Ile dać na ślub? Ile się daje na wesele w kopercie? Ile pieniędzy włożyć do koperty? Ile wypada podarować pieniędzy na ślub? 16.06.2019

SNZaktualizowano 
Ile włożyć do koperty na wesele? To zależy od trzech czynników: wystawności przyjęcia, zamożności gości i stopnia pokrewieństwa z młodą parą. Ile pieniędzy dać do koperty na ślub, jeśli jesteś rodziną, przyjacielem lub znajomym? Sprawdź! pixabay.com
Ile dać na ślub, ile włożyć do koperty na wesele? Ile wypada podarować pieniędzy na wesele, aby nie było za mało? Te pytanie często nurtują osoby, które wybierają się na wesele w rodzinie albo do bliższych lub dalszych znajomych. Organizacja przyjęcia weselnego to spory wydatek dla nowożeńców i ich rodziców. Ile włożyć do koperty na wesele, aby nie popełnić gafy? To zależy w dużej mierze od stopnia pokrewieństwa i zażyłości między parą młodą a uczestnikami wesela. Sprawdź, ile dać do koperty na wesele!

Ile pieniędzy na wesele? Ile się daje na wesele?

Pary młode coraz częściej na zaproszeniach zaznaczają, co chciałyby otrzymać w prezencie ślubnym, np. zamiast kwiatów butelkę wina lub karmę dla zwierząt ze schroniska, ale też często pojawia się symbol koperty. Oczywiście chodzi o to, aby była wypełniona gotówką.

Ile włożyć do koperty na wesele?

To zależy od trzech czynników: wystawności przyjęcia, zamożności gości i stopnia pokrewieństwa z młodą parą.

Pieniądze jako prezent weselny to dobry pomysł, ponieważ nie możliwości nietrafienia w gust nowożeńców. To także łatwe rozwiązanie dla gości, którzy nie muszą tracić czasu na szukanie prezentu, pakowanie go itd.

Moda ślubna kiedyś i dziś - jak dawniej wyglądały panny młod...

Ile się daje na wesele? Decyduje tzw. talerzyk

Należy zastanowić się, ile młoda para wyda na imprezę, czyli ile zapłaci za jedzenie i picie (czasami też nocleg) na jednego gościa. W przypadku przyjęcia w lokalu zwykle określa się ten koszt na około 150-200 złotych za osobę. Jeśli impreza organizowana jest w remizie strażackiej np. w wiejskich miejscowościach - szacowany koszt talerzyka wynosi ok. 100-150 zł. Koszty rosną, kiedy organizowane są także poprawiny. Ile włożyć zatem do koperty weselnej z poprawinami? Około 250 złotych od osoby, gdy wesele odbywa się w lokalu wraz z poprawinami. Jeśli idziesz na imprezę z partnerem, do koperty wypada włożyć 500 złotych.

Ile włożyć do koperty na wesele? To zależy od trzech czynników: wystawności przyjęcia, zamożności gości i stopnia pokrewieństwa z młodą parą. Ile pieniędzy dać do koperty na ślub, jeśli jesteś rodziną, przyjacielem lub znajomym? Sprawdź! pixabay.com

Ile pieniędzy dać do koperty na ślub, jeśli jesteś rodziną?

Jak już wspomnieliśmy na początku, spore znaczenie w wyborze kwoty, którą włożymy do weselnej koperty, ma pokrewieństwo z młodą parą.

Rzecz jasna najwięcej powinni włożyć do koperty rodzice. Najczęściej jednak rodzice są organizatorami wesela i pokrywają po prostu jego koszty.

Ile włożyć do koperty na wesele? To zależy od trzech czynników: wystawności przyjęcia, zamożności gości i stopnia pokrewieństwa z młodą parą. Ile pieniędzy dać do koperty na ślub, jeśli jesteś rodziną, przyjacielem lub znajomym? Sprawdź! pixabay.com

Ile do koperty na wesele powinien włożyć chrzestny lub chrzestna?

Rodzice chrzestni powinni dać około 1000 zł. Niektórzy dokupują do tego jakiś drobny upominek. Dalsza rodzina - dziadkowie, rodzeństwo - też mają spory wydatek. Oni powinni do koperty włożyć co najmniej 500 zł. Wszystko zależy od tego, czy wybierają się na wesele sami, czy z partnerem, a może całą rodziną. A co z wujkami, ciociami, kuzynami i innymi krewnymi? Im wypada włożyć do koperty ok. 300-400 zł. Kwota 400 złotych jest sumą przyzwoitą i z pewnością nie będzie z nią wpadki.

Ile na wesele powinni dać bliżsi lub dalsi znajomi?

W przypadku przyjaciół i znajomych niespokrewnionych z parą młodą? Koperta z 300-złotową wkładką nie powinna być nietaktem.

Ile włożyć do koperty na wesele? To zależy od trzech czynników: wystawności przyjęcia, zamożności gości i stopnia pokrewieństwa z młodą parą. Ile pieniędzy dać do koperty na ślub, jeśli jesteś rodziną, przyjacielem lub znajomym? Sprawdź! pixabay.com

Ile dać na wesele - kwoty (podsumowanie):

  • Rodzina - najczęściej jest to 500 zł, choć kwoty rozkładają się w granicach 200-1000 zł od pary
  • Rodzice chrzestni - zwykle koperta od chrzestnych zawiera 1000 złotych
  • Rodzeństwo i dziadkowie - kwota od 400 do 1000 złotych
  • Przyjaciele i znajomi - najczęściej jest to 150 do 300 zł od pary

Pomysłowe prezenty dla gości weselnych - wideo:

Wideo

Materiał oryginalny: Ile dać na ślub? Ile się daje na wesele w kopercie? Ile pieniędzy włożyć do koperty? Ile wypada podarować pieniędzy na ślub? 16.06.2019 - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 81

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
E
Elgiebetuś Kozojebcow
2019-05-15T21:41:09 02:00, uważajcie bo gwałcą dzieci:

Precz z księżmi pedofilami, dlaczego nie są karani tak jak każdy pedofil, dlaczego mieli pozwolone przez papieży na ukrywanie pedofilii przenosząc ich z parafii do parafii, dlaczego nie siedzą w więzieniach, dlaczego prawo krajowe ich nie obowiązuje. To nie sa Bogowie, to są są są są są najgorsze ssaki żyjące na tym świecie. Zamknąć ich w klatce z gorylami, niech zobaczą co to znaczy bólllllll. Jestem przerażony obejrzeniem filmu na jutube pt. tylko nie mów nikomu. Boże te dranie w ludzkiej skórze pod Twoimi skrzydłami krzywdzili biedne niewinne dzieciiiiiiiiiii

2019-06-06T08:06:07 02:00, Gosc:

A co ma się do tego pedofilia z prezentami ślubnymi gościu artykuł pomyliłeś

moze jest to pedofil zPOrtii POkemonów.

Tam odsetek jest większy niz wsrod ksiezy,

a nawiasem jeśli poruszamy ten zawod to 90 % homoseksualistów to pedofile.

zatem najwiecej jest na paradach zboczeńców i dewiantów

zgłoś
G
Gość
2019-06-07T07:01:31 02:00, Tomasz:

Ja nie wiem kto takie głupie dane podaję ,te kwoty były w 90 latach teraz to dają :Rodzina 2000-3000 ,Dziadkowie i Chrześni 4000-8000,Znajomi 300-500,Rodzice 10000-30000 zależy od sytuacji materialnej.

A skarbówka ino patrzy jak podebrać młodym parę stówek (bandyctwo)

Zależy gdzie

Rodzice do 20tys(na organizację wesela)

Rodzina 1000-1500

Dziadkowie jak rodzina

Chrzestni- 1500-3000

Goscie daja różnie zwykle 500zl

Optymalnie tak jest teraz, chyba ze mlodzi sami robia wesele to rodzice mniej kasy daja

zgłoś
S
Slub to nie komunia

U nas za takerzyk 260zl dzieci 200zl nie liczymy ze wesele sie "zwroci" . Co za idiota pisal artykul skad te kwoty.... takie ceny to 10 lat wstecz... teraz komunia talerzyk okolo 150zl... no i fakt na komunie chrzestny daje okolo 1000zl

zgłoś
G
Gość

Hahaha teraz wróciłam z zakupów. Darmowy bon na zakupy do rossmana wygrałam tutaj: http://www.konkurs-rossmann.site/ Wystarczyło podac e-mail HAHA ale to łatwe :D

zgłoś
G
Gość

Pod koniec czerwca mamy wesele w rodzinie i dajemy 500 złotych za naszą dwójkę i kosz słodyczy z poczty kwiatowej uważam że to odpowiednia kwota zwłaszcza że wesele jest małe.

zgłoś
J
Joanna

Bzdurny artykuł. Jeżeli para młoda zaprasza i liczy na zwrot kosztów tzw. Talerzyka, to coś jest nie tak. Na wesele zapraszam kogoś bo chcę, bo kogoś lubię etc. a nie żeby mi się zwróciło. Podejście "ile należy dać" wypacza ideę tego święta i sprowadza je do czystej wymiany kosztów - ja zapłacę za twoje jedzenie x, to oddaj mi co najmniej x..,bo inaczej to przecież nie wypada. No bzdura.

zgłoś
T
Tomasz

Ja nie wiem kto takie głupie dane podaję ,te kwoty były w 90 latach teraz to dają :Rodzina 2000-3000 ,Dziadkowie i Chrześni 4000-8000,Znajomi 300-500,Rodzice 10000-30000 zależy od sytuacji materialnej.

A skarbówka ino patrzy jak podebrać młodym parę stówek (bandyctwo)

zgłoś
A
Arek
2019-05-05T17:37:43 02:00, Gość:

To ja się wypowiem od strony organizatora wesela, bo za dwa tygodnie się żenię. Głównie zależy od tego, jakie Młoda Para ma podejście, tj. w jakim standardzie urządza wesele. Mój talerzyk kosztuje 240zl nie licząc napojów i alkoholu i kładę gości w 4-gwiazdkowym hotelu płacąc 125zl za osobę. 70% gości mam przyjezdnych. Średni koszt gościa na moim weselu z uwzględnieniem kosztów stałych jak np. zespół to 650 zł. Uważam, że goście powinni przynajmniej pokryć koszt zmienny bezposredni, czyli talerzyk i nocleg, więc koszt gościa bez noclegu to około 300zl a z noclegiem około 450zl. Od pary w kopercie min. 600zl - 800zl. Dopiero powyżej tego jest prezent, z którego coś zostanie.

2019-05-13T10:28:01 02:00, Gość:

To po co w ogóle robisz takie wesele już nie no osoba ci to pisała Nie stać cię na wesele które sam sobie opłacisz lub mniejsze a nie licz na gości że ci wesele imprezę Jedyną w swoim życiu zorganizują na pięć gwiazdek. Jeżeli tak Myślałeś żeby mieć taką imprezę Trzeba było pomyśleć że zaprosisz samą Elite No bo biedniejsi z rodziny kuzyn co ma czwórkę dzieci i sam musi utrzymać rodzinę niestety na takie wesele się nie nadaje. A poza tym to tylko w Polsce wesela robią 1 naprzeciwko drugiego żeby miał tylko lepsze i piękniejsze sama pokazówka niestety za granicą Jest o dużo lepiej wesela też robią ale nie liczę na gości że impreza Zasponsoruja

2019-06-02T23:56:19 02:00, Gość:

Hahaha. Ja sam mam wesele za pare tygodni i nie licze na to ze ktos(goscie) zwroca mi w kopertach. Po prostu chce by byly w tym dniu z nami. A jak chodzi o nocleg (hotel) to przyjezdni byli poinformowani iz niestety nie jestesmy w stanie pokryc kosztow noclegow ale polecilismy kilka i sami wszystkim chytnym zarezerwowalismy noclegi. Zreszta wraz narzeczona wczesniej bylismy tez na kilku weselach gdzie sami pokrywalismy koszty noclegu i nie byl to jakis wielki problem. A co do koperty to jako tak powiem sam zainteresowany niech kazdy da tyle ile go stac i bedzie ok. To moje zdanie chyba ze inni mysla faktycznie ze na weselu zarobia....

I ja podzielam Twoje zdanie. Liczy się obecność tej osoby a nie to ile włoży do koperty. Ja wesele robię dla siebie a nie dla pieniędzy.

zgłoś
G
Gosc
2019-05-15T21:41:09 02:00, uważajcie bo gwałcą dzieci:

Precz z księżmi pedofilami, dlaczego nie są karani tak jak każdy pedofil, dlaczego mieli pozwolone przez papieży na ukrywanie pedofilii przenosząc ich z parafii do parafii, dlaczego nie siedzą w więzieniach, dlaczego prawo krajowe ich nie obowiązuje. To nie sa Bogowie, to są są są są są najgorsze ssaki żyjące na tym świecie. Zamknąć ich w klatce z gorylami, niech zobaczą co to znaczy bólllllll. Jestem przerażony obejrzeniem filmu na jutube pt. tylko nie mów nikomu. Boże te dranie w ludzkiej skórze pod Twoimi skrzydłami krzywdzili biedne niewinne dzieciiiiiiiiiii

A co ma się do tego pedofilia z prezentami ślubnymi gościu artykuł pomyliłeś

zgłoś
G
Gość
2019-04-05T09:23:58 02:00, Gość:

Daje na tylw ile mnie stać. Nie interesuje mnie ile para płaci za talerzyk. Jestem gościem młodej pary, a nie klientem restauracji. Jak ktoś chce zarobić na własnym weselu to niech lepiej nie robi wcale bo może się rozczarować jak przyjdzie dołożyć na koniec do budżetu;)

2019-05-06T13:55:12 02:00, Gość:

Brawo

2019-05-13T13:53:57 02:00, Gość:

Super lepiej bym tego nie ujęła 👌👍

2019-06-02T10:15:46 02:00, Gość:

2 idiotki, przecież można dać pustą albo wcale bez koperty przecież jesteście gośćmi

Jeżeli ma ktoś dać pusta kopertę bo go Nie stac to niech nie idzie na wesele tylko po to żeby się najeść ochlac i pobawić i wręczac kopertę (pusta) z fauszywymi życzeniami.

zgłoś
G
Gość
2019-05-05T17:37:43 02:00, Gość:

To ja się wypowiem od strony organizatora wesela, bo za dwa tygodnie się żenię. Głównie zależy od tego, jakie Młoda Para ma podejście, tj. w jakim standardzie urządza wesele. Mój talerzyk kosztuje 240zl nie licząc napojów i alkoholu i kładę gości w 4-gwiazdkowym hotelu płacąc 125zl za osobę. 70% gości mam przyjezdnych. Średni koszt gościa na moim weselu z uwzględnieniem kosztów stałych jak np. zespół to 650 zł. Uważam, że goście powinni przynajmniej pokryć koszt zmienny bezposredni, czyli talerzyk i nocleg, więc koszt gościa bez noclegu to około 300zl a z noclegiem około 450zl. Od pary w kopercie min. 600zl - 800zl. Dopiero powyżej tego jest prezent, z którego coś zostanie.

2019-05-13T10:28:01 02:00, Gość:

To po co w ogóle robisz takie wesele już nie no osoba ci to pisała Nie stać cię na wesele które sam sobie opłacisz lub mniejsze a nie licz na gości że ci wesele imprezę Jedyną w swoim życiu zorganizują na pięć gwiazdek. Jeżeli tak Myślałeś żeby mieć taką imprezę Trzeba było pomyśleć że zaprosisz samą Elite No bo biedniejsi z rodziny kuzyn co ma czwórkę dzieci i sam musi utrzymać rodzinę niestety na takie wesele się nie nadaje. A poza tym to tylko w Polsce wesela robią 1 naprzeciwko drugiego żeby miał tylko lepsze i piękniejsze sama pokazówka niestety za granicą Jest o dużo lepiej wesela też robią ale nie liczę na gości że impreza Zasponsoruja

Hahaha. Ja sam mam wesele za pare tygodni i nie licze na to ze ktos(goscie) zwroca mi w kopertach. Po prostu chce by byly w tym dniu z nami. A jak chodzi o nocleg (hotel) to przyjezdni byli poinformowani iz niestety nie jestesmy w stanie pokryc kosztow noclegow ale polecilismy kilka i sami wszystkim chytnym zarezerwowalismy noclegi. Zreszta wraz narzeczona wczesniej bylismy tez na kilku weselach gdzie sami pokrywalismy koszty noclegu i nie byl to jakis wielki problem. A co do koperty to jako tak powiem sam zainteresowany niech kazdy da tyle ile go stac i bedzie ok. To moje zdanie chyba ze inni mysla faktycznie ze na weselu zarobia....

zgłoś
G
Gość

Wstyd by mi było dać 150 zł od pary. Nie wiem, kto to pisał, ale dzisiaj ceny w większości lokali 'za talerzyk' to od 200 zł w górę. 400-500 zł od pary to minimum.

zgłoś
G
Gość
2019-04-05T09:23:58 02:00, Gość:

Daje na tylw ile mnie stać. Nie interesuje mnie ile para płaci za talerzyk. Jestem gościem młodej pary, a nie klientem restauracji. Jak ktoś chce zarobić na własnym weselu to niech lepiej nie robi wcale bo może się rozczarować jak przyjdzie dołożyć na koniec do budżetu;)

2019-05-06T13:55:12 02:00, Gość:

Brawo

2019-05-13T13:53:57 02:00, Gość:

Super lepiej bym tego nie ujęła 👌👍

2 idiotki, przecież można dać pustą albo wcale bez koperty przecież jesteście gośćmi

zgłoś
I
Iza

Co to ma być, opinie czy portal randkowy delikatnie mówiąc, ludzie ogarnijcie się, przy każdej okazji piszecie pierdoły, niedobrze się robi.

zgłoś
G
Gość