Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w czwartek w Lublinie: Filmy, dyskoteki, wystawy

Kacper Sulowski
Imprezy w czwartek w Lublinie: Filmy, dyskoteki, wystawy
Imprezy w czwartek w Lublinie: Filmy, dyskoteki, wystawy Archiwum
Kino, wystawa, a może dyskoteka? Sprawdź, gdzie warto się dziś wybrać.

* Pokazy z cyklu "Kino w Browarze"

Tym razem w Kinie w Browarze polska produkcja. Zobaczymy "Symetrię" w reżyserii Konrada Niewolskiego.
Perła - Browary Lubelskie S.A., Lublin, ul. Bernardyńska 15, godz. 21.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Vinyl swap

Nowy cykl imprez w Cax Mafe. Akcja skierowana do wszystkich miłośników nośnika muzycznego jakim jest płyta winylowa nierozerwalnie związana z kulturą djską oraz turntablismem. Jest to doskonała okazja do uzupełnienia swojej kolekcji oraz do poznania ciekawych ludzi pasjonujących się winylowym brzmieniem.
Cax Mafe, Lublin, ul. Staszica 1, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Tylko Rock!

Jedyna interaktywna impreza w Lublinie. Organizatorzy zachęcają do przysyłania propozycji kawałków na adres: [email protected] (maksymalnie 3). Te, które będą się pojawiać najczęściej zostaną dodane do playlisty, start - godz. 20.00.
Klub Graffiti, Lublin, Aleja Piłsudskiego 13, wstęp - 5 zł.

* Chłopcy i dziewczęta

Świeżą i nową elektronikę przedstawi Oskar Delągowski z Boy Division - God Save The Queen, start - godz. 22.00.
Klub Dom Kultury, Lublin, Krakowskie Przedmieście 19, wstęp - 10 zł.

* Bo weekend to za mało

Impreza dla klubowiczów, którym trzy dni weekendu nie wystarczają do zabawy, start - godz. 21.00.
Klub Shine, Lublin, ul. Jasna 7.

* Obciachowe granie

Najbardziej kiczowata impreza w mieście, na której króluje disco polo i Dance, start - godz. 20.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Dwupoziomowa impreza w Komitecie

Na górnym poziomie karaoke, a piętro niżej impreza Twist & Shout, start - godz. 20.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

WYSTAWY

* Wystawa "W Labiryncie sztuki"

Słowem-kluczem letniej wystawy edukacyjnej dla dzieci i młodzieży jest "labirynt“. Metafora labiryntu trafnie oddaje świat sztuki współczesnej, widziany oczami młodego człowieka. Wystawa ułatwia dzieciom i młodzieży wejście do tego świata i uczy ich poruszania się po nim. Podczas wędrówki widzowie napotkają na swojej drodze obrazy, grafiki, fotografie, obiekty. Prezentacji dzieł towarzyszy bogaty program edukacyjny i twórczy. Wystawa czynna do 28 września od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 - 19.00.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa Lśnienie - Sensui Oikawa

Artystka maluje na specjalnie ręcznie wyrabianym czerpanym papierze z dodatkiem złota, którego faktura jest ważnym elementem kompozycji. Jej prace łączące kaligrafię z elementami buddyzmu, gdzie wzrok przykuwają fantastyczne podobizny bóstw i modlitw. Tworzy także na japońskich wachlarzach, kimonach, pasach do kimon (obi), na jedwabiu roztopionym woskiem, tuszem, pisze na specjalnie wypalonej glinie oraz rzeźbi.
Galeria "Gardzienice", Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa prac Waldemara J. Marszałka

Artysta ma na swym koncie ponad 30 wystaw indywidualnych i udział w przeszło 200 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdańsku.Na wystawie w Galerii Wirydarz, która jest pierwszą prezentacją jego twórczości w Lublinie, zaprezentuje cykl najnowszych prac, a będzie je można oglądać do końca sierpnia.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul. Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa "Lublin 1942"

Na wystawie zaprezentowano 30 obrazów olejnych Mieczysława Kukowskiego przedstawiających sceny z życia Żydów lubelskich na tle kamienic przedwojennego Starego Miasta, Bramy Krakowskiej, Bramy Grodzkiej, Podzamcza, Jeszywas Chachmej oraz indywidualne portrety Żydów. Obrazy posiadają specyficzny klimat okresu międzywojennego, niektóre są jakby barwnymi kopiami zdjęć dokumentalnych. Wystawa czynna do 15 września.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa plenerowa "Przybyli do getta… Odeszli w nieznane…"

Ekspozycja upamiętnia 70. rocznicę "Akcji Reinhardt" - jednej z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej. Autorami scenariusza są Robert Kuwałek i Dariusz Libionka, natomiast o aranżację plastyczną zadbała Izabela Tomasiewicz. Wystawa czynna do końca roku.
Państwowe Muzeum na Majdanku, Lublin, Droga Męczenników Majdanka 67.

* II Międzynarodowa Wystawa Ikon "Światło Ikony"

Pracownia Ikon pw. św. Mikołaja Cudotwórcy, Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia NMP w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej zapraszają na II edycję Międzynarodowej Wystawy Ikon "Światło Ikony". Swoje prace zaprezentuje łącznie 18 ikonopisów z Polski i Ukrainy. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia.
Cerkiew Grekokatolicka, Lublin, al. Warszawska 71.

* Królowe i wiedźmy

Wystawa kostiumów teatralnych ze zbioru Teatru Andersena. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się stroje według projektów Anny Chadaj, Macieja Chojnackiego, Jerzego Rudzkiego czy Evy Farkašovej. Wystawa czynna do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00.
Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin, ul. Dominikańska 1, wstęp wolny.

* Wystawa "Twarze nieistniejącego miasta"

Na kolekcję składa się ponad 2700 szklanych negatywów w różnych formatach - od 6x9cm do 13x18cm. Fotografie zostały wykonane pomiędzy 1914 a 1939 rokiem. Kolekcja została znaleziona podczas remontu na strychu kamienicy przy ulicy Rynek 4 przez robotników prowadzących remont budynku. Wystawa jest czynna codziennie w godz. 9.00 - 15.00.
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, Lublin, ul. Grodzka 21, wstęp wolny.

* Wystaw "Ars loci - obraz aktualny"

Wystawa "Ars loci - obraz aktualny" w Warsztatach Kultury to pierwsza tak duża prezentacja pokazująca dorobek 41 artystów lubelskich, czy też z Lublinem związanych. Dobór ich obejmuje zarówno tych ze starszego pokolenia jak i młodych, którzy niedawno ukończyli studia artystyczne, a także mających na swoim koncie liczne wystawy i tych, tworzących poza mainstreamowym nurtem. Wystawa czynna do 9 września codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godzinach 14.00 - 19.00.
Galeria Lipowa 13, Lublin, ul. Lipowa 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

KINA

C* Pokazy z cyklu "Kino w Browarze"

Tym razem w Kinie w Browarze polska produkcja. Zobaczymy "Symetrię" w reżyserii Konrada Niewolskiego.
Perła - Browary Lubelskie S.A., Lublin, ul. Bernardyńska 15, godz. 21.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Vinyl swap

Nowy cykl imprez w Cax Mafe. Akcja skierowana do wszystkich miłośników nośnika muzycznego jakim jest płyta winylowa nierozerwalnie związana z kulturą djską oraz turntablismem. Jest to doskonała okazja do uzupełnienia swojej kolekcji oraz do poznania ciekawych ludzi pasjonujących się winylowym brzmieniem.
Cax Mafe, Lublin, ul. Staszica 1, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Tylko Rock!

Jedyna interaktywna impreza w Lublinie. Organizatorzy zachęcają do przysyłania propozycji kawałków na adres: [email protected] (maksymalnie 3). Te, które będą się pojawiać najczęściej zostaną dodane do playlisty, start - godz. 20.00.
Klub Graffiti, Lublin, Aleja Piłsudskiego 13, wstęp - 5 zł.

* Chłopcy i dziewczęta

Świeżą i nową elektronikę przedstawi Oskar Delągowski z Boy Division - God Save The Queen, start - godz. 22.00.
Klub Dom Kultury, Lublin, Krakowskie Przedmieście 19, wstęp - 10 zł.

* Bo weekend to za mało

Impreza dla klubowiczów, którym trzy dni weekendu nie wystarczają do zabawy, start - godz. 21.00.
Klub Shine, Lublin, ul. Jasna 7.

* Obciachowe granie

Najbardziej kiczowata impreza w mieście, na której króluje disco polo i Dance, start - godz. 20.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Dwupoziomowa impreza w Komitecie

Na górnym poziomie karaoke, a piętro niżej impreza Twist & Shout, start - godz. 20.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

WYSTAWY

* Wystawa "W Labiryncie sztuki"

Słowem-kluczem letniej wystawy edukacyjnej dla dzieci i młodzieży jest "labirynt“. Metafora labiryntu trafnie oddaje świat sztuki współczesnej, widziany oczami młodego człowieka. Wystawa ułatwia dzieciom i młodzieży wejście do tego świata i uczy ich poruszania się po nim. Podczas wędrówki widzowie napotkają na swojej drodze obrazy, grafiki, fotografie, obiekty. Prezentacji dzieł towarzyszy bogaty program edukacyjny i twórczy. Wystawa czynna do 28 września od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 - 19.00.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa Lśnienie - Sensui Oikawa

Artystka maluje na specjalnie ręcznie wyrabianym czerpanym papierze z dodatkiem złota, którego faktura jest ważnym elementem kompozycji. Jej prace łączące kaligrafię z elementami buddyzmu, gdzie wzrok przykuwają fantastyczne podobizny bóstw i modlitw. Tworzy także na japońskich wachlarzach, kimonach, pasach do kimon (obi), na jedwabiu roztopionym woskiem, tuszem, pisze na specjalnie wypalonej glinie oraz rzeźbi.
Galeria "Gardzienice", Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa prac Waldemara J. Marszałka

Artysta ma na swym koncie ponad 30 wystaw indywidualnych i udział w przeszło 200 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdańsku.Na wystawie w Galerii Wirydarz, która jest pierwszą prezentacją jego twórczości w Lublinie, zaprezentuje cykl najnowszych prac, a będzie je można oglądać do końca sierpnia.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul. Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa "Lublin 1942"

Na wystawie zaprezentowano 30 obrazów olejnych Mieczysława Kukowskiego przedstawiających sceny z życia Żydów lubelskich na tle kamienic przedwojennego Starego Miasta, Bramy Krakowskiej, Bramy Grodzkiej, Podzamcza, Jeszywas Chachmej oraz indywidualne portrety Żydów. Obrazy posiadają specyficzny klimat okresu międzywojennego, niektóre są jakby barwnymi kopiami zdjęć dokumentalnych. Wystawa czynna do 15 września.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa plenerowa "Przybyli do getta… Odeszli w nieznane…"

Ekspozycja upamiętnia 70. rocznicę "Akcji Reinhardt" - jednej z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej. Autorami scenariusza są Robert Kuwałek i Dariusz Libionka, natomiast o aranżację plastyczną zadbała Izabela Tomasiewicz. Wystawa czynna do końca roku.
Państwowe Muzeum na Majdanku, Lublin, Droga Męczenników Majdanka 67.

* II Międzynarodowa Wystawa Ikon "Światło Ikony"

Pracownia Ikon pw. św. Mikołaja Cudotwórcy, Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia NMP w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej zapraszają na II edycję Międzynarodowej Wystawy Ikon "Światło Ikony". Swoje prace zaprezentuje łącznie 18 ikonopisów z Polski i Ukrainy. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia.
Cerkiew Grekokatolicka, Lublin, al. Warszawska 71.

* Królowe i wiedźmy

Wystawa kostiumów teatralnych ze zbioru Teatru Andersena. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się stroje według projektów Anny Chadaj, Macieja Chojnackiego, Jerzego Rudzkiego czy Evy Farkašovej. Wystawa czynna do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00.
Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin, ul. Dominikańska 1, wstęp wolny.

* Wystawa "Twarze nieistniejącego miasta"

Na kolekcję składa się ponad 2700 szklanych negatywów w różnych formatach - od 6x9cm do 13x18cm. Fotografie zostały wykonane pomiędzy 1914 a 1939 rokiem. Kolekcja została znaleziona podczas remontu na strychu kamienicy przy ulicy Rynek 4 przez robotników prowadzących remont budynku. Wystawa jest czynna codziennie w godz. 9.00 - 15.00.
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, Lublin, ul. Grodzka 21, wstęp wolny.

* Wystaw "Ars loci - obraz aktualny"

Wystawa "Ars loci - obraz aktualny" w Warsztatach Kultury to pierwsza tak duża prezentacja pokazująca dorobek 41 artystów lubelskich, czy też z Lublinem związanych. Dobór ich obejmuje zarówno tych ze starszego pokolenia jak i młodych, którzy niedawno ukończyli studia artystyczne, a także mających na swoim koncie liczne wystawy i tych, tworzących poza mainstreamowym nurtem. Wystawa czynna do 9 września codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godzinach 14.00 - 19.00.
Galeria Lipowa 13, Lublin, ul. Lipowa 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się za darmo: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski