Imprezy w niedzielę: Festiwale, kina, teatry, dyskoteki, wystawy

Kacper Sulowski
Tomek Koryszko
Udostępnij:
Zobacz, na co warto się dziś wybrać - co grają w kinach, jakie imprezy organizują kluby i co dzieje się w mieście.

* Festiwal "Inne Brzmienia Art’n’Music Festival" 2011

Kolejnego dnia imprezy zagrają: Watcha Clan, Kiril Dżajkovski feat. Serdzuk Orchestra & MC Ras Tweed. Po koncertach after party w Czarnym Tulipanie.
Stare Miasto, Lublin, godz. 20.30, wstęp wolny.

* Wernisaż wystawy "Kici kici - oswajanie śmierci"

"…a wszystko to tylko z dwóch powodów. Po pierwsze - nie chcę być współczesny tak jak współczesna jest dzisiejsza współczesność, a po drugie - nie chcę też straszyć w tym co robię potwornymi potwornościami tylko dla tych potworności bo już mi przeszło takie straszenie gdy zobaczyłem że cała medialna rzeczywistość robi to lepiej." (Krzysztof Skain May - autor wystawy).
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, Lublin, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Koncert kameralny: Wieniawski Kwartet

Wystąpią: Nurłan Alimbajew - I skrzypce, Maciej Rysak - II skrzypce, Piotr Grzelak - altówka, Szymon Krzemień - wiolonczela.
Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej, Lublin, ul. Narutowicza 8, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Koncert Gipsy Rufina

Gipsy Rufina to solowy folkowo-bluesowy niezależny, akustyczny projekt oraz pseudonim pod którym kryje się piosenkarz Emiliano Liberali. Emiliano, jak sam o sobie mówi, jest podróżującym piosenkopisarzem. W tekstach opowiada zwykle ludzkie historie, oparte na własnych doświadczeniach oraz napotkanych osób.
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, Lublin, ul. Wieniawska 15a, godz. 21.00, wstęp - 6 zł.

* Obchody XXXI rocznicy Lubelskiego Lipca

W niedzielę uroczystości zapoczątkuje o godz. 12:00 msza św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła. Po mszy nastąpi poświęcenie dzwonnicy, wykonanie pieśni "Dzwon Wolności" przez Jana Kondraka i młodych świdnickich artystów oraz uroczysty przemarsz w akompaniamencie Helicopters Brass Orchestra pod pomnik upamiętniający Świdnickie Spacery, gdzie zostaną złożone kwiaty.
Świdnik, godz. 12.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Afterparty

Do 15 dostaniecie kufel wody mineralnej za darmo, później dj rozkołysze Was w klimacie Dance, pop i top hits, start - godz. 20.00.
Klub ESC Esculap Students, Lublin, ul. Langiewicza 12.

* Karaoke w Komitecie

Najlepsze karaoke w mieście. Pełen profesjonalizm, niezliczona liczba utworów i dużo dobrej zabawy, start - godz. 21.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

* Śpiewaj i tańcz

Miłośnicy śpiewania i dobrej zabawy łączcie się i przyjdźcie na najlepsze karaoke w mieście- fachowa obsługa, najbogatszy wybór polskich i zagranicznych utworów, krótki okres oczekiwania na zamówioną piosenkę i niezapomniana atmosfera. Do 23 30% zniżki na cały asortyment w barze, start - 21.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

WYSTAWY

* Wystawa He Chengyao i Elżbiety Jabłońskiej "Próba rozmowy"

Dwie równoległe wystawy indywidualne artystek, których sztukę łączy podobieństwo stosowanych środków, podejście i rozumienie celu działalności artystycznej, różni tło kulturowe. Artystki pochodzą z podobnych generacji i mają za sobą doświadczenie życia w totalitarnych reżimach, aczkolwiek w przypadku Jabłońskiej był to schyłkowy okres PRL. Wystawa czynna do końca lipca.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii "Artur Tabor - wspomnienie"

Zestaw ok. 40 fotografii ukazujących Artura Tabora jako wspaniałego, pełnego radości życia, twórczego, a jednocześnie skromnego i życzliwego człowieka. Wystawa czynna do 30 sierpnia.
Galeria Po schodach, Lublin, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny.

* Wystawa ikon "Światło Ikony"

W wystawie wezmą udział polscy i ukraińscy artyści skupieni wokół Pracowni Ikon pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy oraz wydziału sakralnego Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę będzie można oglądać do 25 lipca.
Muzeum Wsi Lubelskiej, Lublin, al. Aleja Warszawska 96, wstęp wolny.

* Wystawa Emilii Kołowieckiej "Kolekcja wizerunków osób i rzeczy"

Emilia Kołowiecka jest studentką III roku Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ceramiką. Jej wystawa jest prezentacją dwóch rysunkowych cykli, które powstają jednocześnie - choć dotyczą dwóch różnych światów. Wystawa czynna do 15 lipca.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Eweliny Wojdyło "Subtelności ryżowej komnaty"

Ewelina Wojdyło jest studentką III roku Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem i instalacją. Na wystawie prezentuje świetlne obiekty, oklejone białym ryżem w przestrzeniach, które również zawierają ryżową materię. Wystawa czynna do 15 lipca.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Hege Loenne "Formy równoważne"

Wystawa indywidualna Hege Loenne obejmuje rzeźby oraz projekcje wideo. Tytuł prezentacji odnosi się do kilku spraw i zagadnień podjętych w wystawie, na którą składają się nowe prace, pomyślane jako duża instalacja przygotowana specjalnie do Białej. Wystawa czynna do 15 lipca.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Sensui Oikawy "Pisane sercem"

Na wystawie zaprezentowane zostaną malowane tuszem ilustracje do starych, a także współczesnych poematów napisanych w kana, odwołujących się do barwnego okresu Heian. Artystkę wyróżnia bogata paleta kolorów, i podłoże, na które składa się ręcznie wyrabiany czerpany papier z dodatkiem prawdziwego złota, o niezwykłej fakturze, stającej się elementem ekspozycji.
Galeria Gardzienice, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Rama" Izy Tarasewicz

"Wystawa o tym, czego nie ma, czego nie widać. O ciele, które zostawiło ślady w postaci ram bez wypełnienia. Ramy są różne: trwałe i stabilne lub chwiejne i delikatne. Twarde bądź miękkie. Ubogie lub bogate. Niektóre stoją samodzielnie, inne wymagają wsparcia." Wystawę można oglądać do 10 lipca.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Ciemne przejścia" Anny Orlikowskiej

Wystawa jest potwierdzeniem niemożności pełnego poznania, świadectwem czyhających w mroku i ciszy zagadek, tajemnic wymykających się racjonalnemu odbiorowi świata zdominowanego przez technikę, naukę oraz wiarę w potęgę rozumu. Wystawa czynna do 24 lipca.
Galeria Lipowa 13, Lublin, ul. Lipowa 13, wstęp wolny.

* Wystawa malarstwa Joanny Trzcińskiej

Joanna Trzcińska zajmuje się grafiką i malarstwem, jest absolwentką łódzkiej ASP, doktorem Sztuk Pięknych. Brała udział w kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych wystawach grafiki i malarstwa, uczestniczyła w kilkunastu plenerach i warsztatach artystycznych w kraju i za granicą. Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych nagród i wyróżnień. Wystawa czynna do 31 lipca.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul . Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa Alevtiny Kakhidze

W swoich pracach Alevtina Kakhidze podejmuje zagadnienia związane z kulturą popularną, konsumpcją, stylem życia. Głównym obszarem jej zainteresowań są różnego rodzaju przedmioty, rzeczy, które bez względu na pochodzenie, cenę i funkcję posiadają aurę, ogromną siłę uwodzenia. Wystawa czynna do 26 czerwca.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "O damach i jednorożcach"

Wystawa poświęcona jest gobelinom przedstawiającym damę z lwem i jednorożcem z paryskiego muzeum sztuki średniowiecznej - Muzeum Cluny. Sześc tapiserii powstałych pod koniec XV wieku przedstawia alegorie pięciu zmysłów oraz tajemniczą scenę zatytułowaną "A mon seul desir". Wystawa czynna do 31 czerwca.
Filia nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Lublin, ul. Kiepury 5a, wstęp wolny.

* Wystawa malarstwa Magdaleny Skiby

Magdalena Skiba jest absolwentką ASP w Krakowie, zajmuje się malarstwem i grafiką, znana z cyklu plakatów do sztuk Gombrowicza. Wystawa obejmuje obrazy z ostatnich dwóch lat. Wystawa czynna do 1 sierpnia.
Attractiva - Galeria i Salon Fryzjerski, Lublin, ul. Organowa 11 B, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i balistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Historia miasta"

Wystawa ukazuje dzieje miasta od okresu osadniczego (VI - VIII wiek) do roku 1944. Historię Lublina ilustrują zabytki archeologiczne, ikonograficzne, portrety osób, które swoje życie i pracę związały z naszym miastem, wyroby rzemieślników lubelskich, druki ulotne, m.in. dotyczące przemysłu lubelskiego itp. Z ostatniej kondygnacji Bramy Krakowskiej, tzn. z wysokości ok. 33 metrów ponad poziomem ulicy, można podziwiać panoramę miasta. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Brama Krakowska, Lublin, Plac Łokietka 3, bilety: normalny - 4,50 zł, ulgowy - 3,50 zł.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

KINA

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Chico i Rita (Hiszpania, b.o.) 16.00
Drzewo życia (USA, 1 5 l.) 17.45, 20.15

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Auta 2 (USA, b. o.) 11.20, 13.40, 16.00, 18.20, 20.40
Auta 2 3D (USA, b. o.) 10.00, 12.20, 14.40, 17.00, 19.20, 21.40
Delfin Plum (Brazylia, b. o.) 10.45
Kac Vegas w Bangkoku (USA, 12 l.) 11.00, 15.20, 17.20, 19.30,21.40
Kung Fu Panda 2 (USA, b. o.) 12.15, 16.30
Kung Fu Panda 2 3D (USA, b. o.) 10.15, 14.15
Larry Crown - uśmiech losu (USA, 12 l.) 13.30, 18.00, 21.00
Niebo nad Saharą (Francja, 15 l.) 11.30, 15.45, 20.00, 22.15
Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach (USA, 12 l.) 12.45, 15.30, 18.15, 21.45
Strefa X (USA, 12 l.) 18.30, 20.30, 22.30
Super 8 (USA, 15 l.) 13.00
Transformers 3 3D (USA, b. o.) 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 17.30, 19.00, 20.30, 22.00

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

Delfin Plum (Brazylia, b. o.) 17.00
Melancholia (Dania, 15 l.) 19.00

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Auta 2 (USA, b. o.) 13.30, 16.00, 18.30
Kod nieśmiertelności (USA, 15 l.) 20.30

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Auta 2 (USA, b. o.) 9.45, 12.00, 16.30, 18.45
Larry Crown - uśmiech losu (USA, 12 l.) 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.15
Beat the World. Taniec to moc (Kanada, 12 l.) 21.00
Transformers 3 3D (USA, b. o.) 11.30, 14.30, 17.30, 20.30

* ZORZA, Chełm, ul. Strażacka 4, tel. 82 565-54-22

Auta 2 (USA, b. o.) 15.00, 17.00
Kac Vegas w Bangkoku (USA, 12 l.) 19.00, 20.45

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Nieczynny

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Nieczynny

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie