Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin wicemistrzem Polski seniorów na 200 m zmiennym!

17-letni Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) pokazał wielką klasę w Poznaniu
17-letni Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) pokazał wielką klasę w Poznaniu archiwum klubu
Dwa medale wywalczyli pływacy z klubów Lubelszczyzny podczas pierwszego dnia zimowych MP seniorów na krótkim basenie, które w czwartek (15 grudnia) rozpoczęły się, tym razem w nowoczesnym kompleksie sportowo-rekreacyjnym “Termy Maltańskie" w Poznaniu. Impreza zakończy się w niedzielę (18 grudnia).

Fantastyczny występ zanotował 17-letni Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin, który zdobył tytuł wicemistrza Polski seniorów na dystansie 200 m stylem zmiennym. Lublinianin popłynął w znakomitym czasie 1.58,52, poprawiając zdecydowanie swój rekord życiowy, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski juniorów (17 lat). Złoto przypadło 29-letniemu Łukaszowi Wójtowi, reprezentującemu PZP (1.57,47), natomiast brąz 24-letniemu Jakubowi Jasińskiemu z Kornera Zielona Góra (1.59,42).

W finałowym wyścigu na 200 m stylem grzbietowym z bardzo dobrej strony zaprezentował się Adam Dubiel z MTP Lublinianka, stając na najniższym stopniu podium (1.57,95). Wygrał Krzysztof Jankiewicz z UKS Nawa Skierniewice (1.55,63), przed Mateuszem Wysoczyńskim z Jordana Kraków (1.57,43).

W finale na 200 m stylem zmiennym pań, popłynęły aż trzy zawodniczki z województwa lubelskiego, jednak żadnej z nich nie udało się wywalczyć medalu. Najbliżej podium była Marcelina Radlińska z Orki Zamość, która uplasowała się na piątej pozycji (2.16,85).

Znakomity występ zanotowała zaś w tej konkurencji, zaledwie 14-letnia Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, poprawiając czasem 2.17,66, rekord Polski juniorek (14 lat), co dało jej siódmą lokatę w finale. Na dziesiątym miejscu zakończyła zmagania Zuzanna Chwadeczko z MTP Lublinianka (2.22,62).