Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 39b na sprzedaż

Artur Jurkowski, współpraca Ewa Pajuro
Kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 39b na sprzedaż
Kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 39b na sprzedaż Małgorzata Genca
Ratusz szuka pieniędzy na realizację zaplanowanych w tym roku inwestycji. Pod młotek ma trafić kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 39b. Zgodę na sprzedaż nieruchomości muszą dać miejscy radni. Projektem uchwały w tej sprawie zajmą się jeszcze w lutym.

- O sprzedaży przesądzają uwarunkowania finansowe gminy. Potrzebujemy środków na realizację zaplanowanych zadań - tłumaczył we wtorek Arkadiusz Ligęza, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem UM Lublin.

Działka ma prawie 600 mkw. powierzchni. Stoi na niej trzykondygnacyjny budynek wzniesiony w latach 60. ubiegłego wieku. - To atrakcyjna nieruchomość: parcela jest położona w ścisłym centrum Lublina, stan budynku jest dobry. Liczymy na duże zainteresowanie ze strony kupujących - dodał Ligęza.

Kamienica ma ponad 1600 mkw. powierzchni. W całości jest użytkowana przez bank PKO BP. - W ubiegłym roku zaproponowaliśmy bankowi odkupienie kamienicy. Nie był jednak zainteresowany transakcją. Trudno powiedzieć, czy bank dalej będzie mieścił się w tym miejscu - mówił Arkadiusz Ligęza.

- PKO Bank Polski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przeniesienia oddziału - zapewnił we wtorek Michał Zwoliński z zespołu prasowego PKO BP.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że na wiosnę pracownicy oddziału przeniosą się do biurowca Rupes przy Al. Racławickich.

Ratusz zakłada natomiast, że przetarg na sprzedaż kamienicy odbędzie się w drugiej połowie roku. - Na razie trudno określić, jaka będzie cena wywoławcza nieruchomości. Rozstrzygnie to wycena biegłego rzeczoznawcy - zapowiedział Arkadiusz Ligęza.

- W grę może wchodzić kilka milionów złotych. Na pewno cena będzie wyższa niż np. kamienicy przy ul. Niecałej 3, która w ubiegłym roku została sprzedana za 2,5 mln zł - oceniał Zbigniew Gołąb, właściciel Lubelskiej Giełdy Nieruchomości. I dodał: To interesująca propozycja na rynku nieruchomości. To dobre miejsce na biura, centrum księgowe czy siedzibę firmy ubezpieczeniowej.

W tym roku na sprzedaży nieruchomości ratusz chce zarobić prawie 82 mln zł. Pod młotek mają trafić m.in. zajezdnia trolejbusowa przy alei Kraśnickiej, tereny przy ul. Koncertowej oraz ul. Leszczyńskiego, nieruchomość przy ul. Radziwiłłowskiej 3.

Targowisko przy ul. Pocztowej zostaje na dłużej
Ratusz planuje przedłużyć na czas nieoznaczony dzierżawę terenu targowiska przy ul. Pocztowej spółce Targpol. Sprawą zajmą się na lutowej sesji miejscy radni. Chodzi o teren o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Targpol dzierżawi go od 1990 roku. Spółka nie zalega z opłatami. Obecna umowa dzierżawy, zawarta trzy lata temu, wygasa z końcem lutego.

- Umowa na czas nieoznaczony jest korzystniejsza dla kontrahenta - podkreślał we wtorek Arkadiusz Ligęza, zastępca dyrektora Wydz. Gospodarowania Mieniem UM Lublin. Na targowisku działa około 80 podmiotów.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski