IV III ligi. Większość meczów tej kolejki zakończyła się podziałem punktów. Nie zawiedli liderzy z Puław. Piłkarze "Dumy Powiśla" odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu.

Coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga Wisły Puławy nad resztą stawki w grupie IV, III ligi. Podopieczni Mariusza Pawlaka wykorzystali potknięcie Wisły Sandomierz w spotkaniu z ekipą KS Wiązownica. Przedmiotowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Puławianie z kolei, zwyciężając na wyjeździe Wisłokę Dębica 2:0, odskoczyli drugiemu w tabeli zespołowi z Sandomierza na pięć punktów. Mimo że mecz w Dębicy od początku kontrolowali goście, to po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała bezbramkowy remis. W drugiej części gry jednak bramki Adriana Paluchowskiego i Emila Drozdowicza dały puławianom zwycięstwo. Warto zwrócić uwagę na to, że było to pierwsze spotkanie bieżącej kampanii, które Wisła zakończyła z czystym kontem.

- Każdy chce wygrywać. Nasza dyspozycja w ostatnich spotkaniach wygląda dobrze - mówi trener zespołu z Puław, Mariusz Pawlak. - W zespole Wisły Puławy są doświadczeni zawodnicy, którzy powinni brać na swoje barki odpowiedzialność za grę i za wynik. Mam nadzieję, że ich forma będzie rosła z każdym kolejnym spotkaniem. Ich profesjonalne podejście sprawia, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Wiemy jednak jaka jest piłka. Koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu. Nie patrzymy na tabelę. Jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy. Liga jednak dopiero się zaczęła i tych meczów jest jeszcze sporo. Cieszy nas wynik na zero z tyłu. Brakuje nam takiego wyniku wciąż na własnym boisku. Liczę na to, że w kolejnym meczu zagramy równie dobrze w defensywie. Graliśmy dobrze jako zespół, ale musimy jeszcze zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Wszystko w naszych głowach i nogach - dodaje Pawlak.

Z kolejnych trzech punktów mogą się cieszyć także piłkarze świdnickiej Avii. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego dzięki bramce Bartosza Mroczka z 45. minuty pokonali 1:0 na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. To pierwszy wyjazdowy gol żółto-niebieskich i pierwsze punkty tego sezonu zdobyte poza Świdnikiem.

Wyłączając wygraną 3:0 rezerw kieleckiej Korony z drugim zespołem Cracovii, pozostałe mecze szóstej kolejki zakończyły się wynikami remisowymi. Szczególnie zadowoleni z podziału punktów muszą być piłkarze Hetmana Zamość. Podopieczni Jarosława Czarnieckiego bezbramkowo zremisowali z Orlętami Radzyń Podlaski. Tym samym zdobyli pierwszy punkt sezonu 2020/2021.

Bardzo blisko wygranej w Tarnobrzegu byli piłkarze Stali Kraśnik. Podopieczni Bohdana Bławackiego objęli prowadzenie w 72. minucie spotkania. Po oskrzydlającej akcji piłkę do bramki Macieja Kowala wpakował Dariusz Cygan. Korzystny dla kraśniczan wynik utrzymał się prawie do samego końca meczu. W piątej minucie doliczonego czasu gry jednak wynik na 1:1 ustalił Dawid Bałdyga. - Katastrofa. Zabrakło zaledwie dwóch sekund do końca - mówi trener gości. - Mieliśmy szansę na 2:0 i by było "pozamiatane". W drugiej połowie cofnęliśmy się trochę i Siarka miała przewagę. Dobrze jednak byliśmy zorganizowani w defensywie. Była kilka szybkich wyjść z kontrą. Czujemy niedosyt - dodaje

Kolejny mecz bez zwycięstwa zanotowała Chełmianka. Tym razem biało-zieloni zremisowali 1:1 na własnym terenie z Sokołem Sieniawa. Punkt dla Chełmian w 89. minucie uratował Dawid Skoczylas. Emocje w tym spotkaniu trwały jednak do samego końca. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem goście mieli szansę na odzyskanie prowadzenia. Rzut karny w wykonaniu Kacpra Drelicha wybronił jednak Sebastian Ciołek.

Nie brakowało emocji również w starciu Lewarta Lubartów z ŁKS-em Łagów. Spotkanie zapowiadające się na hit kolejki nie rozczarowało. Gospodarze z Lubartowa po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Mecz jednak zakończył się remisem 2:2. Bramkę dającą jeden punkt piłkarzom z Łagowa strzelił w 89. minucie Adam Imiela.