Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Iwona Niedźwiedź już niepotrzebna. Spotka się z MKS Selgros Lublin w sądzie?

Krzysztof Nowacki
Łukasz Kaczanowski
19 lipca piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Ale już bez Iwony Niedźwiedź, z którą klub zerwał umowę.

- Rzeczywiście klub rozwiązał ze mną kontrakt. To była jednostronna decyzja klubu – mówi Iwona Niedźwiedź. – Informację otrzymałam w trakcie urlopu. Na pewno tak jej nie zostawię. Miałam obowiązujący kontrakt i będę dochodzić moich praw. Do czasu powrotu z urlopu nie chcę tego komentować – przyznaje zawodniczka.

Co na to klub? Prezes klubu, Marcin Lipiec, mimo kilku prób nie odbierał telefonu. Nie odpisał również na SMSa. Marcin Bielski, od niedawna działający w klubie jako dyrektor zarządzający, a jednocześnie prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, stwierdził, że jest na urlopie i informacji nie udziela.

Na stronie internetowej klub zamieścił tylko zdawkową informację, że Iwona Niedźwiedź nie jest już zawodniczką MKS. O powodach tej decyzji kibice nie zostali poinformowani.

- Miasto jest na bieżąco informowane o głównych aspektach działalności spółki, natomiast wszelkie decyzje personalne są w kompetencji zarządu spółki – dowiedzieliśmy się w ratuszu.

Nieoficjalnie wiadomo, że Iwona Niedźwiedź miała kontrakt z opcją przedłużenia. Po zakończonym sezonie był czas, aby klub w cywilizowany sposób podziękował zawodniczce za dotychczasową grę i zakończył współpracę. Ponieważ tego nie zrobił, umowa zaczęła obowiązywać na kolejny sezon.

Za zerwanie ważnego kontraktu klub zapewne będzie musiał płacić odszkodowanie (taka sytuacja była niedawno w Motorze Lublin, który w połowie sezonu zakończył współpracę z częścią piłkarzy).

W ostatnich latach spółka SPR SSA, właściciel drużyny MKS Selgros, otrzymała z miejskiej kasy ponad 10 mln. zł. Część tych pieniędzy była przeznaczona na spłatę zobowiązań wobec byłych zawodniczek (z należnymi odsetkami wywalczonymi przez szczypiornistki w sądzie). - W budżecie miasta jest zapisana określona kwota na dokapitalizowanie spółki i nie ma planów aby zwiększyć powyższą kwotę - twierdzi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta.

Za tydzień dowiemy się ile zawodniczek rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. W środę, 19 lipca, zespół spotka się na pierwszych zajęciach po urlopach. Po raz pierwszy też spotka się z nowym trenerem Robertem Lisem, który zastąpił zwolnionego po sezonie Nevena Hrupca.

W okresie przygotowawczym drużyna rozegra kilka meczów kontrolnych, m.in. w Lublinie oraz weźmie udział w turnieju w Czechach. Rozgrywki PGNiG Superligi kobiet rozpoczną się prawdopodobnie w drugi weekend września. ZPRP nie podał jeszcze oficjalnej informacji.

MKS zagra także w Challenge Cup, rozpoczynając europejskie rozgrywki od 2. rundy.


#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski