Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już 70 lat produkty z Pszczółki podbijają serca miłośników słodkości

Redakcja
Iwona Sikora Augustynek
Już 70 lat produkty z Pszczółki podbijają serca miłośników słodkości. Przez ten czas lubelska fabryka stała się jednym z naj- większych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych, cenionych przez klientów za stosowanie sprawdzonych receptur i powtarzalność smaku. Dzisiaj Pszczółka dynamicznie rozwija się także na rynku wyrobów czekoladowych.

Słodycze, które tu powstają, produkowane są w oparciu o sprawdzone receptury i wysokiej jakości składniki, takie jak:: naturalne soki i delikatna deserowa czekolada. Dzięki jednemu z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie, który w 2017 roku rozpoczął działalność, FC „Pszczółka” wzbogaciła swoje bogate portfolio o nowe produkty premium - praliny, cukierki czekoladowe oraz galaretki.

Nowoczesna fabryka

Nowy zakład produkcyjny znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin, przy ulicy Spiessa 7. Całkowita powierzchnia to blisko 21 tys. mkw., czyli aż siedem razy więcej, niż zajmowała fabryka zlokalizowana przez laty przy ul. Krochmalnej. Obiekt wyposażony jest w wysoce zautomatyzowane maszyny i urządzenia wiodących producentów na rynku europejskim i światowym, które charakteryzują m.in. energooszczędnością i dużą wydajnością. Gwarantuje to powtarzalność i wysoką jakość produktów. To właśnie dzięki zainwestowaniu w nowoczesny park maszynowy. Pszczółka rozpoczęła dynamiczną sprzedaż swoich wyrobów na rynku cukierków czekoladowych i galaretek.

Nowy wizerunek

Nowa fabryka, to nie wszystko co zmieniło się w ciągu ostatnich lat w fabryce. Pszczółka podążając za nowymi trendami konsumenckimi w ostatnim czasie odświeżyła swój wizerunek. Żywe kolory, użyte w odmienionym systemie identyfikacji wizualnej, przyciągające wzrok opakowania , podkreślają dynamikę rozwoju, a hasło: „Pszczółka. Chwila słodkiej beztroski” definiuje charakter marki. Dzięki słodkościom z lubelskiej fabryki, klienci od lat przenoszą się w przyjemny i pełny pozytywnej energii świat, dlatego jest to główna misja przyświecająca firmie. Mówiąc o wizerunku warto dodać, że Fabryka Cukierków Pszczółka jest firmą w 100 proc. polską, należąca do Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Różnorodność produktów

W swojej bogatej ofercie „Pszczółka” oferuje karmelki nadziewane, twarde, oblewane czekoladą, musujące, a także praliny, cukierki czekoladowe, galaretki i krówki. Tu każdy smakosz słodyczy, bez względu na upodobania, znajdzie coś dla siebie. Wśród topowych marek, które od lat cieszą się dużą popularnością, wymienić można tradycyjne Kukułki o składzie niezmiennym od lat czy mleczne Jogusie z sokami owocowymi, a z nowości linie Czekoladowe Inspiracje , czyli kolekcja ekskluzywnych pralin z wyśmienitym półpłynnym nadzieniem. To niewątpliwie hit sprzedaży. Znane smaki ciast, kremówka, sernik z truskawką, tort pomarańczowy i brownie zostały umieszczone w czekoladowej kulce z delikatnej czekolady. Inny rynkowy przebój to Ale owoc, kuszący lekką galaretką ukrytą pod aksamitną czekoladą, delikatnie rozpływającą się w ustach. Wśród czterech soczyście owocowych smaków: cytryny, pomarańczy, wiśni i jabłka każdy znajdzie coś dla siebie.

Z okazji jubileuszu 70. lecia w prezencie dla wszystkich smakoszy Pszczółka przygotowała linię produktów retro. To specjalna oferta, która łączy ze sobą nowoczesność i tradycję. Kukułki i Raczki w nowej osłonie, ale z zachowaniem tradycyjnej receptury. To akcent, który ma podkreślić wieloletnie doświadczenie w produkcji karmelków.

Gdzie można kupić te pyszności?

Bogata oferta produktów Pszczółki jest dostępna w placówkach Poczty Polskiej. Słodycze dostępne są w większości marketów, a także w wielu innych lokalnych sklepach tradycyjnych na terenie całego kraju. Można zakupić je w sklepach firmowych w Lublinie przy ul. Krochmalnej, w siedzibie przy ulicy Spiessa, a także za pośrednictwem sklepu internetowego Polskie Smaki.

W zgodzie ze środowiskiem naturalnym

Do tematu społecznej odpowiedzialności i ekologicznych inicjatyw Pszczółka podchodzi w sposób kompleksowy i transparentny. Produkty z lubelskiej fabryki nie zawierają glutenu. Spółka wspiera rodzimych dostawców, w swoich produktach stosuje mleko od polskich dostawców, cukier z polskich buraków cukrowych. Dbając o ekologię wprowadzono m.in. mniejsze opakowania stosowane przy tej samej wadze produktu oraz nowe, szare kartony.

Smak znany i lubiany nie tylko w Polsce

Cukierki z lubelskiej fabryki od lat są doceniane przez konsumentów, jak i specjalistów z branży, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Spełniamy wszelkie najnowocześniejsze normy i standardy, co stawia nas na wysokiej pozycji na rynku. Nasz zakład jest certyfikowany do międzynarodowych standardów jakości. Pszczółka została także wyróżniona znakiem towarowym - Marka Regionalna. „Lubelskie” - będącym symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko. Dowodem na to, że Pszczółka skutecznie promuje region w Polsce i poza jej granicami był przyznany w ub. roku tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego.. Ostatnio Fabryka Cukierków „Pszczółka” pozyskała niezwykle rygorystyczne certyfikaty jak Rainforest Alliance oraz Fairtrade dla produktów eksportowych. Ponieważ w zakładzie nie jest wykorzystywany gluten możemy posługiwać się znakiem tzw. Przekreślonego Kłosa.

Wyroby Pszczółki podbiły także rynki zagraniczne. Można je znaleźć na sklepowych półkach w ponad dwudziestu krajach na czterech kontynentach.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski