Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy we wtorek w Lublinie: Koncerty, kina, dyskoteki

Kacper Sulowski
Imprezy we wtorek w Lublinie: Koncerty, kina, dyskoteki
Imprezy we wtorek w Lublinie: Koncerty, kina, dyskoteki Archiwum
Koncert, kino, teatr, czy dyskoteka? Sprawdź, gdzie warto się dziś wybrać.

* Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę:"

"Jak się pięknie zaangażować?" - pod tym hasłem Krzysztof Varga poprowadzi rozmowę dotyczącą literatury zaangażowanej. Wraz ze swoimi gośćmi - Stefanem Chwinem i Przemysławem Czaplińskim - zastanowią się nad tym, czy potrzebny jest dziś nowy Żeromski i czy temat musi zdominować formę.
Teatr Stary, Lublin, ul. Jezuicka 18, godz. 18.00, wstęp wolny.

* Warsztaty Szablonu w Tekturze

W ramach warsztatów kursanci i kursantki poznają szeroko rozumianą sztukę ulicy, projektują szablony graffiti, wycinają, obrabiają i przenoszą na ścianę. To także okazja do spotkań z artystami, znawcami tego rodzaju sztuki.
Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", Lublin, ul. Wieniawska 15a, godz. 18.00, wstęp - 10 zł.

* Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Pleśń z oczu" - Dzień I

"Reakcje" to hasło, pod którym odbywa się tegoroczna edycja III Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Pleśń z oczu". Ideą festiwalu jest próba zderzenia najaktywniejszych środowisk teatralnych z Polski i z zagranicy w celu nawiązania międzykulturowego dialogu na rzecz wskrzeszenia pierwotnego rozumienia kultury studenckiej, kiedy to uczelnia była tyglem, w którym mieszały się i ścierały różne koncepcje światopoglądowe, artystyczne, w tym również koncepcje teatralne. Pierwszego dnia odbędą się warsztaty polskiej techniki tańca współczesnego, choreograficzne i performance.
Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady, Lublin, ul. Żwirki i Wigury 6, godz. 11.30 (polska technika tańca współczesnego), godz. 13.00 (choreografia), godz. 14.30 (performance).

Koncert zespołu Fiordmoss

W ramach Festiwalu "Pleśń z oczu" na scenie Domu Kultury pojawi się czeski zespół Fiordmoss. Pogranicze trip-hopu i muzyki elektronicznej wprowadza ich na ścieżkę, którą podąża zespół Portishead. Koncertowe afterparty poprowadzi znany Lublinianom, Chinaski.
Klub Dom Kultury, Lublin, Krakowskie Przedmieście 19, wstęp: 10 zł.

* Spotkanie "Kryptonim: Słobódka"

O ekspedycji naukowej (badającej niewielką i urokliwą Słobódkę, gdzie w 1922 r. przybył Józef Czechowicz - młody poeta objął tam posadę nauczyciela w miejscowej szkole) opowiedzą jej uczestnicy: dr Jarosław Cymerman, dr Aleksander Wójtowicz i Aleksandra Zińczuk.
Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Lublin, ul. Grodzka 21, godz. 17.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Karaoke w Komitecie

Karaoke na wielu ekranach, start - godz. 20.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

* Sweet And Sexy Reggae Tuesday

Imprezę nakręca świetnie znany wszystkim fanom Jamajskich rytmów Dj Positivo (wspomagany przez swoich gości). Dancehall Reggae Mashup Style to klimaty których możecie się spodziewać tego wieczoru., start - 20.00.
Klub 68, Lublin, Krakowskie Przedmieście 70, wstęp wolny.

WYSTAWY

* Wystawa Jolanty Opolskiej "Malarstwo"

Jolanta Opolska uprawia malarstwo sztalugowe, posługując się techniką olejną. Kwiaty, martwa natura i pejzaż to motywy najchętniej przez nią podejmowane. Świat przedstawiony w obrazach malarki nie jest jednoznaczny czy z góry narzucony. To świat pozwalający indywidualnemu odbiorcy na wyrażanie własnych spostrzeżeń, wynikających z jego wrażliwości.
Galeria "Przy Bramie", Lublin, ul. Grodzka 34/36, wstęp wolny.

* Wystawa Mirosława Bałki - "bes-sennosh-ch"

Tytuł wystawy odnosi się do stanu, który zaburza normalne funkcjonowanie człowieka. Fonetyczny zapis słowa 'bezsenność’ jest niewygodny, połamany, wzbudza niepokój - podobnie jak stan, w którym nie daje się zasnąć. "bes-sennosh-ch" jest czwartą indywidualną wystawą artysty w przestrzeni Galerii Labirynt. Projekt można oglądać do 26. października.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa Magdaleny Franczak - "Powiększenie"

Magdalena Franczak jest artystką interdyscyplinarną, uprawia malarstwo, rysunek, fotografię, performens, projektuje kostiumy i plakaty. Projekt "Powiększenie" opowiada o zwycięstwie natury, mającej pierwotną, obezwładniającą i otwartą strukturę. Artystka "wyhodowała" własny świat, który przywraca to, co w sztuce bywa odrzucone lub pomijane. Wystawa potrwa do 11. października.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Ludomira Franczaka - "NRD/DDR"

Projekt Ludomira Franczaka jest związany z archiwizowaniem pamięci, zdarzeń i śladów pozostałych po nieistniejącym państwie. Przemalowane fotografie ze znalezionego na wyprzedaży albumu, obrazy wypalane w drewnie, czy wideo z kaset kupionych w komisie - to niektóre części całego projektu, tworzącego obraz osobisty, senny, odwrócony. Wystawa potrwa do 11. października.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa “Macierzyństwo..."

Koncepcja wystawy kładzie szczególny akcent na rolę matek, jednak wyraźnie zaznaczono również aspekt ojcostwa, często pomijany na podobnych tematycznie wystawach. Dzieła wybrane do wystawy zostały zestawione z ikonograficznymi przedstawieniami obrazującymi historyczne zmiany zachodzące w ujęciu tego motywu. Wystawa czynna do 10. listopada za wyjątkiem poniedziałków.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny.

* Wystawa plenerowa "Przybyli do getta… Odeszli w nieznane…"

Ekspozycja upamiętnia 70. rocznicę "Akcji Reinhardt" - jednej z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej. Autorami scenariusza są Robert Kuwałek i Dariusz Libionka, natomiast o aranżację plastyczną zadbała Izabela Tomasiewicz. Wystawa czynna do końca roku.
Państwowe Muzeum na Majdanku, Lublin, Droga Męczenników Majdanka 67, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Madagaskar 3 3D (USA, b.o.) 8.45
Jesteś Bogiem (Polska, 15 l.) 11.00, 18.15, 20.30
Kochanek królowej (Czechy, Dania, Niemcy, Szwecja, 15 l.) 15.45
Zakochani w Rzymie (Hiszpania, USA, Włochy, 12 l.) 22.30

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Dredd 3D (USA, Wielka Brytania, 15 l.) 14.15, 22.15
Dwoje do poprawki (USA, 15 l.) 12.00, 17.00, 20.15
Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł (USA, b.o.) 10.00, 14.00
Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D (USA, b.o.) 11.45
Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa (Polska, 8 l.) 11.00, 15.45
Goldfinger - Bond Festival (Wielka Brytania, 12 l.) 20.15
Jesteś Bogiem (Polska, 15 l.) 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00, 21.15, 22.30
Kronika Opętania (USA, 15 l.) 18.15, 20.30, 22.30
Madagaskar 3 (USA, b.o.) 12.00, 16.00
Madagaskar 3 3D (USA, b.o.) 10.00
Merida waleczna (USA, b. o.) 10.30, 14.45
Na tropie Marsupilami (Francja, Belgia, b.o.) 10.15, 13.15, 18.00
ParaNorman (USA, b.o.) 10.00
ParaNorman 3D (USA, b.o.) 12.45
Resident Evil: Retrybucja 3D (Niemcy, USA, 15 l.) 22.30
Savages: ponad bezprawiem (USA, 15 l.) 16.45, 19.30, 22.15
Ted (USA, 15 l.) 19.15, 21.30
Uprowadzona 2 (Francja, 15 l.) 13.30, 15.30, 17.45, 19.45, 21.45
Żółwik Sammy 2 (Belgia, b.o.) 12.30, 16.30
Żółwik Sammy 2 3D (Belgia, b.o.) 10.30, 14.30, 18.30

* EXTREME 5D, Lublin, ul. Turystyczna 1, tel. 81 584-71-94

Przygody małej gwiazdki 5D (b. o.) 9.30, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00
Hell House 5D (15 l.) 14.00, 18.30, 20.30
Śmiercionośny Express 5D (12 l.) 10.30, 13.30, 15.00, 16.30, 17.30, 20.00
Epoka lodowcowa 5D (b.o.) 9.00, 10.00, 12.30, 14.30, 17.00, 19.00

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

Jesteś Bogiem (Polska, 15 l.) 17.00
Dredd 3D (USA, Wielka Brytania, 12 l.) 19.00

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Jesteś Bogiem (Polska, 15 l.) 16.15
Ted (USA, 15 l.) 18.30, 20.30
Żółwik Sammy 2 (Belgia, b.o.) 14.30
Żółwik Sammy 2 3D (Belgia, b.o.) 13.00

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Na tropie Marsupilami (Belgia, Francja, b.o.) 12.00, 13.45, 17.15
Żółwik Sammy 2 (Belgia, b.o.) 15.00
Żółwik Sammy 2 3D (Belgia, b.o.) 10.00, 13.30, 17.00
Kronika Opętania (USA, 15 l.) 13.00, 21.15
Paryż - Manhattan (Francja, 12 l.) 15.30, 20.45
Jesteś Bogiem (Polska, 15 l.) 15.30, 18.00, 20.30

* KULTURA, Chełm, pl. Tysiąclecia 1, tel. 82 563-00-81

Nieczynne

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Przygody Pszczółki Mai - 9.30, 11.30

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Nieczynny

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski