Jakub Kalinowski zdobył w stolicy Węgier srebrny medal podczas Pucharu Świata w kickboxingu

Jakub Kalinowski ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej razem z trenerami kadry materiały klubowe
W stolicy Węgier Budapeszcie został rozegrany Puchar Świata Kickboxing WAKO. W zawodach brało udział 3131 zawodników i zawodniczek z 39 krajów. Znakomicie w turnieju spisał się Jakub Kalinowski ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej, zdobywając srebrny medal w wersji light-contact seniorów, w kategorii wagowej do 89 kg.

Kuba pokonał 3:0 reprezentanta gospodarzy oraz Austriaka, natomiast walkę finałową przegrał na punkty ze Słoweńcem Davidem Zibratem. Lublinianin startował również w kategorii wagowej do 84 kg. Kalinowski wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Bośni i Hercegowiny, ale przegrał kolejną potyczkę o medal z Niemcem, który później zdobył puchar w tej kategorii.

Trenerem klubowym Jakuba Kalinowskiego jest Dariusz Sigłowy, natomiast szkoleniowcem kadry Leszek Jobs.