Kamil Kiereś (trener Górnika Łęczna): Nie pamiętam tak słabego meczu

Karol Kurzępa
Piłkarze Górnika Łęczna przegrali drugi ligowy mecz z rzędu. Zielono-czarni ulegli na wyjeździe Radomiakowi Radom 0:3. Rozczarowania postawą swojego zespołu nie krył po końcowym gwizdku trener łęcznian.

– Niedługo miną dwa lata, odkąd pracuję na stanowisku pierwszego trenera w Górniku i tak słabego meczu mojej drużyny nie pamiętam - przyznał po końcowym gwizdku Kamil Kiereś. - Początek spotkania nie zapowiadał tego, co widzieliśmy potem. Przegrywaliśmy do przerwy 0:1. Wyszliśmy na drugą połowę z nastawieniem na odrobienie straty, a zobaczyłem zespół, który po prostu odpuścił całkowicie i w bardzo łatwy sposób stracił bramki, a mógł stracić kolejne - dodał szkoleniowiec.

Trener zielono-czarnych ma po przegranej z Radomiakiem dużo wniosków do wyciągnięcia. - Do tej pory byliśmy najlepszą defensywą w lidze, a w Radomiu wszyscy zobaczyli inny obraz. Trochę wstyd, bo mecz był transmitowany przez Polsat. Wiele osób zobaczyło Górnika, którego na co dzień nie widzimy. Zarówno mnie, jak i moim zawodnikom jak najbardziej należą się słowa krytyki. Jesteśmy w momencie, w którym nie ma co opowiadać o awansie i Ekstraklasie. Trzeba się zmierzyć z tym, że mamy za sobą dwie porażki. Już w czwartek gramy z Chrobrym Głogów i musimy poradzić sobie z tym na poziomie drużyny, z ustawieniem zespołu i układem personalnym na najbliższe spotkanie. Musimy charakternie podejść do tego meczu, żeby zbudować dobry obraz Górnika i najlepiej wygrać, co będzie najważniejsze. Trzeba się zastanowić nad ustawieniem z dwoma napastnikami, które kolejny raz "nie zagrało". Mimo że sytuacja po przegranej w Radomiu jest nieciekawa, to nie będę jako trener leżał na podłodze, ponieważ wciąż jesteśmy wysoko w tabeli. Mamy jednak swoje kłopoty i musimy je rozwiązać - kończy Kiereś.

Martyna Rybka-Flis – żona piłkarza z województwa lubelskiego...