Jednostronne widowisko w hali Globus. Koszykarze TBV Startu Lublin rozgromili Czarnych Słupsk

Marek Jedynak
Kibice w lubelskiej hali Globus obejrzeli w piątek wyjątkowo jednostronne spotkanie, w którym koszykarze TBV Startu pokonali Czarnych Słupsk różnicą aż 57 punktów! Gospodarzy do zwycięstwa 107:50 poprowadził Chavaughn Lewis, który rzucił 21 punktów. Trener David Dedek dał jednak pograć wszystkim zawodnikom i każdy z graczy czerwono-czarnych dołożył swoją cegiełkę do tak okazałej wygranej.

TBV Start od początku dominował na parkiecie, a tradycyjnie szczególnie dobrą postawę od pierwszych minut prezentowali nieocenieni Amerykanie: Chauvanagh Lewis i James Washington. Polskie nazwiska, które dawały o sobie znać lubelskim kibicom, to Marcin Dutkiewicz i Roman Szymański.

Druga część spotkania rozpoczęła się od wspaniałego bloku Darryla Reynoldsa. Gracz dbał również o zbiórki pod koszem. Do dobrych akcentów w meczu można dołożyć także celne rzuty trzypunktowe Dutkiewicza. Dzięki tym wydarzeniom TBV Start utrzymywał 13-punktową przewagę nad przeciwnikiem.

Prowadzenie czerwono-czarnych konsekwentnie rosło. Lublinianie intensywnie walczyli na tablicach, a w aspekcie dobitek wyróżniali się Szymański i Michael Gospodarek. Ostatnie momenty pierwszej połowy, to szybka gra obydwu zespołów. Po stronie Startu widzieliśmy rzuty dystansowe, Czarni zaś prezentowali wymienność pozycji. Pierwsze 20 minut meczu zakończyło się prowadzeniem lubelskich koszykarzy 46:24.

W drugiej połowie klasycznie mieliśmy do czynienia z dobrymi wjazdami pod kosz Washingtona. Zastanawiająco słaba była forma Drew Brandona po stronie Czarnych. Goście mogli liczyć tylko na Laurisa Blausa. Coraz większa liczba strat słupszczan sprawiała, że lublinianie w trzeciej kwarcie odskoczyli na 44 punkty.

Czerwono-czarni wykazali spory szacunek dla przeciwnika, grając w czwartej kwarcie wciąż twardo i konsekwentnie, jak przez cały mecz. - Dla nas był to paradoksalnie, psychologicznie ciężki mecz. Zawodnicy Czarnych byli zmęczeni ostatnim meczem z Legią, w którym zabrakło im jedynie punktu do sukcesu. Myślę, że każdy kibic był dzisiaj zadowolony i nie żałował obecności w hali Globus. Dziękuję wszystkim za doping do samego końca – powiedział trener David Dedek.

TBV Start Lublin – Czarni Słupsk 107:50 (22:12, 24:12, 32:10, 29:16)
Start: Lewis 21, Washington 14, Zalewski 14, Dutkiewicz 12, Reynolds 11, Kowalski 9, Szymański 8, Czerlonko 6, Ciechociński 4, Pelczar 4, Mirković 2, Gospodarek 2. Trener: David Dedek
Czarni: Brandon 14, Seweryn 7, Blaus 7, Wall 5, Powideł 5, Jakubiak 5, Urban 4, Bonarek 3, Cenauskis. Trener: Marek Łukomski
Sędziowali: Marek Maliszewski, Maciej Kotulski, Tomasz Tybor