III liga. Wisła Puławy z pierwszą stratą punktów na własnym stadionie w sezonie 2020/2021

Karol Kurzępa
Jakie wyniki padły w sobotnich spotkaniach 13. kolejki IV grupy III ligi? Zapraszamy na przegląd wydarzeń dotyczący zespołów z województwa lubelskiego.

Po raz pierwszy w obecnym sezonie punkty na własnym stadionie straciła puławska Wisła. Biało-niebiescy już po kwadransie gry prowadzili 2:0 z Podhalem Nowy Targ, ale ostatecznie zremisowali 2:2, tracąc dwa gole w drugiej połowie spotkania.

- Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze i mogliśmy po niej prowadzić wyżej - przyznaje trener "Dumy Powiśla", Mariusz Pawlak. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z solidnym zespołem, który we wcześniejszych sezonach wygrywał z Wisłą Puławy. Delikatny progres więc jest, choć nie mówię, że jestem zadowolony. Zawodnicy wykonali dobrą robotę motoryczną. W pierwszej połowie stwarzali sytuacje i w drugiej też, bo mecz mógł ułożyć się inaczej. Później nie graliśmy tak wysokim pressingiem, jak przed przerwą. Nie uważam, że straciliśmy dwa punkty, tylko że zdobyliśmy jeden. Mam nadzieje, że na koniec ligi przypomnimy sobie o tym oczku i powiemy, że trzeba go uszanować. Chcę podziękować zespołowi. Popełniliśmy błędy, bo taka jest piłka, ale nie przegraliśmy spotkania. Niedosyt jest po obu stronach. Chciałbym, żebyśmy w następnej kolejce wrócili do zwycięstw i do tego będziemy się przygotowywać - dodaje.

Wisła Puławy - Podhale Nowy Targ 2:2 (2:0)
Bramki: Paluchowski 4, Bartosiak 14 - Nawrot 61 (z rzutu karnego), Lepiarz 69

Wisła: Owczarzak - Cyfert, Kiczuk, Pigiel, Cheba, Skałecki, Kuban, Zając (85 Pielach), Bartosiak (70 Brągiel), Drozdowicz (75 Puton W.), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Podhale: Stryczula - Lepiarz, Lewiński, Potoniec, Janiczak, Tonia, Mianowany, Dynarek, Gill, Dudek, Grunt. Trener: Marcin Zubek

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Bezbramkowym remisem zakończyły się derby regionu w Świdniku, w których Avia zmierzyła się z Lewartem Lubartów. Zarówno dla gości, jak i dla żółto-niebieskich był to drugi z rzędu mecz bez zdobytej bramki.

Avia Świdnik - Lewart Lubartów 0:0

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Kursa, Mykytyn, D. Niewęgłowski, Wójcik, Uliczny, Maluga (87 Szpak), Oziemczuk (59 K. Mroczek), B. Mroczek (66 Ceglarz), Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

Lewart: Wójcicki – Michałów, Budzyński, Zbiciak, Świech, Pożak, Maksymiuk, Fularski (85 Buczek), Szczotka, Najda (85 J. Niewęgłowski), Żelisko (46 Nowak). Trener: Tomasz Bednaruk

Żółte kartki: Maksymiuk, Budzyński

Sędziował: Paweł Bagan (Kraków)

Goli nie było także w starciu w Białej Podlaskiej, gdzie miejscowe Podlasie gościło Wisłokę Dębica. W meczu nie zabrakło natomiast ostrej gry, co poskutkowało czerwonymi kartkami.

Co ciekawe, w sobotnim spotkaniu po raz pierwszy w obecnym sezonie zespół gospodarzy prowadził duet trenerski Przemysław Skrodziuk-Kamil Bartoszuk. Szkoleniowcem biało-zielono-żółto-czerwonych nie jest już bowiem Władimir Geworkian, który nie zdecydował się przedłużyć kontraktu wygasającego 30 września.

Podlasie Biała Podlaska – Wisłoka Dębica 0:0

Podlasie: Krasowski – Skrodziuk, Szabaciuk, Jemioł, Całka (80 Olszewski), Zabielski (60 Golba), Mierzwiński, Nieścieruk, Kocoł, Dmitruk (60 Martynek), Chmielewski. Trenerzy: Przemysław Skrodziuk-Kamil Bartoszuk

Wisłoka: Dybski – Król, Partyka, Cabała, Sojda, Prokop (80 Wrzosek), Łanucha (83 Kogut), Fedan, Rębisz (57 Zygmunt), Siedlik (57 Palonek), Kamiński (83 Lubera). Trener: Dariusz Kantor

Żółte kartki: Nieścieruk (dwie), Jemioł – Fedan (dwie), Król, Wrzosek, trener Kantor

Czerwone kartki: Nieścieruk (80 min - za drugą żółtą) – Fedan (80 min - za drugą żółtą), Król (82 min - za faul)

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów)

Piątej porażki w sezonie doznała Chełmianka. Podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka ulegli na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2, choć rywalizacja przez większość gry była zacięta i wyrównana. W tym spotkaniu także nie brakowało ostrej gry, o czym świadczy spora ilość żółtych kartek.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Bramki: Trochim 22 (z rzutu karnego), Stanisławski 84

KSZO: Lipiec - Kraśniewski (85 Szydłowski), Majewski, Dwórzyński, Chudyba, M. Kaczmarek (85 Persona), Mężyk (46 Zaklik), P. Kaczmarek (65 Głaz), Trochim, Chrzanowski (90 Szymański), Stanisławski. Trener: Tadeusz Krawiec

Chełmianka: Ciołek - Kotowicz (66 Myśliwiecki), Mazurek, Kanarek (66 Maliszewski), Wołos, Adamski (86 Salewski), Bednara, Wójcik, Grądz, Prytuliak, Skoczylas. Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Dwórzyński, Majewski, Mężyk, Trochim, Chrzanowski - Grądz

Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ)

Dziesiątej porażki w rozgrywkach doznał zamojski Hetman. Tym razem biało-zielono-czerwoni ulegli w Wólce Pełkińskiej miejscowej Wólczance aż 1:6, choć do 36. minuty prowadzili, a do przerwy przegrywali tylko 1:2. Po zmianie stron jednak gospodarze całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Hetman Zamość 6:1 (2:1)
Bramki: Pietluch 36 (z rzutu karnego), Olejarka 40, 70, Durda 55, 77, Masny 90 - Pokrywka 17

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Pawłowski, Peda, Szczypek, Podstolak (78 Michalski, Galara (78 Baran), Pietluch (71 Matofij), Olejarka (65′ Gul), Durda (78′ Masny). Trener: Daniel Myśliwiec

Hetman: Rosiak – Wolanin, Dajos (77 Dajos), Myszka, Szatała (65 Gierowski), Turczyn, Pupeć, Ozcifci (70 Polak), Pokrywka, Grzęda (70′ Kruczkowski), Cain. Trener: Jarosław Czarniecki

Żółte kartki: Peda (dwie) – trener Czarniecki, Pupeć

Czerwona kartka: Peda (60 min - za dwie żółte)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin 1:1. Święto kibiców na Oporo...

Kibice na meczu LUK Politechnika Lublin - Mickiewicz Kluczbo...