Imprezy w Lublinie w niedzielę: filmy, dyskoteki i wystawy

Kacper Sulowski
Archiwum
Udostępnij:
Kino, dyskoteka, teatr czy wystawa? Zobacz, gdzie warto się dziś wybrać

* 16. Festiwal Konfrontacje Teatralne

16. Konfrontacje Teatralne kontynuują długoletni projekt prezentacji teatru rosyjskiego w kontekście zjawisk teatralnych w innych krajach. Tegoroczna edycja, zbiegająca się w czasie z Przewodnictwem Polski w Unii Europejskiej i promocją idei Partnerstwa Wschodniego, poświęcona zostanie w dużej części analizie przemian w teatrze rosyjskim i teatrach dawnych republik ZSRR. Ostatniego dnia festiwalu zobaczymy spektakl "Sześć postaci w poszukiwaniu autora" - Teatroterapia Lubelska.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 18.00, bilety - 20 zł ulgowe, 30 zł normalne.

* 7 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niewielkich

Trzydniowy festiwal, podczas którego zobaczymy kilkanaście prezentacji małych form teatralnych, głównie teatrów jednego aktora.
Wojewódzki Ośrodek Kultury, Lublin, ul. Dolna Panny Marii 3, godz. 13.30, wstęp wolny.

* Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego

Kongres powstaje w przekonaniu, że w budowaniu Partnerstwa Wschodniego jako projektu kulturowego potrzebna jest platforma wymiany idei, tworzenia narzędzi współpracy i ustanawiania wspólnej reprezentacji na forum europejskim.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 9.30, wstęp wolny.

* Targi Kolekcjonerskie

Lubelski Klub Kolekcjonerów zaprasza na kolejne Targi Kolekcjonerskie.
Wojewódzki Ośrodek Kultury, Lublin, ul. Dolna Panny Marii 3, godz. 8.00, wstęp wolny.

* Recital fortepianowy

Kinga Firlej-Kubica - fortepian, Wojciech Kubica - fortepian. Program:
W.A. Mozart - Andante i Wariacje G-dur na 4 ręce, KV. 501, F. Schubert - Fantazja f-moll na 4 ręce, F. Chopin - Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore'a na 4 ręce, F. Poulenc - Koncert d-moll na 2 fortepiany (wersja bez orkiestry).
Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, godz. 11.00, bilety - 25 zł i 30 zł.

* Wernisaż wystawy rysunku Emila Iwanka "Na osi czasu"

Autor okazuje konsekwencje biegu losu wynikające z podejmowania różnych decyzji w życiu człowieka. Prace wykonane są techniką rysunku węglem i skupiają się głównie na postaci ludzkiej oraz przekazie powrotu do równowagi wewnętrznej. Cykl prac, w zależności od ustawienia pojedynczych rysunków, w symboliczny sposób ukazuje, jak może potoczyć się osobista historia bohatera rysunków, który poszukuje swojej drugiej połowy.
Galerio-Pracownia Sztuki Współczesnej "SOS Sztuki", Lublin, ul. Grodzka 36a/4, godz. 16.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Disco Never Dies

Cykl imprez tematycznych skierowany do tych, którym po sobocie wciąż mało. W każdą niedzielę macie okazję wyszaleć się przy starych dobrych hitach znanych m.in z Grease, Dirty Dancing, Moulin Rouge, Studio 54, start - godz. 20.00.
Klub 68, Lublin, Krakowskie Przedmieście 70, wstęp wolny.

* Afterparty

Do 15 dostaniecie kufel wody mineralnej za darmo, później dj rozkołysze Was w klimacie Dance, pop i top hits, start - godz. 20.00.
Klub ESC Esculap Students, Lublin, ul. Langiewicza 12.

* Śpiewaj i tańcz

Miłośnicy śpiewania i dobrej zabawy łączcie się i przyjdźcie na najlepsze karaoke w mieście- fachowa obsługa, najbogatszy wybór polskich i zagranicznych utworów, krótki okres oczekiwania na zamówioną piosenkę i niezapomniana atmosfera. Do 23 30% zniżki na cały asortyment w barze, start - 21.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Karaoke w Komitecie

Najlepsze karaoke w mieście. Pełen profesjonalizm, niezliczona liczba utworów i dużo dobrej zabawy, start - godz. 21.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

WYSTAWY

* Wystawa 16 wschodni salon sztuki odsłona II

Wydarzenie wpisuje Sie w uroczystości Jubileuszu 100-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków 75-lecia Okręgu Lubelskiego ZPAP.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Lublin, ul. Narutowicza 4, wstęp wolny.

* Wystawa "Szkice kieszonkowe" Ewy Gierasimiuk

Wystawa w ramach Młodego Forum Sztuki Współczesnej. Ewa Gierasimiuk jest studentką IV roku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Zbigniewa Strzyżyńskiego

Wystawa malarstwa Zbigniewa Strzyżyńskiego czynna będzie do 18 listopada.
Dom Kultury LSM, Lublin, ul. K. Wallenroda 4a, wstęp wolny.

* Wystawa "Spotkanie" Jana Magierskiego i Agaty Balińskiej

Jan Magierki - fotografia, Agata Balińska - akwarela.
Galeria Pomost, Lublin, ul. Kiepury 5a, wstęp wolny.

* Wystawa Agnieszki Wójtowicz "Szkic do portretu"

Agnieszka Wójtowicz zaprezentuje 32 rysunki-szkice, powstałe przez ostatnie dwa miesiące. Wystawa czynna do10 listopada.
Galeria Po schodach, Lublin, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny.

* Wystawa "W kolorach tęczy" Bożeny Przywary

"Zasadniczym tematem prac Bożeny Przywary są siły natury: promienie słońca omiatające konary drzew, słońce dające ciepło, tak różne o różnych porach roku. Styl malarski i spojrzenie malarki na świat ujawniają się najbardziej w pejzażach. Maluje techniką olejną: impast i laserunek, nieco mniej pastelą. Tematami prac są najczęściej pejzaże i kwiaty, rzadziej abstrakcje i martwa natura. Pasja pani Bożeny zmierza ku portretom."
Dom Kultury LSM, Lublin, ul. K. Wallenroda 4a, wstęp wolny.

* Wystawa Kolekcji Rzeźb Muzeum Rzeźby Współczesnej w Orońsku

Wystawa rzeźby, na której zaprezentowane zostaną dzieła najwybitniejszych rzeźbiarzy polskich. Na wystawie zobaczymy rzeźby takich artystów jak: Katarzyna Kobro, Władysław Hasior, Barbara Falender, Adam Myjak,Bronisław Chromy, Alfons Karny, Wiktor Gajda, Jan Kucz, Zdzisław Koseda, Jacek Puget, Adam Procki, Gustaw Zemła, Jacek Waltoś, Tadeusz Łodzian, Stanisław Kulon, Krzysztof Bednarski, Adolf Ryszka, Jerzy Łukomski.
Galeria Gardzienice, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Grafitti vs Predator"

Organizatorzy postanowili przyjąć graficiarzy w swoje progi i udostępnić im przestrzenie do celów "stricte" artystycznych. Stojąc w opozycji... tym razem do wystawy "Grafitti vs Street Art." zorganizowanej w Lubelskiej Zachęcie, postanowili nie powielać przetartych szlaków i spojrzeć na "problem" nieco inaczej, z tzw. przymrużeniem oka.
Galeria Kamienica Cudów, Lublin, Krakowskie Przedmieście 59/5, wstęp wolny.

* Wystawa "Wandmalerei" Sigrun Jakubaschke

Sigrun Jakubaschke tworzy obrazy, rysunki i obiekty. Jednak najbardziej rozpoznawalna jest poprzez realizacje malarskie, które wykonuje bezpośrednio na ścianach. Inspiracje w swojej twórczości czerpie z licznych podróży. W nowych miejscach, obok pierwotnych krajobrazów i obcych kultur, szuka własnych sposobów artystycznej kreacji. Konsekwencją tych poszukiwań staje się proces artystyczny, który nadaje sens jej sztuce. W efekcie powstają kolejne prace malarskie i rzeźbiarskie z wyczuwalną wewnętrzną energią. Wystawa będzie czynna do 28 października.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii pt. "Izrael wielu kultur"

Wernisaż fotografii autorstwa Agaty Błachnio, która na co dzień pracuje w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji KUL. Wystawa przedstawia fotografie z dwóch wypraw do Izraela, miejsca ważnego dla trzech największych kultur na świecie: Chrześcijan, Żydów i Muzułmanów. Wystawa czynna do 28 października.
Galeria Venus, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 17, wstęp wolny.

* Wystawa "Moje Malowanie" Jadwigi Teresy Lambert

Inspiracją jest dla niej natura, kwity i pejzaże a też znani i mniej znani wielcy artyści. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych Anglii, Szwajcarii, Francji, Kanady, USA, Austrii, Japonii.
Galeria Po schodach, Lublin, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii "Kochanej Wichurce Dęblin dn. 24. XII. 38r."

Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą z albumu przygotowanego przez podchorążego Stanisława Sierpińskiego dla narzeczonej, Jadwigi. Album zawiera fotografie samolotów, sceny z życia podchorążych w Dęblinie oraz montaże fotograficzne.
Galeria Po schodach, Lublin, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny.

* Wystawa "Pejzaż nadnarwiański"

Wystawa malarstwa Stanisława Poskrobki. Jego twórczość Stanisława Poskrobki jest bez wątpienia świadectwem życia prawdziwego samorodnego artysty, artysty wewnętrznej potrzeby, który z wielką pasją i oddaniem, wbrew wszelkim trudnościom, niezrozumieniu, a nawet drwinie, jakich doświadcza, codziennie i uporczywie tworzy rzeczywistość własnej sztuki.
Dom Kultury LSM, Lublin, K. Wallenroda 4a, wstęp wolny.

* Wystawa "Lublin - pod płaszczem opieki ukryty"

Wernisaż wystawy fotografii. Organizatorzy: Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Instytut Historii Sztuki KUL.
Galeria 1 im. Bogusława Słomki, Lublin, Al. Racławickie 14, wstęp wolny.

* Wystawa "Niech zawsze będzie słońce"

Wystawa powstała w ramach zrzeszenia osób, które nie mogą pogodzić się z mijającymi wakacjami. Na potrzeby wystawy młodzi artyści prezentują swoje prace pod nazwą "Zew".
Galerio-Pracownia Sztuki Współczesnej SOS Sztuki, Lublin, ul. Grodzka 36a/4, wstęp wolny.

* Wystawa Sensui Oikawy "Pisane sercem"

Na wystawie zaprezentowane zostaną malowane tuszem ilustracje do starych, a także współczesnych poematów napisanych w kana, odwołujących się do barwnego okresu Heian. Artystkę wyróżnia bogata paleta kolorów, i podłoże, na które składa się ręcznie wyrabiany czerpany papier z dodatkiem prawdziwego złota, o niezwykłej fakturze, stającej się elementem ekspozycji.
Galeria Gardzienice, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Obco brzmiące nazwisko będziesz nosił... Rodzina Longchamps de Berier"

Na ekspozycji, na której prezentujemy portrety rodzinne, cenne dokumenty, fotografie, korespondencję, odznaczenia, przedmioty osobiste oraz prace malarskie, ukazane są dzieje rodziny Longchamps de Berier, z której wywodziła się matka Wincentego Pola. dokonania jej przedstawicieli oraz związki z rodziną Pol de Pollenburg. Wystawa czynna do 31 października.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Historia miasta"

Wystawa ukazuje dzieje miasta od okresu osadniczego (VI - VIII wiek) do roku 1944. Historię Lublina ilustrują zabytki archeologiczne, ikonograficzne, portrety osób, które swoje życie i pracę związały z naszym miastem, wyroby rzemieślników lubelskich, druki ulotne, m.in. dotyczące przemysłu lubelskiego itp. Z ostatniej kondygnacji Bramy Krakowskiej, tzn. z wysokości ok. 33 metrów ponad poziomem ulicy, można podziwiać panoramę miasta. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Brama Krakowska, Lublin, Plac Łokietka 3, bilety: normalny - 4,50 zł, ulgowy - 3,50 zł.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

1920 Bitwa Warszawska 3D (Polska, 12 l.) 14.45
Baby są jakieś inne (Polska, 12 l.) 13.00, 17.00, 18.45
Pina 3D (Francja, Niemcy, 12 l.) 20.30

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

1920 Bitwa Warszawska 2D (Polska, 12 l.) 11.15, 16.15
1920 Bitwa Warszawska 3D (Polska, 12 l.) 9.00, 10.00, 12.30, 13.45, 15.00, 17.30, 18.45, 20.00, 21.15
Baby są jakieś inne (Polska, 15 l.) 10.15, 12.15, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.30
Elita zabójców (USA, 15 l.) 21.00
Giganci ze stali (USA, 7 l.) 11.45, 14.15, 16.45, 19.15, 22.30
Heca w zoo (USA, 12 l. ) 11.00
Król Lew 3D (USA, b. o.) 11.15
Mniam! (USA, b. o.) 16.00
Oszukać Przeznaczenie 5 3D (USA, 15 l.) 22.30
Skóra w której żyję (Hiszpania, 15 l.) 21.45
Smerfy 3D (USA, Belgia, b. o.) 13.15
Trzej Muszkieterowie 3D (Niemcy, USA, Wielka Brytania, 12 l.) 13.30, 18.00, 20.15

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

Mniam! (USA, b. o.) 17.00
Giganci ze stali (USA, 7 l.) 19.00

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Mniam! (USA, b. o.) 14.00
Elita zabójców (USA, 15 l.) 21.10
Baby są jakieś inne (Polska, 15 l.) 17.45
Trzej Muszkieterowie 3D (Niemcy, USA, Wielka Brytania, 12 l.) 19.15
1920 Bitwa Warszawska 3D (Polska, 12 l.) 10.45, 15.30

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

1920 Bitwa Warszawska 3D (Polska, 12 l.) 11.00, 15.30
Mniam! (USA, b. o.) 13.30
Baby są jakieś inne (Polska, 15 l.) 15.00, 17.15, 19.30, 21.30
Trzej Muszkieterowie 3D (Niemcy, USA, Wielka Brytania, 12 l.) 10.30, 13.00, 18.00, 20.30
Dom snów (USA, 15 l.) 15.15, 21.00

* ZORZA, Chełm, ul. Strażacka 4, tel. 82 565-54-22

1920 Bitwa Warszawska (Polska, 12 l.) 17.00, 19.00

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Idziemy po skarb - 12.00

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Wiele hałasu o nic - 19.00

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie