Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kabareton w hali Globus w Lublinie już w niedzielę

JAS
Słoiczek po Cukrze  - jedna z gwiazd niedzielnego show
Słoiczek po Cukrze - jedna z gwiazd niedzielnego show materiały kabaretu
Według Majów koniec świata ma nastąpić w tym roku. I tego trzymają się twórcy Kabaretonu, który w tę niedzielę pojawi się w lubelskiej hali Globus.

Poza świadomością końca świata (pod takim hasłem odbędzie się kabareton) pomysłodawcy imprezy mają też jedną zasadę: jak kończyć to z szerokim uśmiechem na ustach. I tego będą trzymali się podczas niedzielnej edycji imprezy w Lublinie.

W czasie wydarzenia na scenie zaprezentuje się pięć kabaretów, które bliżej przedstawiamy obok. Całe show będzie zaś podzielone na 4 części. Pierwsza to indywidualne występy grup, druga z kolei to "Obrona Trójmiasta", w której każdy z kabaretów przejmie rolę innej grupy bohaterów, a trzecią częścią będzie Epilog.

Kabaret Słoiczek po Cukrze
Jak nazwa wskazuje, z racji tego, że cukier w słoiczku się skończył to niekoniecznie musi być bardzo słodko. Na pewno natomiast będzie śmiesznie i z dużym poczuciem humoru.

Słoiczek po Cukrze powstał w 2008 roku i tworzą go dwie panie: Małgorzata Szapował i Magdalena Mleczak. Wbrew obiegowej (i krzywdzącej) opinii, że kobiety nie radzą sobie z dowcipami, ten kabaret radzi sobie bardzo dobrze. Z pewnością pomaga im w tym fakt, że wcześniej panie pracowały już w kabarecie SZUM, z którym udało im się zdobyć kilka prestiżowych nagród. Później ich drogi się rozeszły, ale tylko po to by znów połączyć siły. tym razem pod nazwą Słoiczek po Cukrze.W Lublinie SCP wystąpi najpierw ze swoim autorskim programem pod tytułem B75, a w drugiej części show pojawią się w roli Niziołków (chociaż podobno wcale nie są aż tak niskie).

Kabaret Paranienormalni
W zakładce "o nas" na swojej stronie internetowej zastrzegają, że nie uprawiają satyry politycznej. Za to bacznie obserwują zjawiska przyrody, fenomeny popkultury i zjawiska obyczajowe oraz społeczne. Patrząc na ścieżkę kariery czwórki panów, z których jeden namiętnie wciela się w postaci kobiece, wychodzi im to całkiem dobrze. Chociaż, jak sami przyznają, na różnego typu konkursach, plebiscytach i przeglądach są zazwyczaj na drugim miejscu. Niektóre Ich skecze zdołały już przejść do kanonu klasyki w tej dziedzinie. A postać Mariolki, niezbyt rozgarniętej nastolatki w którą wciela się Igor Kwiatkowski, stała się już wręcz kultową.

Grupa powstała w roku 2004 i od tego czasu sukcesywnie zdobywa coraz większą popularność. Ich występy zawsze wywołują salwy śmiechu wśród publiczności.

Podczas obrony Trójmiasta przejmą rolę Aragorna.

Kabaret Skeczów męczących
Równolatkowie Łowców. B. Narodzili się w 2003 roku w Kielcach. Grupę, poza licznymi występami na scenach w całym kraju można było też oglądać w TVP 2 w każdy piątek w popularnym programie "Kabaretożecy". Jednymi z ich najpopularniejszych skeczów są te o ochroniarzu Śrubie czy zawodniku polskiej drużyny narodowej w piłce nożnej, Jacku Krzynówku. Kabaret ma na koncie autorstwo wielu parodii znanych piosenek. Są również posiadaczami kilku nagród m.in. za zajęcie pierwszego miejsca podczas Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. Do tej pory dżentelmeni stworzyli pięć autorskich programów: pełnych humory i energetycznych występów. Który z nich pokażą w najbliższą niedzielę w Lublinie nie wiadomo. Na lubelskiej scenie, podczas drugiej części wcielą się w rolę krasnoludów.

Kabaret Nowaki
Prawie najmłodsza grupa kabaretowa występująca podczas Kabaretonu. W jej skład wchodzą: Adrian Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg. Powstała niespełna pięć lat temu, bo w 2007 roku. Mimo swojego wieku nie brakuje im doświadczenia scenicznego, a podczas ich występów sale zazwyczaj są pełne. Co więcej, śmiało można powiedzieć że jest to grupa kabaretowa ze znacznie większym, niż można by sądzić, doświadczeniem. A to dlatego, że zanim powstał kabaret Nowaki, wszyscy jego członkowie oddzielnie działali przy tworzeniu różnych skeczy, show i występów scenicznych. Nowaki zdążyli już stanąć na najwyższym podium jednego z najbardziej prestiżowych przeglądów kabaretowych w Polsce: "PAKA". Ale to nie cały dorobek tria. W ciągu swojej krótkiej działalności udało im się zdobyć nad wyraz dużo nagród i wyróżnień. Podczas obrony trójmiasta zostaną elfami.

Kabaret Łowcy. B
Stworzony przez studentów z Cieszyna. Ich absurdalne poczucie humoru zdążyło już przekonać do siebie chyba cała Polskę. A to dlatego, że ostatnio są bardzo popularni i można ich zobaczyć na wielu kabaretowych scenach. Z racji swoich licznych występów, popularności i oczywiście talentu, udało im się zostać laureatami wielu konkursów. I tak, kabaret Łowcy. B jest m.in.zwycięzcą Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A czy Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze. W swoich show wykorzystują swoje szerokie zainteresowania, co przekłada się na różnorodność występów - śpiewają, tańczą, recytują. Najbardziej rozpoznawaną postacią kabaretu jest Mariusz Kałamaga.

Grupa została założona w 2003 roku przez ówczesnych studentów Uniwersytetu Śląskiego. W drugiej części lubelskiego Kabaretonu, który będzie obroną Trójmiasta, wystąpią wszyscy w jednej roli: Gandalfa Białego.

Kabareton "Koniec świata 2012", hala Globus w Lublinie, 4 marca, godz. 17
Ceny biletów: 80zł, 70zł, 60zł, 50zł, 40zł, 25zł do kupienia na www.kabaretowebilety.pl


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski