Sołowow - Baran wicemistrzami Polski!

Karol BIELA, [email protected]
Michał Sołowow i Maciej Baran zostali wicemistrzami Polski po rozegranym na terytorium Słowacji 36 Rajdzie Koszyc, gdzie zajęli czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. To już ich drugi wicemistrzowski tytuł w polskich rajdach.

Rajd Koszyc to łączona runda Mistrzostw Polski i Słowacji. Po pierwszym dniu, który upłynął w strugach ulewnego deszczu, Sołowow był czwarty, ze stratą 22 sekund do triumfującego na swoim terenie Jozefa Jr. Beresa. Podczas sobotniego etapu z drogi wypadły samochody Leszka Kuzaja i Michała Kościuszki (obaj jadący skodą fabią S2000). Na szczęście zawodnikom nie się nie stało.

Czwarty wynik na Słowacji

Zwycięzcą koszyckiego rajdu został Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Panseri jadący peugeotem 207 w specyfikacji S2000. Drugi na mecie w Koszycach pojawił się reprezentant gospodarzy Jozef Jr. Beres, który zapewnił sobie tytuł mistrza Słowacji. Ze stratą 37,5 sekundy do zwycięzcy na mecie pojawiła się załoga Kajetanowicz-Baran (subaru impreza). Jako czwarty pojazd na mecie ostatniego odcinka w Koszycach, ze stratą 46,1 sekundy do lidera, pojawił się ford fiesta S2000 z Michałem Sołowowem i Maciejem Baranem.

Wicemistrzowie Polski

Według regulaminu 201 punktów zdobytych po siedmiu rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dały załodze Cersanit Rally Team możliwość zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji tegorocznych rajdów. Kielecki team zdobył tytuł wicemistrzowski po raz drugi w swojej karierze, pierwszy raz wywalczony został w 2006 roku.

Po 7 rundzie mistrzostw kielecko-krakowska załoga uplasowała się w klasyfikacji generalnej RSMP tuż za Kajetanem Kajetanowiczem i jego pilotem Jarosławem Baranem (223 punkty). Zwycięstwo Kajetanowicza to największy sukces tego kierowcy w jego karierze sportowej. Walka o trzecie miejsce na podium rozegra się pomiędzy Tomaszem Kucharem (173 punków) i Bryanem Bouffierem (149 punktów) na trasach ostatniej eliminacji mistrzostw, czyli podczas Rajdu Dolnośląskiego, który odbędzie się w dniach 8-10 października w rejonie Kłodzka (obaj samochodem peugeot 207 S2000).