Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w Lublinie. W weekend nie siedź w domu!

PAF, KAMB, AB
Imprezy w Lublinie
Imprezy w Lublinie Materiały artysty
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was imprezowy rozkład jazdy w Lublinie i regionie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W hali Targów Lublin - Krajowa Wystawa Psów Rasowych
830 psów 160 ras zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy w hali. Miłośnicy czworonogów będą mogli podziwiać m.in. "perełki", czyli psy bardzo rzadko prezentowane na wystawach, jak field spaniel, mastif neapolitański, manchester terrier. Będą także najmniejsze psy świata - chichuachua i największe - wilczarz irlandzki.

Niedziela, hala Targów Lublin, ul. Dworcowa 11, godz. 9.30 - 16.30, bilety: 10 zł , ulgowy 5 zł.

W Autonomicznym Centrum Społecznym - dni weganizmu
Wystawa prac plastycznych uczniów Gimnazjum nr 9 w Lublinie, którzy portretowali psy z przytuliska w Rachowie Starym, wykład Katarzyny Malec znanej jako "Matka weganka", spotkanie z dietetyczką Renatą Jasińską, wegańskie smakołyki - to propozycja na sobotę. Jutro Lubelska Grupa Vivy, organizator, zaprasza na targ wegańskich produktów.

Sobota (godz. 12), niedziela ( godz. 11), Autonomiczne Centrum Społeczne, ul. Cicha 4, wstęp wolny

Przy ul. Inżynierskiej - Lubelskie Klasyki Nocą
Po zimowej przerwie klasyczne samochody wyjadą na ulice Lublina. Na parkingu przy ul. Inżynierskiej odbędzie się inauguracja sezonu Lubelskich Klasyków Nocą. Na miejscu będzie można zobaczyć stare samochody, porozmawiać z ich właścicielami. Osoby, które mają auta wyprodukowane przed 1989 rokiem, mogą przyjechać na miejsce i pokazać maszyny zwiedzającym.

Sobota, parking przy Inżynierskiej 5, godz. 9.00-24.00, wstęp wolny

Na osiedlu Słowackiego - Go With the Flow
Go With The Flow (z ang. Idź z prądem) to happening, który przybliży lublinianom koncepcję Linearnego Systemu Ciągłego Oskara Hansena, projektanta osiedla Słowackiego. Projekt stworzyli Włosi - Elisabetta Consonni tancerka i Carlo Venegoni. Go With The Flow to coś pomiędzy wycieczką, happeningiem, a koncertem. Zaangażowali do tego cheerleaderki 50+, orkiestrę dętą, tancerzy hip-hop i artystów, którzy wykonają jedną z części "The Great Learning" kompozytora Corneliusa Cardew (premiera całego utworu odbyła się na Kodach 2013).

Sobota, osiedle Słowackiego, przy targu, godz. 12.00, wstęp wolny

W Graffiti - hołd dla Deep Purple
Pięciu wokalistów i sześciu instrumentalistów: tak wygląda skład sobotniego koncertu w Graffiti. W roli głównej: Deep Purple. Covery Purpli wykonywać będą wokaliści: Piotr Cugowski Damian Ukeje i Mateusz Ziółko. Obydwaj znani są z programu The Voice of Poland, gdzie zajęli wysokie miejsca. Dołączy do nich Tomasz Struszczyk - od 2007 roku wokalista Turbo i Gienek Loska, którego znamy z innego talent show. Na gitarach grać będą: Wojciech Hoffman z Turbo i Wojtek Cugowski z zespołu Bracia.
Sobota, Graffiti, al. Piłsudskiego 13, godz. 20.00, bilety 35-40 zł

W skansenie - Niedziela Palmowa
W programie m.in. pokaz wyrobu palm i pisanek, wystawa pisanek i ozdób świątecznych, kiermasz świątecznych ciast, msza święta z poświęceniem palm.

Niedziela, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96, godz. 11.00, bilety 6-12 zł

W Collegium Maius - polska muzyka
Filharmonia Lubelska prezentując polskie kompozycje z XX wieku stawia na Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego. I dodaje do tego autora XIX-wiecznego, czyli Józefa Elsnera - nauczyciela Fryderyka Chopina.

Niedziela, Collegium Maius, ul. Jaczewskiego 4, godz. 17.00, bilety 15-30 zł

W Teatrze Andersena - Tymoteusz
"Tymoteusz i łobuziaki" to kolejna część teatralnej serii o niesfornym niedźwiadku i jego tacie. Tym razem Tymcio Rymcimci jedzie na wakacje pod namiotem i poznaje zgraję urwisów. Początkowe zainteresowanie ustępuje draśniętemu dziecięcemu honorowi i tak rozpoczyna się nienawiść na śmierć i życie. Oczywiście tylko na chwilę.

Niedziela, Teatr Andersena, ul. Dominikańska 1, godz. 12.00, bilet 20 zł

W restauracji Hades Szeroka - "Album rodzinny"
"Album rodzinny" to przedstawienie teatru Grupa Chwilowa, które prezentuje Marek Andrzejewski, Krzysztof Borowiec, Łukasz Jemioła i Jan Kondrak. Jednym z założeń przedstawienia jest to, że powinno ono odbywać się wyłącznie w miejscach, gdzie przecina się przestrzeń prywatna i publiczna, czyli w knajpach oraz że musi być w całości zaśpiewane przez ludzi, którzy sami piszą swoje teksty i muzykę.

Sobota i niedziela, restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21, godz. 18.00 i 20.00, bilety 40 zł

W Chatce Żaka - Wschody kultury
Festiwal Wschody łączy promocję początkujących wykonawców z koncertami uznanych gwiazd. Podczas tegorocznej edycji pojawi się Kasia Nosowska (zaśpiewa podczas gali finałowej o godz. 18.00, w niedzielę w Chatce Żaka). Przed publicznością wystąpi także laureat drugich "Wschodów", Przemek Mazur (sobota, godz. 19.00, klub Pi x Drzwi). Młodych muzyków będzie oceniało jury, które tworzą Jan Poprawa, prof. Urszula Bobryk oraz piosenkarka Karolina Cicha.

Sobota-niedziela, Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Pi x Drzwi, Al. Racławickie 6, bilety na galę 15-50 zł

W skansenie - pokaz orki
Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz wiosennych prac polowych.

Sobota, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96, godz. 12.00, bilety 6-12 zł

W Centrum Kultury - Antonina Krzysztoń
Na koncert zaprasza Lubelski Salon Artystyczny. Śpiewaczka, kompozytorka i gitarzystka zaprezentuje wybór pieśni postnych. Antonina Krzysztoń jest szczególną postacią. Jej utwory trafiają do ludzi o różnych przekonaniach, gdyż ich autorka stara się zawsze łączyć i skłaniać do dialogu swoją publiczność. Jest znaną i cenioną wykonawczynią, chociaż od początku trzyma się z daleka od głównego nurtu show-biznesu. Debiutowała w 1981 roku wraz z Andrzejem Wyrzykowskim na przeglądzie "Zakazane Piosenki" w Gdańsku. "Pieśni wielkopostne to połączenie pięknego głosu z oszczędnością materiału muzycznego" - piszą organizatorzy.

Sobota, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, godz. 19.30, bilety 20-40 zł

W Centrum Kultury - Turandot
Na scenę lubelskiego Centrum Kultury powróci na dwa wieczory dość dawno nieprezentowany spektakl neTTheatre i Grupy Coicidentia "Turandot" w reżyserii i z muzyką Pawła Passiniego. Ta realizacja nawiązuje do ostatniej, niedokończonej opery Giacoma Pucciniego, ale jednocześnie znacznie wykracza poza historię zapisaną w jej libretcie.

Niedziela, Centrum Kultury, godz. 19.00; bilety 15-30 zł

W Teatrze Muzycznym - "Ptasznik z Tyrolu"
W ten weekend Teatr Muzyczny proponuje swojej publiczności spotkanie z operetkową klasyką. Zagości tam "Ptasznik z Tyrolu". Operetka Karla Zellera jest utworem, który ma trwałe miejsce w historii gatunku. Była bowiem jednym z pierwszych dzieł śmiało wprowadzających nową scenerię i nowych bohaterów: wiejski pejzaż, folklor oraz postacie z ludu w rolach pierwszoplanowych.

Sobota, Teatr Muzyczny,
ul. Dobrzańskiego 3, godz. 18.00, bilety 40-55 zł


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski