Karate tradycyjne: Justyna Marciniak (Lubelski KKT) najlepszą polską zawodniczką 2013 roku

Justyna Marciniak (Lubelski KKT) jest od kilku lat światową gwiazdą karate tradycyjnego archiwum klubu
Justyna Marciniak, reprezentująca barwy LKKT została wybrana najlepszą zawodniczką karate tradycyjnego w 2013 roku. Wyniki plebiscytu PZKT zostały ogłoszone w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki “Dojo-Stara Wieś”. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał natomiast Łukasz Radwański (Kluczborski KK).

Lublinianka zanotowała fantastyczny ubiegłoroczny sezon, będąc m.in. jedną z największych gwiazd dwóch prestiżowych imprez, które odbyły się w stolicy Czech Pradze.

Marciniak sięgnęła po trzy krążki ME seniorów w konkurencjach indywidualnych, w tym dwa złote. zostając mistrzynią Starego Kontynentu w najtrudniejszej konkurencji - kumite indywidualnym (wolna walka) oraz w fuku-go (dwubój kata i kumite). W kata przypadł jej zaś tytuł wicemistrzowski.

Po świetnych występach w europejskim czempionacie Marciniak zdobyła w Pradze w znakomitym stylu Interkontynentalny Puchar Świata.

– Dziękuję przede wszystkim mojemu trenerowi senseiowi Andrzejowi Maciejewskiemu, szkoleniowcom kadry za szanse startu podczas mistrzostw Europy oraz koleżankom i kolegom z reprezentacji za świetny klimat – powiedziała Justyna Marciniak.
Justyna otrzymała dodatkowo tytuł najlepszej zawodniczki 2013 roku w kumite.

– To już moje trzecie wyróżnienie z rzędu w kategorii kumite i dla mnie najcenniejsze jest to, że właśnie w tej kategorii je otrzymuję – dodała.

Wszystkich ubiegłorocznych sukcesów Marciniak nie sposób nawet wyliczyć. Do tych najważniejszych należy zaliczyć ponadto: drugie miejsce w Pucharze Świata (Lublin), trzy tytuły mistrzyni Polski seniorek w konkurencjach indywidualnych oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

Wyróżnienia Marciniak nie były jedynymi. Najlepszą zawodniczką w kata została bowiem jej była koleżanka klubowa - Małgorzata Zabrocka, reprezentująca od 2014 roku barwy KK Wejherowo.

Andrzej Maciejewski został wyróżniony jako najlepszy instruktor klubowy i egzaminator roku oraz szkoleniowiec klubowy w kategorii wiekowej dzieci i senior.

Najlepszym klubem wybrano Lubelski KKT, natomiast imprezą roku 2013 w kategorii zawodów z kalendarza PZKT został 7. Puchar Świata w Karate Tradycyjnym (15 czerwca, hala Globus Lublin).