Imprezy w Lublinie w sobotę: filmy, dyskoteki i wystawy

Kacper Sulowski
Udostępnij:
Kino, dyskoteka, teatr czy wystawa? Zobacz, gdzie warto się dziś wybrać.

* Europejski Festiwal Smaku w Lublinie 2011

Międzynarodowy Turniej Nalewek Sąsiedzkich, Warsztaty Dobrego Smaku i liczne występy artystyczne to tylko niektóre atrakcje, jakie przewidzieli na dziś organizatorzy festiwalu.
Plac po Farze, Lublin, godz. 15.00, wstęp wolny.

* Fiesta Alegria 2011

Fiesta Alegría to festiwal kultury iberyjskiej - Święto Radości, którą organizatorzy chcą zarazić Lublin oraz interdyscyplinarne wydarzenie promujące różnorodność i piękno kultur Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Festiwal narodził się z chęci integracji i dynamizacji środowisk zajmujących się kulturą o korzeniach iberoamerykańskich oraz z pasji do poznawania bogactwa kultury krajów Półwyspu Iberyjskiego. Fiesta jest dobrą okazją do spotkania artystów i środowisk z Hiszpanii oraz - po prostu - do wspólnej zabawy.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 12.00, wstęp - 10 zł.

DYSKOTEKI

* Big City Beats

Rytmy wielkiego miasta zaserwują: Dźwięk I Endru Vega, start - godz. 20.00.
Klub 68, Lublin, Krakowskie Przedmieście 70, wstęp - 10 zł.

* Super Saturday

Tym razem organizatorzy zapraszają na imprezę w klimacie house i deep, za konsoletami: Deeplay i Casp start - godz. 21.00.
Klub Soundbar, Lublin, Aleje Racławickie 2a, wstęp - 10 zł.
* Sobota w Fashion Time
Sobotnie noce w Fashion Time to bez dwóch zdań największe i najbardziej szalone imprezy w mieście, start - godz. 21.00.
[i] Klub Fashion Time, Lublin, ul. Hempla 5.

* Gorączka sobotniej nocy

Na górnym poziomie rezydenci prezentują: funk, soul, disco, latino.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

* All night long

Najbardziej taneczna impreza w mieście. Klimat: Dance, Disco, Rock’n’roll, start - godz. 20.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Noc wysokich szpilek

Po kilku miesiącach przerwy do Czekolady powracają szpilki, czyli najseksowniejszy element kobiecej garderoby, start - godz. 21.00.
Klub Czekolada, Lublin, Krakowskie Przedmieście , wstęp - 10 zł.

WYSTAWY

* Wystawa "Lublin - pod płaszczem opieki ukryty"

Wernisaż wystawy fotografii. Organizatorzy: Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Instytut Historii Sztuki KUL.
Galeria 1 im. Bogusława Słomki, Lublin, Al. Racławickie 14, wstęp wolny.

* Wystawa "Niech zawsze będzie słońce"

Wystawa powstała w ramach zrzeszenia osób, które nie mogą pogodzić się z mijającymi wakacjami. Na potrzeby wystawy młodzi artyści prezentują swoje prace pod nazwą "Zew".
Galerio-Pracownia Sztuki Współczesnej SOS Sztuki, Lublin, ul. Grodzka 36a/4, wstęp wolny.

* Wystawa Stoffe aus Lublin/Bławatne z Lublina. running/Lubartowska. Ulrike Grossarth Stefan Kiełsznia

Wystawa prac niemieckiej artystki Ulrike Grossarth, która, zainspirowana przedwojennymi zdjęciami Lublina autorstwa Stefana Kiełszni, stworzyła unikalne prace plastyczne i wizualne, zapraszając widza do zanurzenia się w symboliczny świat przedmiotów i znaczeń, nazywany przez nią Europejskim Obszarem Pamięci. Wystawa czynna do 15 września.
Galeria 31, Lublin, ul. Braci Wieniawskich 5, wstęp wolny.

* Wystawa Hege Lonne "Formy równoważne"

Wystawa indywidualna Hege Lønne Formy równoważne obejmuje rzeźby oraz projekcje wideo składające się na instalację specjalnie przygotowaną do Galerii Białej. Wystawa przedłużona do 19 września.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa "Mikołaj Smoczyński Retrospektywnie - W stronę przestrzeni"

Cykl trzech wystaw w Warsztatach Kultury, Galerii Lipowa 13, Galerii Labirynt został pomyślany jako pełna prezentacja dorobku artysty, akcentująca wewnętrzny związek pomiędzy różnymi formułami wypowiedzi artystycznej. W przestrzeniach wystawowych spotkają się monumentalne realizacje z fotograficznymi studiami pracowni artysty, wielkoformatowe obrazy z dokumentacją jego przestrzennych aranżacji. Smoczyński odsłaniał w swojej twórczości kolejne warstwy rzeczywistości, my zaś będziemy świadkami skomplikowanych meandrów tej podróży. Wystawa czynna do 25 września.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny.

* Wystawa rysunku Marii Targońskiej

W ramach ekspozycji Galeria Wirydarz zaprezentuje kilkadziesiąt najnowszych rysunków Artystki.
Wystawa prac Marii Targońskiej w Galerii Wirydarz, która jest pierwszą ekspozycją artystki w Lublinie, będzie czynna do 15 września.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul . Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa Sensui Oikawy "Pisane sercem"

Na wystawie zaprezentowane zostaną malowane tuszem ilustracje do starych, a także współczesnych poematów napisanych w kana, odwołujących się do barwnego okresu Heian. Artystkę wyróżnia bogata paleta kolorów, i podłoże, na które składa się ręcznie wyrabiany czerpany papier z dodatkiem prawdziwego złota, o niezwykłej fakturze, stającej się elementem ekspozycji.
Galeria Gardzienice, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Obco brzmiące nazwisko będziesz nosił... Rodzina Longchamps de Berier"

Na ekspozycji, na której prezentujemy portrety rodzinne, cenne dokumenty, fotografie, korespondencję, odznaczenia, przedmioty osobiste oraz prace malarskie, ukazane są dzieje rodziny Longchamps de Berier, z której wywodziła się matka Wincentego Pola. dokonania jej przedstawicieli oraz związki z rodziną Pol de Pollenburg. Wystawa czynna do 31 października.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Historia miasta"

Wystawa ukazuje dzieje miasta od okresu osadniczego (VI - VIII wiek) do roku 1944. Historię Lublina ilustrują zabytki archeologiczne, ikonograficzne, portrety osób, które swoje życie i pracę związały z naszym miastem, wyroby rzemieślników lubelskich, druki ulotne, m.in. dotyczące przemysłu lubelskiego itp. Z ostatniej kondygnacji Bramy Krakowskiej, tzn. z wysokości ok. 33 metrów ponad poziomem ulicy, można podziwiać panoramę miasta. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Brama Krakowska, Lublin, Plac Łokietka 3, bilety: normalny - 4,50 zł, ulgowy - 3,50 zł.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

O północy w Paryżu (Hiszpania, USA) 18.45
Debiutanci (USA, 15 l.) 16.45

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Auta 2 3D (USA, b. o.) 10.00
Colombiana (USA, Francja, 15 l.) 10.30, 15.00, 19.00, 21.15
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II 3D (USA, b. o.) 11.15
Heca w zoo (USA, 12 l. ) 10.10, 12.20, 14.30, 16.40, 18.50, 21.00
Kocha, lubi, szanuje (USA, 12 l.) 12.20, 17.00, 19.20, 21.40
Kowboje i Obcy (USA, 15 l.) 12.45, 17.15, 21.45
Król Lew 3D (USA, b. o.) 11.45, 13.45, 16.00
Kubuś i przyjaciele (USA, b. o.) 10.15
Nie bój się ciemności (USA, Australia, 15 l.) 19.40
Noc rekinów 3D (USA, 15 l.) 14.00, 18.00, 20.00, 22.00
O północy w Paryżu (Hiszpania, USA) 11.00, 13.15, 15.30, 17.45, 20.00, 22.15
Oszukać Przeznaczenie 5 3D (USA, 15 l.) 20.30, 22.30
Postrach Nocy 3D (USA, Wielka Brytania, 15 l.) 14.45, 18.15
Smerfy (USA, Belgia, b. o.) 10.15, 12.15, 14.30, 16.45,
Smerfy 3D (USA, Belgia, b. o.) 11.15, 13.30, 15.45, 18.00
Szefowie wrogowie (USA, 15 l.) 16.15
To tylko sex (USA, 12 l.) 20.15

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

Nieczynne

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Smerfy (USA, Belgia, b. o.) 16.00
Smerfy 3D (USA, Belgia, b. o.) 18.00, 20.00

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Smerfy 3D (USA, Belgia, b. o.) 10.30, 13.00, 15.00, 17.00
O północy w Paryżu (Hiszpania, USA) 18.30, 20.30
Kocha, lubi, szanuje (USA, 12 l.) 14.15, 19.00, 21.15
Kret (Polska, 15 l.) 16.30
Conan Barbarzyńca (USA, 15 l.) 14.00, 18.45
Noc rekinów 3D (USA, 15 l.) 16.45, 21.15

* ZORZA, Chełm, ul. Strażacka 4, tel. 82 565-54-22

Kubuś i przyjaciele (USA, b. o.) 15.00, 16.30

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Nieczynny

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Nieczynny

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie