Jerzy Kalibabka nie żyje. Będzie sekcja zwłok. "Tulipan", amant przestępca, zmarł w Dziwnowie. Kim był Jerzy Kalibabka?

  • Głos Szczeciński

Mariusz Parkitny

Jerzy Kalibabka, słynny uwodziciel i bezwzględny przestępca, spędził w więzieniach prawie 10 lat. Miał 62 lata. Jerzy Kalibabka "Tulipan" zmarł w środę w Dziwnowie. Będzie sekcja zwłok Jerzego Kalibabki, słynnego uwodziciela z Dziwnowa - ustalił GS24.pl. Pogrzeb Jerzego Kalibabki został przesunięty.
Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata.

Jerzy Kalibabka nie żyje

- Będzie sekcja zwłok Jerzego Kalibabki, słynnego uwodziciela z Dziwnowa - ustalił GS24.pl.

- Prokurator dostrzegł potrzebę przeprowadzenia sekcji zwłok, uzyskania z niej opinii sądowo-lekarskiej oraz opinii toksykologicznej. Postępowanie dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. Zgon nastąpił w miejscu publicznym, trzeba więc sprawę wyjaśnić - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Kwalifikacja nieumyślnego spowodowania śmierci jest standardowa w takich sytuacjach.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Jerzy Kalibabka umarł z przyczyn naturalnych. Prokuratura chce mieć jednak pewność oraz zabezpieczyć się na przyszłość, gdyby legenda amanta-przestępcy odrodziła się po jego śmierci.

- To normalna praktyka w sytuacjach, które dotyczą medialnych osób, które za życia wytworzyły wokół siebie pewną legendę. Po śmierci ta legenda odżywa i wymyślane są kolejne historie powielane przez media. A to, że bohater został jednak zabity przez nieślubne dziecko, albo przez zrozpaczoną kobietę albo że go ktoś widział niedawno - mówi nam jeden z policjantów.

Jerzy Kalibabka nie żyje. Zmarł najsłynniejszy polski amant ...

Kim był Jerzy Kalibabka?

Historia życia Jerzego Kalibabki posłużyła za scenariusz filmu "Tulipan". Kalibabka przechwalał się, że uwiódł tysiące kobiet. Na emeryturze dorabiał szkoleniami z uwodzenia kobiet, ale interes nie szedł za dobrze.

Jerzy Kalibabka edukację skończył na podstawówce. Przed laty pracował jako rybak. Gdy się zorientował, że ma dar uwodzenia kobiet postanowił go wykorzystać. W Międzyzdrojach Jerzy Kalibabka uwodził turystki, a potem ruszył w Polskę.

ZOBACZ TEŻ: Szkoła uwodzenia Tulipana - najsłynniejszy podrywacz PRL'u powraca [wideo]

Jerzy Kalibabka szybko wszedł na drogę przestępstwa. Na koncie miał gwałty, kradzieże, sutenerstwo, pobicia. Był wielokrotnie zatrzymywany przez policję. Raz udało mu się uciec z więzienia. W Zielonej Górze poznał dziewczynę, która pracowała u jubilera. Nauczyła go rozpoznawać biżuterię.

8 marca 1984 roku Jerzy Kalibabka został skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności i blisko milion złotych grzywny. Grzywnę udało mu się spłacić, bo został konsultantem podczas kręcenia "Tulipana". W więzieniu spędził 9 lat i 8 miesięcy.

Jerzy Kalibabka wyszedł, bo objęła go amnestia. Wrócił do Dziwnowa i założył kwiaciarnię. Sprzedawał też warzywa. Od czasu do czasu był zapraszany do programów telewizyjnych.

Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata. Na kanwie jego historii powstał film „Tulipan”.

WIDEO: Uratowali mężczyznę, który wpadł do Odry. Policja ich uhonorowała

 yuris alhumaydy / unsplash.com

W tych województwach jest najwięcej gwałtów. Sprawdź, gdzie!...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.03.2019, 13:15

pokazał jakie baby są głupie, naiwne i do tego dawały sobie robić dzieci gdzie naklepał ich niemało a my podatnicy teraz je utrzymujemy płacąc za niego alimenty do tego te dzieci dostają jeszcze 500 , pisowce chyba za to rozmnażanie się go kochają, zrobią jeszcze z niego świętego

17.03.2019, 12:36

na jego przykładzie widać jakie baby są głupie

16.03.2019, 23:23

FAN FAN TULIAN!!!

16.03.2019, 13:16

Jaka to sensacja ? Faceci szukają frajerów głupich naiwnych hab lub odwrotnie ,znam takich tulipanow

16.03.2019, 13:06

żaden z niego przestępca,takie jest życie,że szuka się głupich,frajerów,naiwniaków czy to facet czy kobieta

16.03.2019, 13:03

Kawał szmaciarza a wy robicie z niego bohatera w USA dostałby z 200 lat albo 300 i wszyscy by o szmaciarzu zapomnieli,a w chorej Polsce takie gówno wychodzi z więzienia i śmieje się z wszystkich,a co na to te oszukane kobiety,a dlaczego nie płacił szmaciarz na dzieci,które spłodził przecież to my społeczeństwo utrzymywało jego dzieci bo te kobiety może nie wszystkie ale część brała pieniądze z funduszu alimentacyjnego nie dziwił bym się gdyby ktoś mu teraz pomógł zejść z tego Świata i wcale mi tej szmaty nie żal.

16.03.2019, 07:11

szacunek wieczne odpoczywanie racz mu dać panie

15.03.2019, 19:22

Co prawda, nie wydymał ani mnie, ani żdej mi znajomej pipki, ale "cha" mu w "de" na trzy ipół cala (co najmniej) i logo "jedynie słusznej firmy na drogę.
Czyli na polski tłumacząc: pies go je...ał.

15.03.2019, 19:02

Kalibabka zdemaskował kobiety. Pokazał ile są warte.

15.03.2019, 17:34

nie róbcie z niego bohatera, to był zwykły bandzior, nie tylko okradał ale również gwałcił, bił i szantażował nawet piętnastoletnie dziewczyny

15.03.2019, 16:58

Witam Wszystkich miłych Panów, Mam na imie Monika i mam 22 lata :). Napisz do mnie na http://randkierodate.pl/profilMonika jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą..,

15.03.2019, 16:30

nathan_brazil - to dla hitlera i stalina też winnyśmy mieć szacunek

15.03.2019, 15:02

Przestepca? Moze wiecej szacunku dla zmarlego!!!

15.03.2019, 09:48

czyżby wassermann powołał go do swego grona - zawsze pozytywnie się o nim wyrażał.

15.03.2019, 09:08

Szkoda gościa,kobieta ma w głowie to co ma gwizdek w środku czyli mały groszek.J wykorzystał to perfekcyjnie,do puszki pączki mu przynosiły.Mam beke.

15.03.2019, 04:35

Dopiero po śmierci zobaczył ile demonów stało przy nim przy tych wszystkich grzechach, przy tym kuszeniu. Pogubił się. Wykorzystał talenty nie w tym kierunku...! Przebacz winy i wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

15.03.2019, 01:10

Ale kiedy go aresztowano to policji w polsce nie bylo. Byla natomiast milicja. Prosze sie douczyc. Gimnazja czekaja.

14.03.2019, 20:53

Uwiedziona - przyczyny naturalne to na przykład choroby.... Nie naturalne to mrderstwo lub samobój....

14.03.2019, 20:14

Ale temat na czołówki prawie
wszystkich portali ...

14.03.2019, 20:11

Jaki bezwzględny przestępca !!!! To naiwne znudzone panienki z dobrych domów ....matki córki komunistycznych oligarchów znudzone swoimi mężczyznami same oddawaly siebie i swoje majątki.

14.03.2019, 20:11

Jaki bezwzględny przestępca !!!! To naiwne znudzone panienki z dobrych domów ....matki córki komunistycznych oligarchów znudzone swoimi mężczyznami same oddawaly siebie i swoje majątki.

14.03.2019, 19:10

Kamilę Gasiuk Pihowicz powinien przerżnąć, nie pisałaby głupot na Twitterze.

14.03.2019, 18:15

Chcemy w Szczecinie placu Kalibabki!

14.03.2019, 17:37

"Na emeryturze dorabiał szkoleniami z uwodzenia kobiet, ale interes nie szedł za dobrze"
na emeryturze w tym wieku?? czyżby był mundurowym.

14.03.2019, 16:45

szkoda gościa, legenda...