IV liga piłki nożnej. Rywalizacja o awans zamknięta. Walka o utrzymanie trwa

BLIT
Tomasovia Tomaszów Lubelski jest już praktycznie pewna awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W grupie spadkowej wciąż wiele może się wydarzyć.

Walka o awans w IV lidze jest już właściwie rozstrzygnięta. Tomaszowianie mają aż 21 punktów przewagi nad drugim Huraganem Międzyrzec Podlaski. Z każdym meczem ten dystans się powiększa. Wicelider grupy mistrzowskiej w minionej kolejce przegrał z Huczwą Tyszowce. Lider z kolei zwyciężył 3:0 z Lublinianką.

Wyniki 2. kolejki rozgrywek hummel IV liga 2020/2021, grupa: lubelska (mistrzowska):
Lublinianka Lublin - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0-3
Victoria Żmudź - POM Iskra Piotrowice3-1
Włodawianka Włodawa - Granit Bychawa 1-4
Huczwa Tyszowce - Huragan Międzyrzec Podlaski2-1
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola0-1
Świdniczanka Świdnik Mały - Lutnia Piszczac 4-1

Rywalizacja w dole tabeli grupy spadkowej wciąż jest żywa. Stawkę zamyka Unia Białopole, która może powoli godzić się ze spadkiem. "Czerwona latarnia" IV ligi przegrała kolejny mecz. Tym razem piłkarze Unii ulegli 0:1 liderom z rezerw łęczyńskiego Górnika. Białopolanie mają na swoim koncie jedynie trzy punkty. Siedem oczek więcej ma na swoim koncie Łada 1945 Biłgoraj, która w ostatnim meczu zaliczyła porażkę 0:3 ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Przedostatni w ligowym zestawieniu zespół musiałby podwoić swój dorobek punktowy, by znajdować się obecnie poza strefą spadkową.

Bizon Jeleniec z kolei traci tylko jeden punkt do bezpiecznego miejsca. W minionej kolejce zespół zremisował 1:1 z Gryfem Gmina Zamość i jest na dobrej drodze do utrzymania. W coraz gorszej sytuacji są z kolei piłkarze Unii Hrubieszów. W pierwszej kolejce po podziale na grupy podopieczni Piotra Wierzbickiego przegrali 0:7 właśnie z ekipą z Jeleńca. W 12. minucie meczu minionej kolejki hrubieszowianie przegrywali z Orlętami Łuków 0:5. Gdy jednak jeden z zawodników Unii zgłosił kontuzję, mecz przerwano. Przegrywająca drużyna gości została zdekompletowana i rywalizacja nie mogła być kontynuowana. Jeśli zespół z Hrubieszowa nie znajdzie recepty na bieżące problemy, pięć punktów przewagi nad strefą spadkową może się okazać niewystarczające. Trener Unii nie chciał udzielić komentarza.

Wyniki 2. kolejki rozgrywek hummel IV liga 2020/2021, grupa: lubelska (spadkowa):
Bizon Jeleniec - Gryf Gmina Zamość 1-1
Start Krasnystaw - Grom Różaniec 0-0
Orlęta Łuków - Unia Hrubieszówprzerwany w 12. minucie przy stanie 5-0 z powodu zdekompletowania drużyny gości
Unia Białopole - Górnik II Łęczna0-1
Łada 1945 Biłgoraj - Sparta Rejowiec Fabryczny 0-3
Kłos Gmina Chełm - Opolanin Opole Lubelskie 2-0

Piękne biegaczki AZS UMCS Lublin: Małgorzata Hołub-Kowalik. ...

Piękne biegaczki AZS UMCS Lublin: Sofia Ennaoui. Zobacz zdjęcia

Piękne biegaczki AZS UMCS Lublin: Karolina Kołeczek. Zobacz zdjęcia