Jak wstąpić do PiS? Coraz więcej chętnych by stać się...

  Jak wstąpić do PiS? Coraz więcej chętnych by stać się członkiem partii rządzącej

  Sławomir Skomra

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Coraz więcej osób chce znaleźć się w szeregach rządzącej partii

  Coraz więcej osób chce znaleźć się w szeregach rządzącej partii ©Piotr Smoliński/Polska Press

  Ludzie tłumnie wstępują do PiS. - Po wygranych wyborach uznali, że należy sfinalizować współpracę z nami - mówi poseł tej partii.
  Coraz więcej osób chce znaleźć się w szeregach rządzącej partii

  Coraz więcej osób chce znaleźć się w szeregach rządzącej partii ©Piotr Smoliński/Polska Press

  W wyszukiwarce Google wpisujemy frazę „jak wstąpić do”. System podsuwa dokończenie tego zdania na podstawie haseł najczęściej wpisywanych przez internautów. Te podpowiedzi to: partii, policji i… PiS.

  - Jest lawinowy wzrost za-interesowania. Zaczął się od wygranych wyborów - potwierdza Artur Soboń, poseł PiS, który sam niedawno wstąpił do partii. Przed wyborami parlamentarnymi był sekretarzem Świdnika i nie mógł mieć legitymacji. Po wyborach takie ograniczenia już Sobonia nie dotyczą.

  W 2015 roku w całym kraju PiS miał około 30 tys. członków. Przy zestawieniu z PSL, które ma ok. 140 tys. działaczy, to niewiele, ale znacznie więcej niż Platforma.

  W 2007 r. do tej partii należało ok. 24 tys. osób. Szczytowy moment to rok 2011 z 50 tysiącami działaczy. Dziś to tylko 17 tysięcy osób. Tylko w latach 2014 - 2015 z PO odeszło 23 tys. osób.

  Wojciech Wilk, sekretarz regionalnej PO zapewnia, że w województwie exodusu nie było. - Obecnie na Lubelszczyźnie mamy 3 tys. członków - mówi. Czyli tyle, ile latem zeszłego roku.

  Poseł zaznacza, że PO jest w lepszej kondycji niż by się wydawało. - To, co teraz robi PiS, sprawiło, że coraz więcej osób pyta o możliwość wstąpienia do Platformy. Jakiś czas temu „uciekły” nam osoby o poglądach centrowych i skierowały się w stronę PiS. Teraz jednak zobaczyły twarze Antoniego Macierewicza czy Zbigniewa Ziobro i przekonały się, że PiS nie jest żadnym centrum. A właśnie PO jest dziś najmocniejszym filarem opozycji. Osoby, które interesują się wstąpieniem do PO, wcześniej nie uczestniczyły w życiu publicznym, nie działały politycznie, stały z boku. Zmieniają dziś nastawienie. Chcą przeciwstawić się polityce PiS - opowiada Wilk.

  O ile ludzie w PO pytają o możliwości wstąpienia, to do PiS realnie przystępują. - Właśnie jadę na zarząd regionu i będziemy przyjmować nowych członków - mówi szef zamojskiego PiS, poseł Sławomir Zawiślak. - To osoby, które od dawna działają obywatelsko, a po wygranych wyborach uznały, że współpracę z nami należy sfinalizować - przyznaje wprost.

  W sumie PiS na Lubelszczyźnie ma ponad 2 tysiące członków. I ma ich być jeszcze więcej. - Dziennie w całym województwie mamy kilkadziesiąt próśb o przyjęcie - ujawnia Soboń. Takiego boomu PiS nie przeżywał nawet w 2010 r., po katastrofie smoleńskiej.

  Na takie powodzenie lewica nie ma co liczyć. W grudniu, po przegranych wyborach z Twojego Ruchu odeszła nawet pierwszoplanowa postać tej partii w Lublinie - były poseł Michał Kabaciński.

  - Powiedzmy sobie szczerze: jesteśmy partią opozycyjną i nie możemy naszym członkom zaoferować „fruktów” jak ugrupowania rządzące. Ale wielkiego odpływu członków nie zauważamy. Obecnie SLD ma w województwie 1137 członków - mówi Piotr Zawrotniak, sekretarz wojewódzkiego SLD, które o mandaty do Sejmu walczyło w koalicji razem z TR.

  W PSL właśnie zaczynają się podliczać w ramach kampanii sprawozdawczo-wyborczej. Daniel Słowik, dyrektor biura regionalnego PSL, o liczby jest spokojny. - Lekko będzie 10 tysięcy na Lubelszczyźnie - mówi i przyznaje: - W 2012 roku, kiedy ostatni raz robiliśmy takie podsumowanie, było nas w województwie kilkanaście tysięcy.

  Soboń: - Chcą się do nas przyłączyć również osoby działające wcześniej w innych partiach, udzielające się w ugrupowaniu Pawła Kukiza i np. działający w lubartowskim zarządzie powiatowym PSL.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (95)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Platformersi do kosza

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Barany piszący o odbieraniu mózgu Obrażacie innych ludzi wasz brak kultury i poszanowania własnego zdania jest równy zeru wiec przykro mi to mowić ale jesteście zacofani

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trzy razy powiedz wyrzekam się

  kocham lucykarła (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  i już jesteś w psii

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak

  lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  wcześniej walnąć się w łeb trzeba

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do PiS? Coraz więcej chętnych

  bezideowiec w koloratce (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 16

  Czy to należy rozumieć,że coraz większej grupie ludzi odbiera rozum?Karierowiczostwo?Osoby zaślepione należy uświadomić,że ten obecny (nie)rząd nie przetrwa całej kadencji.A przy najbliższych...rozwiń całość

  Czy to należy rozumieć,że coraz większej grupie ludzi odbiera rozum?Karierowiczostwo?Osoby zaślepione należy uświadomić,że ten obecny (nie)rząd nie przetrwa całej kadencji.A przy najbliższych wyborach PiS do parlamentu się nie dostanie.Przewiduję więc,że następcy postąpią z obecnymi tak,jak PiSiorki postąpili z dotychczasowymi pracownikami.
  I to se już ne vrati pane Havranekzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I co zatkało kakało

  PIOTR88 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  2018 i PIS ma się świetnie i zapewne wygra next kadencję hahaha to wina Tuska ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  będzie ciekawie

  emertytowany .... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

  Obserwujemy popuszczenie w majty wielkich karteli i banksterki. Lobby w KE Brukselskiej tez juz 3 razy majty przebieralo. PIS nie uwazam za dobra grupe polityczna ale sprawia mi satysfakcje strach...rozwiń całość

  Obserwujemy popuszczenie w majty wielkich karteli i banksterki. Lobby w KE Brukselskiej tez juz 3 razy majty przebieralo. PIS nie uwazam za dobra grupe polityczna ale sprawia mi satysfakcje strach wielkiego i oszukanczego biznesu w EU !!! Zacznie sie zamieszanie z Arabami na kwiecien i braknie majciorow EU i Frau Erkel na przebranie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO za drogo

  ds (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 4

  sąsiadowi składki przychodzą coraz większe z PO żeby należeć trzeba płacić do koryta tym z góry z PO ,,nie polecam PO drogo ,pis tańszy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  marzy się niektórym fajna posadka taka jaką ma np. Muszyński

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy chciałaby Pani wstąpić do PISu?

  Bo my mamy wiele stanowisk... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  Jak wstąpić do PISu to nauczał niejaki Lipiński za rządów koalicji PISu, LPRu i Samoobrony.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakie kryteria???????

  halia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  a dla ideii to jeszcze dżiała?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakie kryteria???????

  halia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nie mamy szans giną ankiety albo są niszczone;

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PiS

  zoro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

  To sierotki po PZPR tak się pchają, bo jak za dawnych czasów chcą być przy żłobie.Swoją drogą trzeba być absolwentem Kobierzyna aby się przyłączać do ludzi typu Kaczyński,Macierewicz czy Pawłowicz.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakie kryteria???????

  halia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  a dla ideii to jeszcze dżiała?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dla mnie samo określenie członek partii (jakiejkolwiek) to jakiś kosmos z czasów PRL

  krzyhoo1 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 6

  Jak można zaprzedawać się jakiemuś Kaczyńskiemu/Tuskowi/Millerowi/Zynbergowi? Co ludzi do tego pcha? Nie można to jak w USA popierać PiS jak Macierewicz, czy PO jak Niesiołowski, ale nie robić z...rozwiń całość

  Jak można zaprzedawać się jakiemuś Kaczyńskiemu/Tuskowi/Millerowi/Zynbergowi? Co ludzi do tego pcha? Nie można to jak w USA popierać PiS jak Macierewicz, czy PO jak Niesiołowski, ale nie robić z siebie głupka? Pewnie ze wzruszeniem składają przyrzeczenia na zebraniu POP (Podstawowej Organizacji Partyjnej), odpowiadają na pytania "towarzyszy", a potem z namaszczeniem całują czerwoną/zieloną/niebieską legitymację z podpisem lokalnego kacyka partyjnego :))zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo