Imprezy w czwartek w Lublinie: filmy, dyskoteki, wystawy

Ewelina Krawczyk
Archiwum
Wystawa, kino, teatr? Zobacz, gdzie warto się wybrać w czwartkowy wieczór.

* Gala jubileuszowa "Szekspira potęga miłości"

Wydarzenie jest częścią XV Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim. W programie sceny teatralne zainspirowane tekstami Williama Szekspira w wykonaniu Teatru Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz spotkanie laureatów poprzednich edycji Przeglądu.
Teatr Stary, Lublin, ul. Jezuicka 18, godz. 16.00.

* Koncert solistów Chóru Chłopięcego "Pieuniki" i Studia Wokalnego "Fantazja"

Koncert solistów Chóru Chłopięcego "Pieuniki", Studia Wokalnego "Fantazja" oraz Chóru Chłopięcego "Słowiki Lubelskie" w ramach spotkań z cyklu "Młodzi zdolni" organizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Wojewódzki Ośrodek Kultury, Lublin, ul. Dolna Panny Marii 3, godz.17.00, wstęp wolny.

* Promocja piątego tomu publikacji "Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie"

Publikacja prezentuje materiały sesji naukowej pod tym samym tytułem, zorganizowanej w październiku 2011 roku w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Teksty dotyczą pracy i życia codziennego w majątku ziemiańskim. Autorzy referatów opisywali codzienne życie mieszkańców majątków ziemskich: od "damskich" robótek ręcznych, przez ubiory, zagadnienia z hodowli i upraw po buchalterię przychodów i rozchodów folwarków oraz poziom i wykształcenie dworskiej "kadry".
Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Lublin, ul. Narutowicza 4, godz. 17.00, wstęp wolny.

* Rzeczywiste/Nierzeczywiste - wystawa fotografii

Wystawa zdjęć uczestników I edycji warsztatów fotograficznych "Kurs na foto!". Prezentacja podsumowuje półroczną współpracę z fotografikiem Marcinem Pietruszą. Na wystawie zobaczyć będzie można fotografie "nierzeczywiste", plenerowe, a także portrety.
Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", Lublin, ul. Judyma 2a, godz. 18.30, wstęp wolny.

* "Dlaczego artyści wykorzystują cudze dzieła" - wykład Andrzeja Kisielewskiego

Wykład jest próbą porównania sztuki awangardowej pierwszej połowy XX wieku z nurtem nazywanym appropriation art (sztuka zawłaszczania) - traktowanym tu jako charakterystyczny przejaw sztuki postmodernizmu. Punktem wyjścia wykładu jest założenie, że - wbrew znanej diagnozie Petera Bürgera, zgodnie z którą neoawangarda miałaby swoimi działaniami przekreślić dorobek historycznej awangardy - sztuka neoawangardy w wielu momentach realizuje strategie awangardy pierwszej połowy XX wieku.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Podróż za jeden uśmiech

Grupa Parafraza zaprasza na hummus, oliwki i inne używki... O wrażeniach ze swojej podróży do Izraela opowiedzą członkinie i członkowie Stowarzyszenia "Studnia Pamięci".
Kawiarnia "Kawka", Lublin, ul. Okopowa 9 i ½, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Koncert Łukasza Jemioły

Łukasz Jemioła to młody, niezwykle uzdolniony muzyk grający na gitarze akustycznej.
Porusza się w klimatach prawdziwego, korzennego bluesa. W jego repertuarze znajdują się piosenki takich muzyków jak Robert Johnson czy Ledbelly, ale oprócz znanych bluesmanów Jemioła prezentuje utwory Boba Dylana, Beatlesów i wielu innych, cenionych artystów z niezwykłą wrażliwością i energią za razem.
Caxmafe, Lublin, ul. Staszica 1, godz. 19.30, wstęp - 5 zł.

* 20. Studenckie Konfrontacje Filmowe - dzień szósty

Studenckie Konfrontacje Filmowe w A.D. 2013 obchodzą jubileusz 20-lecia. W tym czasie zdążyły się na dobre zadomowić na mapie cyklicznych wydarzeń kulturalnych Koziego Grodu. Program Festiwalu jest unikalny co do jakości i dostosowany do oczekiwań wymagającej widowni akademickiego kina. Dziś film "Fuck for forest" Michała Marczaka. Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na MFF w Warszawie '2012.
Kino studyjne "Chatka Żaka", Lublin, ul. Radziszewskiego 16, godz. 20.00, bilety: 15 zł, karnety: 120 zł.

* Koncert Kamp!

1 grudnia nie wszystkim udało się wejść do klubu na koncert jednego z najciekawszych zespołów współczesnej Polskiej muzyki. Dlatego Kamp! powraca do Domu Kultury, by jeszcze raz zaprezentować się lubelskiej publiczności. To jedna z najbardziej popularnych formacji na polskiej scenie. Radek Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomasz Szpaderski to bez wątpienia jedni z najbardziej utalentowanych artystów pośród polskich muzyków.
Klub Muzyczny Dom Kultury, Lublin, Krakowskie Przedmieście 19, godz. 20.00, bilety: 30 zł.

* Koncert L'Orange Electrique

Już po raz drugi w Lublinie zagra L'Orange Electrique - polsko-włoski zespół, laureat Gand Prix festiwalu Ku Przestrodze im. Ryśka Riedla 2012. Lubelska publiczność mogła ich poznać podczas ósmej edycji Festiwalu "Solo Życia".
Pub u Szewca, Lublin, ul. Grodzka 18, godz. 20.00, bilety: 15 zł.

DYSTKOTEKI

* Czwartkowe Karaoke

Stara Drukarnia, jak co tydzień, organizuje najgłośniejsze karaoke w mieście, start - 20.00.
Stara Drukarnia, Lublin, ul. Grodzka 16, wstęp wolny.

* KarmeLove

Piękne panie, szarmanccy panowie, karmelove drinki i wyborna muzyka. Dj'e Kiano i Tort miksować będą disco, boogie, r'n'b i inne przyjemne dźwięki do tańca., start - 21.00.
Dwa Piętra, Lublin, ul. Okopowa 5, wstęp wolny dla pań, panowie - 10 zł.

* Projekt Student: Nerds Party

Kolejna edycja znanego cyklu klubu Cream. Impreza w klimacie kultowej komedii "Nerds - frajerzy". Nie może zabraknąć muszek, szelek, wysoko noszonych spodni, koszul w kratę, aparatów na zębach oraz wielkich okularów, start - godz. 21.00.
Klub Cream, Lublin, Krakowskie Przedmieście 40, wstęp - 5/10 zł.

* Hell’o Rock!

Najstarsza, najbardziej rockowa impreza w mieście. Możecie zamawiać swoje ulubione kawałki, start - godz. 20.00.
Klub Graffiti, Lublin, Aleja Piłsudskiego 13, wstęp - 5 zł.

* Obciachowe granie

Najbardziej kiczowata impreza w mieście, na której króluje disco polo i Dance, start - godz. 20.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Dwupoziomowa impreza w Komitecie

Na górnym poziomie karaoke, a piętro niżej impreza Twist & Shout, start - godz. 20.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

* I love 68

Dwie sale, dwa klimaty muzyczne, podwójna dawka energii. Na pierwszej sali zagości disco oraz pop, a na drugiej gorąca mieszanka hip hop, dancehall oraz R’n’B. Start - 21.00.
Klub 68, Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 70.

* Young, wild & free

Powiew świeżości w nowym roku akademickim. Pozwólcie sobie na chwile dzikości i wolności w każdy czwartek. Zagrają Dj Yrek i Dj Paul, start - godz. 21.00.
Klub Shine, Lublin, ul. Jasna 7, wstęp - 10 zł.

WYSTAWY

* Wystawa prac Agnieszki Jankowskiej i Krystyny Gawron

Agnieszka Jankowska uczestniczyła w wielu konkursach, jest Laureatką Nagrody Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w konkursie malarstwa i rzeźby. Na wystawie prezentowane będą jej prace z cykli "Tellus mater", "Plasmodium" - wykonane z materii roślinnej i jedwabiu oraz prace z cyklu "Recykling" - w technice quillingu z papieru i jedwabiu. Krystyna Gawron zajmuje się działalnością artystyczną i projektową, która obejmuje prezentacje twórczości na wystawach indywidualnych i grupowych oraz aranżacje architektoniczno-rzeźbiarskie, statuetki, medale, tablice, etc.
Galeria "Przy Bramie" TPSP, Lublin, ul. Grodzka 34/36, wstęp wolny.

* Wystawa Andreasa Kolovosa "Labirynty Emocji"

Andreas Kolovos to grecki artysta , mieszkający na stałe w Atenach. Na jego wystawę składać się będą prace artysty usytuowane na dwóch poziomach galerii, dolnym i górnym - będzie to zbiór 100 prac malarskich i grafik.
Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii "Legendarny i odrodzony Lublin"

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie autorstwa Wojtka Korneta i Piotra Pakuły, tandemu tworzącego WiP-Studio. Zdjęcia ukazują Lublin i legendarne postacie, w które wcielili się tancerze Zespołu Tańca Dawnego "Belriguardo", inspiracją były historie utrwalone w legendach i opowieści na temat Koziego Grodu.
Galeria "Po schodach", Lublin, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny.

* Wystawa Pawła Nowaka "Transfusion"

Paweł Nowak jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obecnie pracuje. Z jego inicjatywy powstała galeria Salon Akademii w Warszawie. Dwukrotnie już prezentował swoją twórczość w Galerii Białej, eksperymentował z woskiem i jego naturalną strukturą, zapachem. Obecnie artysta zwraca się w stronę cielesności. Najważniejszą pracę w przestrzeni galerii jest instalacja, zbudowana ze szklanych odlewów ludzkich serc, umieszczonych na wysokości ser widzów. Wystawa czynna do 8 marca od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17 i w soboty od 12 do 16.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Aleksandry Ignasiak "Wodne sztuczki"

Wystawa obejmuje dokumentację powstałą w trakcie realizacji projektu Odszarzanie Lublina oraz instalacje i obiekty, których głównym medium jest woda. Obecna wystawa ma aspekty stricte malarski - jest eksperymentem, mającym na celu stworzenie obiektów z wykorzystaniem kolorowych cieczy, prowokujących widza nie tylko do doznań estetycznych. Wystawa czynna do 8 marca od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17 i w soboty od 12 do 16.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Krzysztofa Grajczaka "Wiosenne roztopy"

Wystawa z okazji 20-lecia pracy twórczej Krzysztofa Grajczaka. Uprawia malarstwo i rysunek. Zajmuje się również scenografią i projektowaniem strojów teatralnych. Uczestniczył w ponad 50-ciu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz imprezach artystycznych. Prace dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 12-18, w sobotę - 12-15 i w niedzielę - 13-16 do 10 marca.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul. Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa Przemysława Janiszewskiego "14 km dalej…"

Przemysław Janiszewski jest zapalonym podróżnikiem - zwiedził niemal całą Europę, Afrykę Północną i Południową. Wystawa pokazuje lokalny koloryt, egzotykę i niezwykłą barwność Maroko. Stanowi zbiór impresji na temat różnorodności ras ludzkich i zaskakujących podobieństw na poziomie uczuć i emocji. Wystawa czynna do 8 marca.
Galeria Pomost, Lublin, ul. Kiepury 5a, wstęp wolny.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać od wtorku do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w środy i niedziele od 9.00 do 17.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać od wtorku do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w środy i niedziele od 9.00 do 17.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać od wtorku do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w środy i niedziele od 9.00 do 17.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Odczytywanie miejsca. Historia kamienicy przy ulicy Złotej 3 i dzieje rodziny Riabininów"

Na wystawie zaprezentowano m.in. szesnastowieczne akta miejskie, dotyczące historii kamienicy oraz dokumenty i fotografie, które przybliżają losy rodziny Riabininów - ostatnich właścicieli tej posesji. Dzieje obiektu zostały odtworzone na podstawie dokumentacji naukowo-technicznej. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* Wystawa "Martyrologia młodzieży Lublina i harcerstwa Lubelszczyzny 1939-1945"

Wystawa podzielona jest na Pięć części, które chronologicznie przedstawiają losy młodzieży szkolnej Lublina: szkół powszechnych i gimnazjów od wybuchu II wojny światowej do jej końca. Znajdują się tu zarówno przedwojenne podręczniki, zeszyty czy odznaczenia szkolne, jak i interesujące materiały dotyczące walki lubelskiej młodzieży, krótkie notki biograficzne oraz osobiste pamiątki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem", Lublin, ul. Uniwersytecka 1.

* Wystawa "Historia więzienia na Zamku i domu 'Pod Zegarem’"

Ekspozycja w podziemiach byłej siedziby Sicherheitspolizei obejmuje okres funkcjonowania więzienia na Zamku w latach 1939-1954r. Najwięcej miejsca zostało poświęcone czasom najokrutniejszym w jego historii - latom okupacji niemieckiej, kiedy Zamek i dom "Pod Zegarem" stały się symbolem martyrologii oraz patriotyzmu i bohaterstwa narodu polskiego. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem", Lublin, ul. Złota 3.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Być jak Kazimierz Deyna (Polska, 15 l.) 15.15, 19.15
Syberiada polska (Polska) 10.45, 13.00, 17.00
Swing (Polska 15 l.) 21.00

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Być jak Kazimierz Deyna (Polska, 15 l.) 12.45, 15.00, 17.15, 19.30, 21.45
Daję nam rok (Wielka Brytania, 12 l.) 11.15, 16.00, 18.10, 20.20, 22.30
Drogówka (Polska, 15 l.) 14.45, 17.15, 19.45, 22.15
Hitchcock (USA 15 l.) 13.45, 18.30, 21.30
Hobbit: Niezwykła podróż 3D (USA, Nowa Zelandia, 10 l.) 13.45 - dubbing
Last Minute (Polska, 12 l.) 11.30, 15.30, 19.30
Les Miserables. Nędznicy (Wielka Brytania, 12 l.) 10.30
Lot (USA) 11.15, 16.30, 19.15
Niemożliwe (Hiszpania, USA, 15 l.) 22.15
Piękne istoty (USA, 12 l.) 22.00
Poradnik pozytywnego myślenia (USA, 15 l.) 17.00, 21.15
Prawie jak Gladiator (Włochy, b.o.) 10.45
Ralph Demolka (USA, b.o.) 12.30
Syberiada polska (Polska) 11.00, 15.50, 18.40
Szklana Pułapka 5 (USA, 15 l.) 20.00
Tajemnica Westerplatte (Polska, 12 l.) 13.30
Wiecznie żywy (USA, 15 l.) 13.30, 17.45, 20.30, 22.30
Zambezia (RPA, b.o.) 10.15, 14.15
Zambezia 3D (RPA, b.o.) 12.15, 16.15
Życie Pi 3D (Australia, USA, 10 l.) 14.00 - dubbing

* EXTREME 5D, Lublin, ul. Turystyczna 1, tel. 81 584-71-94

Przygody Małej Gwiazdki 5D (b.o.) 9:30 12:00 13:00 14:30 17:00
Hell House 5D (15 l.) 10:30 14:00 15:30 18:30 19:30 20:30
Epoka Lodowcowa 5D (b.o.) 9:00 11:00 13:30 16:00 18:00 19:00
Śmiercionośny Ekspress 5D (12 l.) 10:00 11:30 12:30 15:00 16:30 17:30 20:00.

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

Nieczynne

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Drogówka (Polska, 15 l.) 21.00
Last Minute (Polska, 12 l.) 13.00
Nieulotne (Polska 15 l.) 17.00
Syberiada polska (Polska) 18.45
Zambezia (RPA, b.o.) 15.00

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Być jak Kazimierz Deyna (Polska, 15 l.) 16.45, 21.00
Daję nam rok (Wielka Brytania, 12 l.) 15.15, 20.30
Dzień Kobiet (Polska) 18.30
Last Minute (Polska, 12 l.) 13.30, 18.15
Lincoln (USA, 13 l.) 17.30
Syberiada polska (Polska) 10.00, 11.30, 15.30
Szklana Pułapka 5 (USA, 15 l.) 14.30, 18.45
Turyści (Wielka Brytania, 15 l.) 19.00
Zambezia 3D (RPA, b.o.) 13.15

* KULTURA, Chełm, pl. Tysiąclecia 1, tel. 82 563-00-81

Nieczynne

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Tymoteusz wśród ptaków - 9.30, 11.30

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Nieczynny

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3