IV liga: Chełmianka coraz bliżej awansu. Lublinianka znów straciła punkty na własnym boisku

Marcin Puka
W weekend rozegrano kolejną serię spotkań w IV lidze. Prowadząca w tabeli Chełmianka utrzymała czteropunktową przewagę nad Górnikiem II. Znów punkty na własnym boisku straciła Lublinianka. Podopieczni Grzegorza Białka zremisowali 1:1 z Lewartem Lubartów, w którym przez wiele lat pracował...Białek.

Prowadzenie lubelskiej drużynie dał w 39. minucie Erwin Sobiech, a do wyrównania w 68. min. doprowadził Michał Zuber strzałem z rzutu karnego. Ekipa z Wieniawy po raz ostatni w Lublinie zwyciężyła 31 sierpnia 2016 roku, pokonując LKS Milanów 4:0.

Chełmianka męczyła się z POM-em Iskrą Piotrowice przegrywając do przerwy 1:2. Po zmianie stron dwa gole zdobył Michał Wołos (kapitan Chełmianki skompletował tym samym hattricka), a jedno trafienie dołożył Aleksiej Pritulak i sensacji nie było.

Rezerwy Górnika Łęczna wzmocnione m.in. Javim Hernandezem pokonały 1:0 Ładę 1945 Biłgoraj, a gola strzelił właśnie 28-letni Hiszpan. Udany debiut na ławce trenerskiej Hetmana Zamość zaliczył Marek Motyka. Jego podopieczni pokonali osłabioną Włodawiankę 5:1. Ekipa z Włodawy w Zamościu pojawiła się zaledwie z jedenastoma zawodnikami, w tym kilkoma z roczników 2000/01.

Wyniki
Lublinianka – Lewart 1:1, Kłos – Lutnia 1:0, Polesie – Tomasovia 2:2, Unia – Stal 0:0, Victoria – Powiślak 2:0, Chełmianka – POM
4:2, Hetman – Włodawianka 5:1, Górnik II – Łada 1:0, Kryształ – LKS 6:0