IV liga piłki nożnej. Podsumowanie piłkarskiej majówki w grupie mistrzowskiej i spadkowej

Bartosz Litwin
Tomasovia Tomaszów Lubelski jest już właściwie pewna awansu do 3. ligi, ale jej dominacja wciąż trwa. W grupie spadkowej również bez zmian. Kandydaci do spadku przegrali swoje "majówkowe" mecze.

Tomaszowianie w 4. kolejce rozgrywek grupy mistrzowskiej lubelskiej IV ligi mierzyli się z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Liderzy pokonali ówczesnych wiceliderów aż 6:1, zrzucając ich na ostatnie miejsce ligowego podium. Podopieczni Pawła Babiarza stracili bramkę jako pierwsi. Gol z 12. minuty przedmiotowego spotkania był pierwszą bramką straconą przez Tomasovię w tej fazie rozgrywek i ósmą od początku sezonu.

Miejsce za plecami bezkonkurencyjnych tomaszowian zajęła Victoria Żmudź. Podopieczni Piotra Molińskiego pokonali na wyjeździe Lubliniankę 1:0. Jedyna bramka padła po rzucie karnym na początku drugiej połowy meczu. Jedenastkę skutecznie wykonał Ezana Kashay. Tym samym na Wieniawie wciąż bez przełamania. Lublinianie przegrali wszystkie cztery mecze po ponownym podziale na grupy i zamykają tabelę grupy mistrzowskiej.

Zdecydowanie więcej niż w Lublinie działo się z Końskowoli. Tamtejszy Powiślak podejmował Huczwę Tyszowce. Mecz zakończył się remisem 3:3. Pierwsze 45. minut należało do gospodarzy, którzy zeszli do szatni prowadząc 1:0. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Wyniki 4. kolejki w grupie: lubelska (mistrzowska)
Huragan Międzyrzec Podlaski - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1-6
Lublinianka Lublin - Victoria Żmudź 0-1
Lutnia Piszczac - Kryształ Werbkowice 1-1
Powiślak Końskowola - Huczwa Tyszowce 3-3
Włodawianka Włodawa - Świdniczanka Świdnik Mały 3-1
Granit Bychawa - POM Iskra Piotrowice 1-2

W grupie spadkowej również bez większych zmian. Liderem pozostaje drugi zespół łęczyńskiego Górnika. Rezerwy pierwszoligowca pokonały Gryfa Gmina Zamość 2:1, zrzucając rywali na trzecie miejsce. Lokatę wicelidera zajął z kolei Opolanin Opole Lubelskie. Starcie opolan z przedostatnią w tabeli Ładą Biłgoraj zakończyło się wysoką wygraną tych pierwszych 7:1. Podopieczni Daniela Szewca w czterech meczach rozgrywek grupowych zdobyli już 22 gole. - Przed każdym meczem mamy respekt do rywali i szacunek. To nie jest tak, że wszystko łatwo i lekko przychodzi. Może poza tym meczem w Hrubieszowie, gdzie są już naprawdę poważne problemy - mówi trener Opolanina.

Wspomnieni przez szkoleniowca hrubieszowianie mają duże kłopoty. W trzech pierwszych kolejkach po ponownym podziale na grupy nie zdobyli ani jednego punktu, stracili 21 bramek i nie zdobyli ani jednej. Na mecz czwartej kolejki do Krasnegostawu nie dojechali. Wciąż mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Trudno powiedzieć czy ta przewaga okaże się wystarczająca, by utrzymać zespół. Unia Hrubieszów nie tylko jest w słabej formie, ale też ma problemy ze skompletowaniem kadry. Zespoły zamykające tabelę jednak wciąż przegrywają.

Wyniki 4. kolejki w grupie: lubelska (spadkowa)
Górnik II Łęczna - Gryf Gmina Zamość 2-1
Bizon Jeleniec - Grom Różaniec 0-1
Opolanin Opole Lubelskie - Łada 1945 Biłgoraj 7-1
Sparta Rejowiec Fabryczny - Unia Białopole 1-0
Orlęta Łuków - Kłos Gmina Chełm 0-0