Izabela Paszkiewicz najlepsza z Polek podczas Pucharu Europy w Birmingham

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Izabela Paszkiewicz (druga z lewej), ustanowiła w Birmingham swój nowy rekord życiowy matariały prywatne
Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) wywalczyła siódmą lokatę w serii A, podczas zawodów Pucharu Europy w biegu na dystansie 10000 m, które zostały rozegrane w Birmingham. Lekkoatletka akademickiego klubu, spisała się w Wielkiej Brytanii najlepiej z reprezentantów Polski. Biało-czerwone drużynowo zdobyły brązowy medal.

Podopieczna trenera Marka Jakubowskiego, poprawiła w Birmingham swój rekord życiowy na tym dystansie. Paszkiewicz z czasem 32:44.01, przesunęła się także na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych. Na dalszych miejscach finiszowały inne reprezentantki Polski: Anna Bańkowska (26. pozycja – 34:14.96) oraz Iwona Bernardelli (27. miejsce – 34:49.77). Z kolei w serii B, trzecia z wynikiem 33:26.51 była koleżanka klubowa Paszkiewicz - Angelika Mach. Główny bieg wygrała Szkotka Eilish McColgan (31:19.31).

W biegu mężczyzn po lepszej pierwszej połowie, na 28. miejscu zakończył zmagania najlepszy z Polaków Krystian Zalewski. Mistrz kraju finiszował z czasem 29:11.31. Wygrał, z rekordem życiowym 27:23.27, Francuz Morhad Amdouni.

Lubelski Związek Piłki Nożnej niedługo wybierze prezesa. Trz...

Andrzej Głowacki, kandydat na prezesa Lubelskiego Związku Pi...