Karate tradycyjne: Justyna Marciniak (Lubelski KKT) wraca z Pragi z trzema medalami

Justyna Marciniak (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) zaprezentowała znakomitą dyspozycję podczas mistrzostw Europy w Pradze. Lublinianka dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium archiwum klubu
Justyna Marciniak (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) wywalczyła trzy medale w rywalizacji seniorskiej, w tym dwa złote podczas 31. mistrzostw Europy w karate tradycyjnym, które w dniach 4-8 grudnia zostały rozegrane w stolicy Czech Pradze. W imprezie wystartowało 185 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 14 państw.

Lublinianka została mistrzynią Starego Kontynentu w konkurencjach kumite i fuku-go, zdobywając ponadto srebrny krążek w kata indywidualnym. Marciniak w tej konkurencji uplasowała się za swoją koleżanką klubową Małgorzatą Baranowską-Zabrocką, która obroniła tytuł mistrzowski sprzed dwóch lat z izraelskiej Jerozolimy i dodatkowo zdobyła srebro w fuku-go.

Polacy potwierdzili swoją znakomitą pozycję w Europie. Seniorzy zdobyli ogółem 13 złotych medali, a poza tym przywiozą 7 srebrnych i 1 brązowy krążek. Znakomicie spisali się również biało-czerwoni w kategorii młodzieżowców (14 medali: 8 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy), juniorów (15 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe) oraz kadetów (7 medali: 4 złote, 3 srebrne).

W młodszych kategoriach startowali z powodzeniem zawodnicy i zawodniczki z klubów Lubelszczyzny, wracając z kilkoma medalami. Wśród młodzieżowców świetnie spisał się Mateusz Szelągowski (Lubelski KKT), zdobywając dwa złota (kata drużynowe i en-bu kobieta/mężczyzna), dorzucając srebro w konkurencji en-bu (mężczyzna/mężczyzna). Wśród juniorów wicemistrzami Europy w konkurencji en-bu (m/m) zostali zawodnicy Lubelskiego KKT: Mikołaj Ciosek i Kamil Bury. W rywalizacji kadetów mistrzem Europy w fuku-go został natomiast Mikołaj Kuśmierczyk (UKS KT Kraśnik). Srebro wywalczyli zaś jego koleżanka klubowa Iga Cudziło (kata indywidualne) i Mateusz Lekan z Biłgorajskiego KKT w konkurencji en-bu (m/m).